Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Listopad 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930EC

SOLIDARNI CODZIENNIE / UCZESTNICZĘ W KULTURZE

23/11/2018, godz. 16:00    

Serdecznie zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu dla dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczącym uczestnictwa w kulturze.

W ramach wydarzenia odbędzie się dyskusja dotycząca roli kultury w animacji życia lokalnych wspólnot, aktywności lokalnej i tworzenia kultury sąsiedzkiej oraz powiązany z tematem spotkania warsztat komiksowy. Celem spotkania jest wymiana opinii i refleksji osób w każdym wieku, z różnorodnymi zainteresowaniami, a także zebranie informacji i pomysłów na działania, które mogą wspomagać tworzenie kultury sąsiedzkiej i rozwój wspólnot lokalnych.

Idea Centrów Aktywności Lokalnej narodziła się 20 lat temu. Zapoczątkowało to ruch animacji społecznej, która w różnych lokalnych odsłonach jest obecna w całym kraju. W Lublinie i szerzej na Lubelszczyźnie, przeplata się ona z długoletnimi tradycjami animacji kulturalnej. Aby podsumować wyjątkowe efekty oraz dorobek „lubelskiej szkoły animacji” organizujemy jedną z dwudziestu debat, które odbywają się w całej Polsce z okazji 20-lecia CAL oraz stulecia niepodległości Polski.

PROGRAM:

godz. 16.00-17.30

Dyskusja

prowadzenie Jacek Gralczyk

godz. 18.00-19.30

Warsztat komiksowy

prowadzenie: Agata Komorowska i Grzegorz J. Nowicki

Jacek Gralczyk (debata) – edukator Instytutu Edukacji Zaangażowanej im. Heleny Radlińskiej i Członek Rady Programowej Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Od ponad dziesięciu lat związany wspólną pracą i przyjaźnią ze społecznością animatorów społecznych i kulturalnych Lubelszczyzny.

Agata Komorowska (warsztat komiksowy) animatorka, edukatorka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) oraz architekt krajobrazu (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Absolwentka programów Inkubator Animacji Kultury i Młodzi Lubią Kulturę. Połowa duetu lubelskich Warsztatów Komiksu, instruktorka i autorka warsztatów rękodzielniczych, ogólnoplastycznych. Zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i dorosłych. Specjalistka ds. programowych w DDK “Czuby Południowe”.

Grzegorz J. Nowicki (warsztat komiksowy) – lubelski nomad kultury, wędrowiec interdyscyplinarny. Od lat związany z tworzeniem wydarzeń kulturalno-artystycznych, m.in. współtwórca Lubelskich Warsztatów Komiksu. Plastyk, edukator dzieci i młodzieży, instruktor w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”.

Koncepcja: Agata Cholewa, Jacek Gralczyk, Karolina Koguciuk, Mateusz Nowak

Kontakt, informacje info@ddkweglin.pl