Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Penthouse / Moriah Woods

30/09/2023, godz. 20:00    

Grafika koncertu zespołu PENTHOUSE; zdjęcie łóżka piętrowego.

30 września 2023, godzina 20.00

 

Penthouse (PL)

Grupa stworzona przez muzyków znanych z wielu innych projektów, takich jak The Black Tapes, Colors, Jack Saint czy Ahimsa. Jako Penthouse starają się wypełnić niezagospodarowane jeszcze, ich zdaniem, miejsce w polskim rocku. Jak sami piszą, „To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.” I tego należy się po nich spodziewać. Po pierwszych opublikowanych singlach zapowiadających debiutancką płyty, która ukazała się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku, było wiadomo że to zespół nietuzinkowy Po takiej introdukcji już wiadomo, że warto zobaczyć ich na żywo. Zespół podkreśla:  dajemy Ci miejsce gdzie możesz się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a.

 

Skład zespołu:

Michał Strażewski / wokal,

Tomek Sierajewski / gitara,

Tomek Szewczyk / bass,

Amadeusz Górski / klawisze,

Dawid Ryski / perkusja,

Zosia Gąsiorowska / chórki,

Magda Gąsiorowska / chórki.

 

https://www.facebook.com/penthousetunes

https://www.instagram.com/penthouse_tunes/

https://www.youtube.com/watch?v=pnGjN3D9Ifg

https://youtu.be/7hrOOJjIhyM

 

Czarno białe zdjęcie członków i członkiń zespołu Penthouse.

 

Moriah Woods (USA) 

Moriah Woods jest amerykańską wokalistką i autorką tekstów, niezależną multiinstrumentalistką mieszkającą od dziesięciu lat w Polsce. W swojej muzyce łączy liryczny folk z intymnym, autorefleksyjnym charakterem pisanych przez siebie tekstów. Od przyjazdu do Polski wydała trzy albumy studyjne: The Road to Some Strange ForestOld Boy i Human. W 2015 roku artystka wystąpiła na płycie The Feral Trees, a w 2020 roku wspólnie z Anitą Lipnicką stworzyła utwór Nasz głos, swoistego rodzaju protest song będący głosem w walce o prawa kobiet w Polsce. Wykonało go 50 znanych polskich kobiet, a utwór zyskał ponad milion wyświetleń i rozgłos w mediach. Human, ostatni album Moriah Woods, to intymna eksploracja osobistego cierpienia i możliwości wykorzystania go do lepszego zrozumienia siebie i ludzkiej kondycji.

 

https://youtu.be/ru4TwbPgkbY

http://www.facebook.com/moriahwoodsmusic

http://www.instagram.com/moriahwoods

http://www.moriahwoodsmusic.com

http://www.moriahwoods.bandcamp.com

https://open.spotify.com/artist/6q82P

http://www.youtube.com/moriahwoodsmusic

 

Zdjęcie kobiety, która zakrywa twarz dłońmi.

 

Bilety

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub w dniu koncertu w godzinach 19.00-20.00. Rezerwacje biletów – 81 466 59 14 lub info@ddkweglin.pl

Dostępność

W dotarciu na koncert i podczas pobytu na wydarzeniu można skorzystać ze wsparcia asystentów.

Podstawowe informacje dotyczące dostępność DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnosc

Kontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl

Szatnia, odbiór biletów i wejściówek oraz kontakt z asystentami dostępny będzie na poziomie 0, zaraz po wejściu do budynku. Asystentki i Asystenci będą mieli na sobie identyfikatory z napisem „asysta”.

Na sali widowiskowej będzie działała pętla indukcyjna. Pętla będzie dostępna w 3 pierwszych rzędach po lewej stronie.