wtorki i czwartki: 9.45-12.00
grupa początkująca: wtorki i czwartki: 11.15-12.00
Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka oraz ćwiczenia wzmacniające poszczególne grupy mięśniowe. W dalszej części treningu odbywa się doskonalenie poznanych wcześniej zadań ruchowych, a następnie nauka nowych kroków, które łączone w krótkie choreografie, dają podstawę do tworzenia nowego układu. Zajęcia odbywają się przy muzyce, a układom tanecznym często towarzyszą pompony.
Z każdym rokiem Zespół doskonali swoje umiejętności i atrakcyjność pokazów. Stwarza to nowe możliwości dla Zespołu, czego wyrazem są propozycje częstych występów. Aktualnie ofertę Lubelskich Czaderek stanowi 12 układów taneczno-gimnastycznych. Planowane jest uzupełnienie składu zespołu o nowe osoby.
Dla kogo przeznaczone są treningi Lubelskich Czaderek?
Jeśli:
– czujesz się młodo,
– lubisz muzykę i taniec oraz masz poczucie rytmu,
– lubisz w ciekawy sposób i aktywnie spędzać swój wolny czas,
– lubisz nowe wyzwania i zajęcia w zespole….
czeka na Ciebie miejsce w naszej drużynie!
O możliwości dołączenia do Zespołu decyduje Instruktorka.
Instruktorka i choreografka – Magdalena Piórkowska
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w zajęciach oraz cyklicznych działaniach warsztatowych
Kontakt: zajecia@ddkweglin.pl lub telefonicznie (81) 466 59 16 / 882 433 036
Opłaty:
II kwartał (styczeń-marzec) – 220 zł
III kwartał (kwiecień-czerwiec) – 200 zł
Dotychczasowy dorobek
Zespół Lubelskie Czaderki powstał w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” z inicjatywy Pani Anny Kuszneruk. 8 marca 2012 roku odbył się casting do grupy taneczno-gimnastycznej dla pań w wieku 50+. Kandydatki oceniane i kwalifikowane były na podstawie wykazanych umiejętności ruchowych, sprawności i poczucia rytmu. Casting wzbudził wielkie zainteresowanie zarówno wśród potencjalnych członkiń zespołu jak i w mediach. Wśród przedstawicieli prasy obecni byli dziennikarze i fotoreporterzy z Kuriera Lubelskiego, Dziennika Wschodniego, Gazety Wyborczej, a także ekipa z lokalnych oddziałów telewizji. 37 odważnych pań poddało się ocenie jury w składzie : Artur Borkowski (Kurier Lubelski), Piotr Mochol (Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA), Anna Kuszneruk (DDK „Węglin”), Justyna Jasłowska (DDK „Węglin”), Ewa Dados (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin do Spraw Seniorów). Kandydatki oceniane i kwalifikowane były na podstawie wykazanych umiejętności ruchowych, sprawności i poczucia rytmu. Ich zadaniem było zatańczyć proponowane przez prowadzących „przesłuchanie”, Justynę Jasłowską i Piotra Mochola, krótkie sekwencje tańca współczesnego i towarzyskiego. Finalnie do zespołu przyjęto 26 pań.
Nazwa zespołu została wybrana spośród propozycji nazw nadsyłanych przez czytelników Kuriera Lubelskiego. Treningi nowej grupy ruszyły już kilka dni po castingu. Zespół pod okiem instruktorki i choreografki, Justyny Jasłowskiej, dwa razy w tygodniu przygotowywał się do występu na otwarcie Euro 2012. Zespół wzbudził ogromne zainteresowanie w mediach ogólnopolskich i w środowiskach działających na rzecz aktywizacji seniorów. Od początku swej działalności Lubelskie Czaderki tańczyły w warszawskim Torwarze, dla poranków w telewizji TVN, brały udział w wielu imprezach plenerowych, prozdrowotnych i charytatywnych, w tym między innymi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Od listopada 2015 roku instruktorką i choreografką Zespołu Lubelskie Czaderki jest Magdalena Piórkowska. Zespół trzykrotnie brał udział w Juwenaliach, organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku i Fundację AVE w Warszawie. Odwiedził także Radzyń Podlaski i Skarżysko-Kamienną. Każdy występ cieszył się zainteresowaniem i był przyjmowany z ogromnym aplauzem publiczności.
W 2016 roku Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk docenił zaangażowanie, pracę i osiągnięcia Seniorów skupionych wokół działań w DDK „Węglin”! Zespół Lubelskie Czaderki został wyróżniony pamiątkowym grawertonem!
W 2017 roku Zespół zrealizował swój własny projekt Lubelskie Czaderki promotorkami zdrowego stylu życia i aktywizacji Seniorów. Projekt został wybrany w konkursie zorganizowanym w ramach Grawitacji kulturalnej, dofinansowanej ze środków Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu odbył się cykl zajęć treningowych (stacjonarnych i wyjazdowych), a przede wszystkim szereg występów w domach pomocy społecznej, centrach aktywizacji seniorów oraz domach dziennego pobytu na terenie Lublina. Swoje taneczne umiejętności Zespół prezentował także podczas osiedlowych festynów na terenie Lublina i okolic.
W 2018 roku Zespół Lubelskie Czaderki otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Lublin, dra Krzysztofa Żuka, Medal 700-lecia Miasta Lublin „w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Miasta oraz zasługi na rzecz jego Mieszkańców z podziękowaniem za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną Lublina”.