Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Czerwiec 2012
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Otwieramy KIOSK ZE SZTUKĄ!!!

02/06/2012, godz. 12:00    

Pierwsza wystawa w ramach projektu „Kiosk ze sztuką” to „Kolekcja motyli” Jakuba Pieleszka. Artysta „przemalowuje” kolekcje w jakiś sposób go fascynujące: czaszki, puszki, znaki, motyle. Tworzy obiekty malarskie, które odzwierciedlają pasję posiadania, obecną u każdego z nas, jednocześnie porządkując ją i nadając jej nowy, wizualny wymiar. Jego malarstwo jest mocne i kolorowe, a powstałe instalacje przyciągają uwagę i fascynują. Tytułowe motyle pojawią się na ścianach Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” w formie kolorowych obrazów olejnych oraz w budynku kiosku. Wystawie towarzyszy wydawnictwo artystyczne.

Wystawa potrwa do 2 lipca.

o autorze:

Jakub Pieleszek ur. w 1978r. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, instalacją, rzeźbą, dźwiękiem, filmem. Przestrzeń różnych mediów daje mu dużą swobodę artystycznej wypowiedzi. Jest autorem wystaw i performance w galeriach i przestrzeni miejskiej, członkiem gdańskiej grupy PGR_art.

o projekcie:

„Kiosk ze sztuką” to projekt dedykowany dzielnicy Węglin – próba wniknięcia w przestrzeń, która dotąd pozbawiona była stałego kontaktu ze sztuką. Całość wydarzeń skupiona jest wokół budynku kiosku, jaki pojawi się przed Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”. Pojawią się w nim artyści z Polski i z zagranicy, których prace powstają na przecięciu dyscyplin, często mieszając się z nauką, muzyką, czy teatrem. Pragniemy zbudować złożony obraz sztuki współczesnej, pokazując jej różne oblicza jednocześnie nie pozostawiając widza bez wyjaśnienia. Kiosk stanie się zatem centrum wystawienniczym, warsztatowym i wydawniczym, zamieniając się raz w gablotę kolekcjonera, kiedy indziej w tajemniczy kufer na dziecięce sekrety, czy księgarnię, by na koniec wydać z siebie dźwięk.

Projekt „Kiosk ze sztuką” jest częścią działalności Galerii Węglin. Galeria Węglin działa na przecięciu dyscyplin starając się pokazać szerokie spektrum zjawisk związanych ze sztuka współczesną.

strona projektu: http://kioskzesztuka.blogspot.com/

„Kiosk ze sztuką” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.