Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Izzy and the Black Trees

25/03/2023, godz. 20:00    

Grafika promocyjna; koncert Izzy and the Black Trees.

Izzy and the Black Trees to połączenie brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa elektryzująca energia na miarę the Pixies, PJ Harvey czy Patti Smith. W 2020 ukazał się ich debiutancki album „Trust No One” (wyd. Antena Krzyku), który spodobał się fanom oraz recenzentom w Polsce i za granicą. Utwór tytułowy albumu był prezentowany przez legendarnego Steve’a Lamacq w programie BBC 6 Music Recommends.

W styczniu 2021 ukazał się specjalny pandemiczny singiel zespołu pt. The Station wspólnie stworzony i nagrany z Kev’em Fox’em. W tym samym czasie, razem z producentem Marcinem Borsem, zespół rozpoczął pracę nad nowym, drugim albumem pt. „Revolution Comes in Waves”, który to ujrzał światło dzienne 7 października 2022 (wyd. Antena Krzyku). Płyta została świetnie przyjęta przez fanów oraz prasę muzyczną w Polsce (5 gwiazdek w Teraz Rock, Metal Hammer Polska, Noise Magazine) oraz za granicą, recenzje w Niemieckim OxFanzine (9/10), Rumore magazine (Włochy) czy też holenderskim Gozno Circus. Zespół był też prezentowany w radio KEXP Seattle i ponownie w BBC 6 Music. „Revolution Comes In Waves” zostało wydane pod skrzydłami kultowej wytwórni Antena Krzyku , której początki sięgają lat 80-tych.

„W warstwie lirycznej drugi album poznańskiego Izzy and the Black Trees to wyraz sprzeciwu przeciwko temu, co boli większość z nas. Historie zawarte w utworach opisują te wielkie, ale i zarazem małe fale (nadchodzącej) rewolucji. Dostajemy opis całego spektrum emocji towarzyszących procesowi prowadzącemu do zrywu. I nieważne, czy są to protesty po śmierci Georga Floyda, demonstracje w Iranie, czy gniew i rozgoryczenie po kolejnych decyzjach naszego rządu. Wszechobecne napięcie i świadomość, że społeczeństwo dłużej tak nie wytrzyma, czuć na każdym kroku, a zespół w umiejętny sposób o tym opowiada” – SztukMix.pl

Revolution Comes in Waves ma trzy solidne filary, które czynią z krążka mocną pozycję. Po pierwsze, naprawdę zabójcze i chwytliwe kompozycje. Powtarzam się, ale naprawdę już spory czas czekałem na polski zespół, który świetnie łączyłby alternatywny czad z zostającymi w świadomości (i to na długo) melodiami” – Przemek Kubajewski

Finaliści międzynarodowego konkursu HEMI Music Awards 2021. Zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019 i 2020 on-line showcase, WestwayLAB (PT), Fląder FEST, TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, w klubie RE oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu, byli też finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. W 2020 roku ich występ na Liverpool SoundCity oraz towarzysząca mini trasa po UK została odwołana, za to bardzo gorąco zostali przyjęci na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie. Wystąpili na festiwalu Jarocin 2021, festiwalu Malta w Poznaniu i Malta na Bis w Koninie, Mountain Jam Generator Party Vol 4, Wiankach w Krakowie, Róbmy Swoje festiwal, DIY Punx Fest Zdynia, Summer Dying Loud 2022, Piotrk-Off Festival.

 

Izabela Izzy Rekowska – wokal, teksty

Mariusz Dojs – gitara, wokal

Mateusz Pawlukiewicz – perkusja

Łukasz Mazdah Mazurowski – gitara basowa

 

Bilety

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem. Rezerwacje biletów – 81 466 59 14 lub info@ddkweglin.pl

Dostępność

Koncert będzie tłumaczony na polski język migowy w całości, także treści utworów. Koncert tłumaczyć artystycznie na PJM będzie Magdalena Gach. Poza tym podczas koncertu istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej i audiodeskrypcji na żywo.

W dotarciu na koncert i podczas pobytu na wydarzeniu można skorzystać ze wsparcia asystentów.

Podstawowe informacje dotyczące dostępność DDK „Węglin”: www.ddkweglin.pl/dostepnosc

Kontakt w sprawie dostępności: dostepnosc@ddkweglin.pl

Szatnia, odbiór biletów i wejściówek oraz kontakt z asystentami dostępny będzie na poziomie 0, zaraz po wejściu do budynku. Asystentki i Asystenci będą mieli na sobie identyfikatory z napisem „asysta”.

Podczas koncertu można skorzystać z audiodeskrypcji na żywo. Chęć skorzystania z audiodeskrypcji można zgłosić na poziomie 0.

Na sali widowiskowej będzie działała pętla indukcyjna. Pętla będzie dostępna w 3 pierwszych rzędach po lewej stronie.

Tłumaczka PJM będzie po lewej stronie sceny.

 

Wydarzenie organizowane we współpracy z Wydziałem Filologicznym UMCS, kierunek Lingwistyka Stosowana.

 

Zdjęcie zespołu. Okładka płyty Kick out the damned. Okładka płyty Liberate. Czarno-białe zdjęcie kobiety; napisy Kick out the damned.

Logo projektu Dom Otwarty. Belka z logotypami.