Gościem 29. spotkania w ramach cyklu Spis Treści będzie Grażyna Lutosławska.
Dziennikarka radiowa, pisarka, wykładowczyni, moderatorka wydarzeń kulturalnych. Od prawie trzydziestu lat na antenie Radia Lublin prowadzi program Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa.
Jest autorką sztuk teatralnych (Anioł za lodówką i O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata), słuchowisk (w tym cyklu Bazarek), bajek, które ukazują się w soboty na antenie Radia Lublin, książek (m.in. Bajki od rzeczy, Jak Arni i Dobek ratowali świat, Jatymy), esejów (m.in. w berlińskim magazynie Polen plus, Kontekstach, Akcencie, Krainie Bugu), tekstów piosenek (także do spektakli teatralnych).
Jej książka Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara (wyd. fro9, 2004) otrzymała wyróżnienie literackie polskiej sekcji IBBY oraz tytuł Białego Kruka przyznawany przez Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium. Opowiadanie z tomu Wielkie zmiany w dużym lesie (wyd. fro9, 2005) opublikowano w tłumaczeniu na niemiecki w międzynarodowym zbiorze opowiadań Fremd sein (Stuttgart 2010).
Laureatka m.in. Srebrnego Krzyża Zasługi, Nagrody Miasta Lublin za całokształt działalności (2014), Nagrody Okolicznościowej Prezydenta Miasta Lublin (2008, 2018), Medalu Prezydenta Miasta Lublin za upowszechnianie kultury (2007, 2014), Medalu 700-lecia Miasta Lublin (2017), nagrody im. Michała Jagodzińskiego na Ogólnopolskim Konkursie Artystycznych Form Radiowych Grand PiK za słuchowisko Stróż nocny, czyli czytanie Poematu o mieście Lublinie (2019) oraz tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” (2013).
Wstęp wolny!
Kurator cyklu – Mateusz Nowak
Więcej o cyklu Spis Treści
Zdjęcie – Bolesław Lutosławski
Uprzejmie informujemy, że podczas organizowanych działań Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” wykonuje dokumentację audiowizualną i fotograficzną. Uczestniczki i uczestnicy niewyrażający zgody na publikację wizerunku w celach promocyjnych proszeni są o kontakt z Instytucją.