Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
Wykład

„Et in Arcadia ego”?

Bohaterem spotkania będzie obraz Nicolasa Poussina. Jak tłumaczyć inskrypcję „Et in Arcadia ego” i jak „czytać” dzieło artysty? Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie z Cyklu „Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha?”!

Dlaczego święci Caravaggia mają brudne nogi?

Dlaczego plebejskie twarze i brudne nogi świętych mają taką moc? Zapraszamy na kolejne spotkanie z Cyklu „Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha?” i wspólne odkrywanie tajemnic dzieł sztuki!

Aktywni 50+ w kwietniu

Kanapka ze sztuką, Spotkanie z Gościem, Wyspa Seniorita, Motki Kołowrotki, Trzy Razy Dance… zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą zajęć i warsztatów dla Aktywnych 50+ w kwietniu!

Renesansowe „who is who” – „Szkoła Ateńska” Rafaela

Kim jest jedyna kobieta przedstawiona na fresku? Na tle jakiej budowli ukazane są postaci? To niektóre pytania, które składają się na zagadkę „Szkoły Ateńskiej”. Zapraszamy na kolejne spotkanie z Cyklu „Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha?”!

„Do czego zdolny jest człowiek” – Michał Anioł i Kaplica Sykstyńska

Czy naprawdę istnieje tajemny „kod Michała Anioła”? Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie z Cyklu „Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha?”

ELEGANCKA WIOSNA

Jak podkreślić atuty urody? W ramach spotkań Klubu „Aktywni 50+” zapraszamy na spotkanie z wizażystką, Eweliną Wadowską!

Muzyczne „cytaty” w kinie (i nie tylko) – część II

Zapraszamy na drugą część spotkania z Cyklu „Profesor Kęsik Prezentuje” poświęconego obecności muzyki klasycznej w filmie, sztukach teatralnych i produkcjach telewizyjnych.

„Nić Ariadny” – sto obrazów Giorgia de Chirico

Kim była Ariadna dla Giorgia de Chirico? Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie z Cyklu „Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha?”

Muzyczne „cytaty” w kinie (i nie tylko) – część I

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Cyklu „Profesor Kęsik Prezentuje” poświęcone obecności muzyki klasycznej w filmie i sztukach teatralnych.

Śpiew syren o wschodzie słońca

Zapraszamy na część III spotkania „Czy muzyka przedstawia rzeczywistość?” z Cyklu „Profesor Kęsik Prezentuje”.