Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC

Idea

DDK „Węglin”, czyli Duża Dawka Kultury na Węglinie!

Jesteśmy  instytucją, która na kulturalnej mapie Lublina powstała dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców dzielnicy Węglin Północny. Drzwi nowej, miejskiej instytucji, oficjalnie otwarto 2 października 2011 roku. Od tamtej pory Dedek  cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem swoją bogatą ofertą, która skoncentrowana jest wokół trzech osi: edukacja artystyczna dzieci i młodzieży, cykle prezentujące interesujące zjawiska teatralne, muzyczne, sztukę współczesną oraz działania aktywizujące kulturalnie i animujące mieszkańców. W swojej ofercie mamy kilkadziesiąt form warsztatowych i kilkanaście cykli tematycznych.

Realizacji wszystkich działań przyświeca idea kultury, jako zjawiska integrującego ludzi i pola indywidualnych, świadomych wyborów. Oferty warsztatowa oraz programowa są wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzanych w 2011 roku w dzielnicy Węglin. Na podstawie ankiet, rozmów z mieszkańcami oraz własnego doświadczenia, od początku budujemy instytucję, która z jednej strony ma służyć dzielnicy, z drugiej mieć charakter kulturotwórczy. Tworzymy atrakcyjną ofertę edukacji artystycznej dla osób w każdym wieku, prezentujemy dokonania twórców, promujemy talenty, budujemy program twórczego spędzania wolnego czasu, przy tworzeniu oferty kulturalnej współpracujemy ze społecznością lokalną.

„Świat kultury” DDK „Węglin” to świat gościnny, otwarty, tolerancyjny, pełen energii i pomysłów, odpowiadający na potrzeby mieszkańców dzielnic Węglin Północny, Węglin Południowy, Konstantynów, ale i całego Lublina. To „świat kultury” na wyciągnięcie ręki, stwarzający atmosferę wzajemnego poznania i zrozumienia. Świat warsztatów, spotkań, wydarzeń, dyskusji wokół tego, co ważne. Świat dla wszystkich, od tych najmłodszych po najstarszych, o różnych kulturalnych gustach i oczekiwaniach. To miejsce, w którym domownicy swojego domu kultury czują się naprawdę dobrze, ze sobą i z kulturą, którą otrzymują oraz spotykają się na co dzień, przychodząc do nas.

Tworzymy miejsce, gdzie kultura łączy!