Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dostępność

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń budynku do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Mile widziane są u nas psy wspierające, asystujące i przewodzące. Zapraszamy do przeczytania Deklaracji dostępności DDK  „Węglin”.

W pobliżu DDK „Węglin” Znajdują się 4 przystanki autobusowe:

Rzemieślnicza 01 (Aleja Kraśnicka) 

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 10, 38, 78, 85, 151, 153, 154, 161

Rzemieślnicza 02 (Aleja Kraśnicka) 

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 10, 26, 38. 78, 0N2, 151, 161, 950

Rzemieślnicza 03 (ul. Roztocze)

Autobusy oraz trolejbusy o numerach: 12, 26, 85, 0N2, 153, 154

Zdjęcie przedstawiające przystanek o nazwie Rzemieślnicza 01 w pobliżu DDK

Z tych przystanków należy kierować się w stronę ulicy Judyma. Poruszając się z przystanku Rzemieślnicza 03 trzeba przejść przez wyposażone w sygnały dźwiękowe przejście na skrzyżowaniu z Aleją Kraśnicką. Wszystkie przejścia posiadają obniżone krawężniki, które nie stanowią bariery dla wózków.

Najbliżej DDK znajduje się przystanek Wertera 01 (ul. Judyma) – na którym na żądanie zatrzymują się autobusy o numerach: 12 oraz 912

Z tego przystanku wystarczy przejść na drugą stronę ulicy – krawężniki są obniżone, nie stanowią bariery dla wózków.

Zdjęcie przedstawiające przystanek o nazwie Wertera 01, budynek DDK w tle

Przy budynku znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonym oraz oznaczonym miejscem parkingowym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami przy budynku DDK

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi wejściowe mają szerokość ponad 90 cm. Próg w drzwiach wejściowych ma około 3 cm. Budynek ma trzy kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną. Na poziomie -1 znajduje się Sala Widowiskowa, w której odbywają się koncerty, spektakle, spotkania oraz pokazy filmów. Na poziomie 0 znajduje się szatnia, toalety (w tym toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi), Sala Klubowa oraz Biuro DDK i pokój Specjalistów ds. Programowych. Piętro wyżej znajduje się Kasa DDK oraz Filia Biblioteki Miejskiej. Natomiast na piętrze 2 jest Sala Warsztatowa oraz Biuro Dyrektora DDK.

Zdjęcie wejścia do budynku DDK

Na każde piętro można dostać się za pomocą schodów lub windy. Przyciski w windzie posiadają oznakowanie systemem Braiile’a. Winda nie wydaje komunikatów głosowych.

Zdjęcie wejścia do windy w DDKK

Zdjęcie przycisków windy

Na wprost od drzwi wejściowych do DDK znajduje się Sala Klubowa, do której bez problemów można wjechać wózkiem. Sala wyposażona jest w kanapy do siedzenia. Z Sali Klubowej można wejść do Biura DDK „Węglin” oraz Pokoju Specjalistów ds. Programowych. W wejściach do obydwu pomieszczeń znajdują się listwy o wysokości nie przekraczającej 1 cm.

Z poziomu 0 można również dostać się do toalety, która jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przy muszli klozetowej oraz umywalce znajdują się pochwyty wspomagające. Toaleta i przedsionek są również wystarczająco przestronne dla potrzeb manewrowania wózkiem. Wysokość umywalki oraz sposób zawieszenia lustra umożliwiają skorzystanie przez osoby poruszające się za pomocą wózka. Toaleta nie posiada oznaczeń kontrastowych, ani alarmu przywołującego.

Zdjęcie toalety dostosowanej dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Do Kasy DDK, znajdującej się na pierwszym piętrze, można dostać się zarówno windą, jak i schodami. Pomieszczenie jest dość małe, ale nie jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku.

Do Biura Dyrektora, a także do Sali Warsztatowej, które znajdują się na drugim piętrze, prowadzą schody oraz winda. Wejścia są szerokie na minimum 90 cm oraz nie posiadają progów.

W przypadku szczególnych potrzeb, chęci umówienia się na oprowadzanie lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

DDK „Węglin”–  info@ddkweglin.pl / 81 466 59 10

Koordynatorka ds. dostępności – Joanna Łaska-Jarosz

j.laska-jarosz@ddkweglin.pl

81 466 59 17 / 882 433 034

Podczas rozmowy lub w treści maila prosimy o podanie: daty zwiedzania/warsztatów, liczby osób, rodzaju niepełnosprawności, które mają Uczestnicy i Uczestniczki (jeśli dotyczy), w tym zwłaszcza występujących trudności związanych z komunikacją oraz wykorzystywanych alternatywnych i wspomagających sposobach komunikacji.

Informacje te pomogą nam zaproponować scenariusz wydarzenia oraz przygotować materiały edukacyjne.

Serdecznie zapraszamy również do zgłaszania nam wszelkich uwag po wizycie w naszym DDK, pomogą nam one jeszcze lepiej dostosować przestrzeń do Państwa potrzeb.