Spokój (2016)

Grafika projektu Spokój.

We wrześniu w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” odbyły się warsztaty mozaikarskie. Pomysłodawcą i inspiratorem wspólnych działań była Społeczna Pracownia Mozaiki.

Projekt „Wszystko się ułoży” był okazją do spotkania się mieszkańców dzielnicy, a także pretekstem do wspólnej pracy, do rozmów o przestrzeni, w której żyją. Podczas kolektywnego wymyślania, a następnie docinania płytek, klejenia i fugowania powstała mozaika pt. „Spokój”.

Tematem przewodnim mozaiki jest natura oraz wąwóz, który znajduje się w pobliżu budynku Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Aurą towarzyszącą powstawaniu dzieła była nostalgia za tym, jak zmieniała się dzielnica oraz jej zagospodarowanie. Spokój jest właśnie tym elementem, który nadal można odnaleźć, zagłębiając się w przestrzeń dzielnicy. Mieszkańcy mają nadzieję, że tak pozostanie.

Osoby zaangażowane w projekt:

MIESZKANKI WĘGLINA: Hania Napora, Marta Nazaruk-Napora i Jolanta Wysokińska

SPOŁECZNA PRACOWNIA MOZAIKI: Jakub Garbiec, Paulina Garbiec, Rafał Lis i Małgorzata Wasilek

OPIEKA MERYTORYCZNA Hanna Radziejowska

DZIELNICOWY DOM KULTURY „WĘGLIN”  Marzena Miszczuk-Głowacka

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

 

15787_20061031231306

Polecamy

Strona powstała w ramach przedsięwzięcia grantowego „Dom otwarty” realizowanego w projekcie „Kultura bez barier” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Recent Posts

Top Categories

Top Tags