Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anna Komusiński De Alba – wiolonczelistka

28/10/2021, godz. 18:00    

Podczas jesiennych koncertów spotkamy się z młodymi Artystami i Artystkami, którzy rozwijają swoje zainteresowania i realizują pasje w Szkołach Muzycznych pod okiem swoich profesorów. Dom Kultury ma przyjemność gościć utalentowanych młodych ludzi z nadzieją, że Węglińska scena będzie początkiem przyszłej kariery artystycznej.

W repertuarze czwartkowego koncertu znajdują się utwory kompozytorów od baroku do współczesności.

Anna Izabela Komusiński De Alba rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w wieku pięciu lat w mieście Monterrey państwa Meksyku. Jej pierwsze kroki wiolonczelowe to zasługa jej rodziców, Marii De Alba i Konrada Komusińskiego, gdzie Anna uczyła się metodą Suzuki. Ta młoda artystka uczęszczała na kursy mistrzowskie już od najmłodszych lat, z takimi wiolonczelistami jak: Carey Cheney (Kanada, USA), Shu Yi Scott (Tajwan, USA), Carey Hockett (Angeles California; USA), Barbarą Balatero (Seattle Washington; USA), Andrea Espinzo (Buenos Aires; Argentyna), Eduardo Palao (Madryt; Hiszpania), Michal Dmochowski (Madryt; Hiszpania),Marcio Carneiro (Brazylia), Diego Carneiro (Brazylia), Beth Goldstein-Mckee (Filadelfia; USA), Adam Krzeszowiec (Katowice;Polska), Maria Grun (Wiedeń; Austria). Od stycznia 2019, mając 10 lat, Anna Izabela kontynuuje studia wiolonczelowe u wybitnego prof. Henryka Zarzyckiego w Krakowie. Anna zdobyła znaczący prestiż prezentując się jako solistka na różnych scenach Ameryki i Europy, takich jak: Bridges Hall of Music, Campus Pomona College w Los Angeles w USA, Hall of Music Campus Trinity International University, Chicago; USA, Kampus Emerson Hall Uniwersytetu Seattle Pacific w Seattle; USA, Kunsthaus, Horn;Austria, Vereinshaus, Horn; Austria, Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej w Krakowie; Polska. W 2019 roku, Anna podzieliła scenę w Krakowie wraz z dwoma wybitnymi absolwentami ze studia wiolonczelowego prof. Zarzyckiego: Santiago Cañón Valencia oraz Krzysztofem Michalskim na koncercie poświęconym ich nauczycielowi, Henrykowi Zarzyckiemu.

W 2019 roku Anna otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dotzauer dla Młodych Wiolonczelistów, Drezno, Niemcy. (Kategoria I) oraz pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Cellolove” 2021 w Krakowie w kategorii duetów wiolonczelowych. Od 2021 roku Anna jest przyjęta do programu muzycznego „Dzieci uzdolnione” na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu.

Wstęp wolny!

O cyklu:

Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

Przed nami:

4.11.2021 / 18.00 – Daniel Rożek – pianista