

Cykl prac pod tytułem „Portret podwójny” powstał na przełomie 2020 i 2021 roku. Namalowany farbami akrylowymi na płótnach bawełnianych, przedstawia oblicze autorki wielokrotnie przepracowywane w zależności od nastroju i energii, która jej towarzyszy. Kolorystyka prac jest różnorodna, często mocno kontrastowa. Prace mogą być oglądane również po odwróceniu obrazu.
Maria Winiarek urodzona 2 grudnia 1984 roku w Warszawie. Uczęszczała do Szkoły Rysunku i Malarstwa Fundacji Atelier Foksal 11 w Warszawie. Studiowała Wychowanie Artystyczne w Instytucie Sztuk Plastycznych Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach i Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2009 roku tworzy prace malarskie, których tematem najczęściej jest człowiek.
Wystawę można oglądać w DDK „Węglin” do końca roku.
Przygotowaliśmy audiodeskrypcję wystawy „Portret podwójny”.
Opis jest dostępny w pliku poniżej (otworzy się w nowej karcie).
Maria Winiarek „Portret podwójny“ - audiodeskrypcja (PDF, 279 kB)
Dostępność
Informację o dostępności budynku przeczytasz w zakładce „Dostępność“ (kliknij, w link żeby przejść) .
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz skorzystać z asysty, skontaktuj się z koordynatorem dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl
Więcej informacji o projekcie SCENA OTWARTA po kliknięciu w LINK

