Comiesięczne spotkania z Cyklu „Spis Treści” w DDK „Węglin” cieszą się ogromną popularnością wśród sympatyków literatury i żywego słowa, jak również wśród tych, którzy przychodzą na nasze spotkania z ciekawości i przekonują się, że literatura nie musi straszyć i nie tylko „Słowacki wielkim poetą był”.
Wszystko za sprawą gości – ludzi sceny, którzy z pasją opowiadają o swoich literackich fascynacjach, a ich monologom towarzyszą mówione na żywo fragmenty tekstów literackich i utworów poetyckich.
Po Irenie Jun, Stanisławie Celińskiej i Janie Peszku, gościem kolejnego spotkania będzie JAROSŁAW ZOŃ – dziennikarz radiowy (Polskie Radio Lublin) i wybitny recytator, od trzydziestu lat obecny na najważniejszych recytatorskich scenach w Polsce. Ostatnio odgraża się, że przechodzi na sceniczną emeryturę.
Spotkanie w DDK „Węglin” z pewnością udowodni jemu i Państwu, że to jeszcze nie jego pora. Jesteśmy przekonani, że recytatorskie wykonania naszego gościa zainspirują i wzruszą Państwa, tak jak to się zadziało w przypadku rzeszy młodych recytatorów, zainspirowanych jego scenicznymi dokonaniami oraz publiczności setek konkursów recytatorskich.
Jarosław Zoń przekonuje, że literaturę można mówić – szczerze i przekonywująco – bez jednoczesnej straty artystycznego polotu. Na spotkaniu w DDK „Węglin” usłyszymy w jego wykonaniu teksty Idy Fink, Bolesława Leśmiana, Wieniedikta Jerofiejewa, Isaaca Babla, Czesława Miłosza, Aleksandra Wata, Juliana Tuwima, Gabriela Garcia Marqueza i Aleksandra Mitiajewa.
O Cyklu „SPIS TREŚCI”:
„SPIS TREŚCI” to nowy cykl spotkań w DDK „Węglin” i zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.