Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Muzyka Końca Lata

15/04/2023, godz. 20:00    

Grafika; grupa naszkicowanych ludzi grających na instrumentach.Muzyka Końca Lata to zespół z naszywką „Made in Mińsk Mazowiecki”, założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.

Zespół ma na koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album „Prywatny Ciechocinek”, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy. Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.

Klipy:
• „Naucz się być sam” – https://youtu.be/Lm3qvVEqmSE
• „Prywatny Ciechocinek” – https://youtu.be/tVTY3qc_17s
• „Nie ukryjesz się przede mną” – https://youtu.be/OrIaeZQFsoY
• „Gorzej już nie może być” – https://youtu.be/8fzbyV-GkRc
• „Dokąd” – https://youtu.be/KwPj8111HSU
• „2001-2007” – https://youtu.be/bCTcme_KNHE

Fragmenty recenzji płyt:
• Bartek Chaciński (Polityka) – Album „Prywatny Ciechocinek” mówi o zmianie sposobu życia w ostatnich miesiącach więcej niż debaty online i efekty konkursów na kulturę w pandemii.
• Michał Wieczorek (Czas kultury) – Piosenki MKL są odtrutką na (post)ironię, która w za dużych dawkach bywa męcząca. Przywracają wartość szczerości (co wpisuje się w szerszy trend New Sincerity).
• Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) – Na płycie „Prywatny Ciechocinek” jest i prehistoria rock’n’rolla, i łobuzerski czar brytyjskiej muzyki gitarowej lat 90., i trochę barwnego, psychodelicznego kluczenia dla ozdoby, i nawet postrockowe wspinanie się na palce. Są też refreny, od których trudno się uwolnić, które będziecie podśpiewywać lub pogwizdywać długo po zamilknięciu muzyki.

 

Bilety

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem. Rezerwacje biletów – 81 466 59 14 lub info@ddkweglin.pl

Dostępność

Koncert będzie tłumaczony na polski język migowy w całości, także treści utworów. Koncert tłumaczyć artystycznie na PJM będzie Magdalena Gach. Poza tym podczas koncertu istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej i audiodeskrypcji na żywo.

W dotarciu na koncert i podczas pobytu na wydarzeniu można skorzystać ze wsparcia asystentów.

Podstawowe informacje dotyczące dostępność DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnosc

Kontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl

Szatnia, odbiór biletów i wejściówek oraz kontakt z asystentami dostępny będzie na poziomie 0, zaraz po wejściu do budynku. Asystentki i Asystenci będą mieli na sobie identyfikatory z napisem „asysta”.

Podczas koncertu można skorzystać z audiodeskrypcji na żywo. Chęć skorzystania z audiodeskrypcji można zgłosić na poziomie 0.

Na sali widowiskowej będzie działała pętla indukcyjna. Pętla będzie dostępna od drugiego do ostatniego rzędu po prawej stronie.

Tłumaczka PJM będzie po prawej stronie sceny.

 

Zdjęcie zespołu Muzyka Końca Lata; grupa ludzi siedzi na ławce; nad nimi stoi mężczyzna z otwartym parasolem. Zdjęcie zespołu Muzyka Końca Lata; członkowie zespołu odpoczywają nad rzeką.

 

Logo projektu Dom Otwarty. Belka z logotypami.