Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC

JERZ IGOR – NOWY TERMIN

28/03/2015, godz. 16:00    

Jerz Igor,Cykl Peryferia,21.02.15-banner kwadratowy

W ramach Cyklu „Peryferia” we współpracy z Cyklem „Dziecinada” i Toinen Music zapraszamy na interaktywny koncert dla Dzieci – JERZA IGORA!

Czym jest Jerz Igor?

1. To projekt muzyczny czołowych przedstawicieli warszawskiej sceny muzyki alternatywnej – Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa.
2. Jerz Igor to rewolucyjne podejście do muzyki dla dzieci. To muzyka, która szanuje młodego słuchacza.
3. Jerz Igor to wspaniale napisane, popowe kołysanki dla dzieci od lat 3 do 83.
4. Jerz Igor to także kreatywne i interaktywne koncerty grane na żywych instrumentach i zapraszające młodego słuchacza do wspólnego muzykowania, poszerzające jego muzyczne horyzonty i pobudzające wyobraźnię.

Ilość miejsc ograniczona. Bilety w cenie 5 zł do kupienia w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub na godzinę przed koncertem (dostępne od 23.03.2015)

Jerz Igor fotoJerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów. By was nie zanudzić wymienimy tylko te na literę P: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud, Polonezy oraz Warszawska Orkiestra Rozrywkowa.

Dostrzegając brak ciekawych muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Skomponowali 12 piosenek, nagrali większość partii instrumentalnych i wokalnych, zgromadzili Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do udziału w nagraniach wybitnych, muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80. Za brzmienie i produkcję „Małej płyty” odpowiada najmłodszy z najwybitniejszych polskich realizatorów – Michał Kupicz.

Teksty piosenek napisali zaprzyjaźnieni autorzy: Joanna Halszka Sokołowska, Katarzyna Wojnar, Kamil Gamza, Adam Repucha i Grzegorz Uzdański. Choć większość z tekstów dotyka tematu snu, nie wszystkie są klasycznymi kołysankami.

Okładkę „Małej Płyty”, w formie wielokrotnie rozkładanej kartonowej książeczki, zaprojektował znany i ceniony duet graficzek, Agata Dudek i Małgorzata Nowak. Wydanie albumu w tak bogatej formie stało się możliwe dzięki wsparciu ponad 300 osób na crowdfundingowym portalu Polak Potrafi.

Marzeniem twórców Jerza Igora było nagranie płyty, która dla dzisiejszych słuchaczy mogłaby stać się tym, czym dla nich były i są piosenki z „Akademii Pana Kleksa” czy „Kabaretu Starszych Panów”- ponadczasową muzyką dzieciństwa, do której chce się wracać nawet po wielu latach.

W wersji koncertowej zespół wystąpi w składzie:

Jerzy Rogiewicz – śpiew, fortepian, syntezatory, bębny, perkusja, gitara, gitara basowa

Igor Nikiforow – śpiew, fortepian, syntezatory, bębny, perkusja, gitara, gitara basowa

Jan Stokłosa – wiolonczela

Maurycy Idzikowski – trąbka, dzwonki

Tomasz Dworakowski – puzon, wibrafon

Jerza Igora znajdziecie tu: https://www.facebook.com/JerzIgor

A oto co o Jerzu Igorze napisały media:

http://wyborcza.pl/1,75475,16065135,Jerz_Igor_zrobil_mi_dzien_dziecka__SWIADER_.html

http://www.screenagers.pl/index.php?service=albums&action=show&id=2565

http://www.uwolnijmuzyke.pl/jerz-igor-mala-plyta

http://www.polskieradio.pl/10/482/Artykul/1079103,Jerz-Igor-zbiera-pieniadze-Pomoz-im-wydac-plyte-dla-dzieci-

http://jazzarium.pl/aktualnosci/pomóż-jerzowi-igorowi-dotrzeć-do-dzieci

http://www.rp.pl/artykul/512248,1092911-Dobra-muzyka-dla-dzieci-i-rodzicow.html

http://www.t-mobile-music.pl/newsy/zapowiedzi-plyt/jerz-igor-takich-bajek-jeszcze-nie-bylo,16083.html

http://www.hellozdrowie.pl/blogi/weekendowy-tata/mala-plyta-dla-malych-melomanow/

 

Jerz Igor, teledysk Królewicz

 

O Cyklu „Peryferia”

Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach Cyklu „Peryferia” chcemy prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań prezentować będziemy spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne. Pomysłodawcą i koordynatorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.