Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2013
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Czytała mi Mama: Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica

26/05/2013, godz. 12:00    

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „SPIS TREŚCI” będzie okazją do podróży w krainę ulubionych wierszy, bajek, baśni i opowieści z dzieciństwa. Naszymi gośćmi będą aktorki lubelskiego Teatru im. Hansa Christiana Andersena: Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel i Wioletta Tomica. Opowiedzą i przeczytają nam teksty, które towarzyszyły im w dzieciństwie i które są im bliskie do dziś. Usłyszymy m.in.: fragmenty „Muminków” Tove Janssona, „Karolci” Marii Kruger, „Koraliny” Neila Gaimana, wiersze Jana Brzechwy („Pchła Szachrajka”), „Sześć bajek na dobranoc” Igora Sikiryckiego i inne piękne utwory.

Ulubione teksty z dzieciństwa przeczytają:

Wioletta Tomica, absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku. Od początku związana z Teatrem im.H.Ch. Andersena. W trakcie swej kariery zawodowej współpracowała m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Współtworzy z kolegami z teatru grupę prowadzącą warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. (źródło: www.teatrandersena.pl)

Mirella Rogoza-Biel, absolwentka Wydziału lalkarskiego wrocławskiej PWST. Jest chyba najpopularniejszym głosem wielu lubelskich stacji radiowych. (źródło: www.teatrandersena.pl)

Urszula Pietrzak, w zespole Teatru im.H.Ch. Andersena jest od niedawna. Zadebiutowała w roli Mai w musicalu „Przygody pszczółki Mai”. Ma niespożytą energię. Mówi się, że na scenie potrafi z małego owada przemienić się w ogra lub słonia. (źródło: www.teatrandersena.pl)

O Cyklu „SPIS TREŚCI”:

Cykl „SPIS TREŚCI” w DDK „Węglin” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, dziennikarze, ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. W czasie spotkań zaproszeni gości snują opowieść o ważnych dla nich utworach literackich, jednocześnie prezentując ich fragmenty na żywo. Do tej pory na scenie DDK „Węglin” swoje „spisy treści” prezentowali: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek i Jarosław Zoń. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Zapraszamy! Wstęp wolny!