Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Wielcy z Lublina

09/03/2017, godz. 19:00    

wielcy1(1)Kolejny koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie” będzie poświęcony trzem znakomitym kompozytorom, którzy przez swoje życie i twórczość byli związani z Lublinem. W roku, w którym obchodzimy 700-lecie naszego miasta, chcemy przedstawić muzyczny portret Braci Henryka i Józefa Wieniawskich oraz profesora Andrzeja Nikodemowicza. Mimo różnic płynących z ich podejścia do techniki kompozytorskiej, obsady wykonawczej, a także instrumentarium, łączy ich wyjątkowość, która przyczyniła się do nadania im miana Wielkich.

Zaproszenie Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” przyjął pan Dariusz Drzazga. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec prof. M. Ławrynowicza. Tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów. Od 1998 roku jest związany z Filharmonią Lubelską w charakterze solisty, a rok później został zatrudniony w Zakładzie Pedagogiki Instrumentalnej IM UMCS w Lublinie. Partie fortepianowe wykona Kamil Turczyn – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. A. Tatarskiego. Uczestnik wielu konkursów i festiwali pianistycznych, na których zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. W tym roku otrzymał nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego z orkiestrą na XII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku.

O cyklu:

Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

Kuratorka cyklu:

Magdalena Żelazko – pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

wstęp wolny!

Cykl koncertów „Muzyczna Podróż w czasie” jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

logowki