Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Grawitacja kulturalna

11/05/2017, godz. 17:00    

grawitacja_wgl1(1)

Czy kultura ma moc przyciągania? Jak ona działa? Chcemy to sprawdzić i wprowadzić trochę zamieszania w jej pole grawitacyjne. Ruszamy z poszukiwaniami źródeł mocy!

Rozpoczęliśmy projekt „Grawitacja kulturalna” realizowany w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne ze środków Narodowego Centrum Kultury. W ramach działań poszukamy źródeł mocy – osób i grup, które mają potencjał, by wzmocnić kulturalne oddziaływanie Dedeku. Domowników DDK „Czuby Południowe” i DDK „Węglin” zapraszamy do udziału w projekcie, w planowanych warsztatach, spotkaniach i konkursie inicjatyw. W pierwszej części projektu realizujemy diagnozę potencjału DDK i jego domowników. Druga część „Grawitacji kulturalnej” to konkurs, w którym każdy będzie mógł zgłosić swoją inicjatywę, a zwycięzcy otrzymają fundusze i wsparcie w jej realizacji.

Jeśli chcesz wspólnie z innymi Domownikami Dedeku wzmocnić jego energię:

  • wypełnij ankietę
  • weź udział w warsztatach kreatywnych! W ciągu 3 godzin będziemy rozmawiać o tym, co jest dla nas w kulturze najważniejsze i wykreujemy wspaniałe pomysły na wspólne działania w Dedeku.

Zapisy na warsztaty pod numerem tel. 81 466 59 10, mailowo – m.nowak@ddkweglin.pl

Czas trwania warsztatów – 3 godziny

Do kultury przyciąga nie tylko Dedek, przyciągasz i Ty! Twój czas właśnie się zaczyna!

Grawitować projekt będzie Lubelska Grupa Badawcza:

Agnieszka Jastrzębska-Duda – specjalizuje się w jakościowych metodach badawczych, ewaluacjach i diagnozach opartych na podejściu partycypacyjnym. Uwielbia tematy, które są blisko życia i codzienności, lubi słuchać, poznawać nowych ludzi i ich perspektywy. Jako certyfikowana trenerka umiejętności miękkich poszukuje przestrzeni, w których może łączyć badania z technikami warsztatowymi. Zawodowo od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Pasjonatka podróży, swojej rodziny, tańca współczesnego i fotografii.

 Marta Nazaruk-Napora – socjologia dała jej możliwość poznania metod i technik, dzięki którym może rozszerzać swoje horyzonty. Z chęcią korzysta z różnych teorii, które wyznaczają nowe podejścia w badaniach. Specjalizuje się w badaniach ilościowych (skończyła studia z analizy danych), ale z chęcią podejmuje się wyzwań wykraczających poza statystykę. Fascynuje ją poznawanie przestrzeni, również z przyrodniczej perspektywy. Z chęcią miesza się, wciągając również swoją rodzinę w różne projekty kulturalne. Nie nudzi się.

Koordynacja projektu: Dorota Lesiak – d.lesiak@ddkczubypoludniowe.pl i Mateusz Nowak – m.nowak@ddkweglin.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017

NCK_dom-kultury-plus-zNCK_kolor-RGB