Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC

Polecamy muzyczne peryferia

Zdjęcie z koncertu Program Drugi Polskiego Radia prezentuje cykl koncertów online Domówka z Dwójką. W najbliższą sobotę, 9.05 o godzinie 19.00 chcieliśmy zaprosić Was do uczestnictwa w koncercie nadawanym prosto z domu Miłosza Pękala i Magdaleny Kordylasinskiej-Pękali. Duet ten gościliśmy w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin ” w maju 2017 roku. Wystąpili u nas w ramach cyklu Peryferia.

– Głównymi bohaterami tego koncertu będą marimba i wibrafon. Są to instrumenty perkusyjne melodyczne. To jednak nie wszystko — jak zapowiadają sami artyści. Czekać na nas będzie jeszcze kilka niespodzianek. Usłyszymy wiele innych ciekawych instrumentów. Myślę, że będzie to ciekawe doświadczenie — tak mówi o sobotniej „Domówce” Magdalena Kordylasińska-Pękala.

Artyści wystąpią w swojej pracowni wypełnionej wszelkimi instrumentami perkusyjnymi. Podczas koncertu wysłuchamy żelaznej klasyki w ich autorskich opracowaniach oraz repertuar oryginalnie napisany na taki właśnie skład.

Zapowiada się fascynujący, wielobarwny wieczór: od Maurycego Ravela i Witolda Lutosławskiego po Johna Cage’a i Steve’a Reicha. Kolorowo, transowo, jazzowo, bardzo perkusyjnie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pękala / Kordylasińska / Pękala działa na polskiej scenie muzycznej od 2004 r. Miłosz – wibrafonista i perkusjonista, improwizator, a także adiunkt w klasie perkusji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Magda – marimbafonistka, specjalizująca się w kameralistyce XX i XXI wieku, pedagog. Szczególnie bliski jest im nurt minimal music oraz szeroko rozumiana muzyka elektroakustyczna. Współpracują z wieloma artystami i zespołami. Koncertują w kraju i za granicą. Wraz z pianistami Lutosławski Piano Duo tworzą zespół Kwadrofonik, formację, która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku. Współpracują z wieloma artystami i zespołami, m.in. Percussion Clavier de Lyon, Steven Schick, Mitch&Mitch, Felix Kubin. Są również założycielami Hob-beats Percussion Group, w ramach której realizują większe pod względem obsady projekty kameralne. Muzycy są laureatami wielu międzynarodowych konkursów (m.in. International Percussion Duo Competition – Luxsemburg, Universal Marimba Competition – Belgia), koncertują w kraju i za granicą, a ich interpretacje z uznaniem przyjmowane są zarówno przez publiczność, jak i krytykę muzyczną.

Domówkę z Dwójką można obejrzeć i wysłuchać na stronie internetowej i na Facebooku Dwójki.