Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

15. Winter Is My Love

10/12/2022, godz. 18:00    

Grafika promocyjna; balon z koszem na gwieździstym niebie; napis Winter is my love.

Każdej jesieni ruszamy w trasę – wyświetlając w kinach największych polskich miast premiery najlepszych snowboardowych filmów.

Ostatni przystanek naszej trasy jest w Lublinie – jesteśmy z Lublina
Zapraszamy na kameralny, urodzinowy pokaz do klimatycznej sali kinowej Domu Kultury Węglin.
Rodzinna atmosfera, miękkie poduszki, kawa i herbata w przerwach, śmiech, wygłupy, snucie planów na nadchodzącą zimę…

REPERTUAR:
Pokażemy Wam najlepsze filmy snowboardowe tego sezonu. Naprawdę warto!
Ten rok jest przełomowy dla snowboardowej kinematografii. Filmy o snowboardzie to już nie tylko popis umiejętności najlepszych riderów, piękne kadry i kreatywne wykorzystanie nowych technologi. Teraz to także opowieści o przyjaźni, przygodzie i odpowiedzialności. Bo snowboard to zajawka równie piękna, co niebezpieczna.
Poza uwielbianymi przez wszystkich od zawsze zajawkowymi filmami o freestylu, pokażemy dwa wyjątkowe dokumenty (z polskimi napisami) które niejedną i niejednego skłonią do głębszej refleksji.

BILETY:
Pokaz jest kameralny. Przytulna sala DK Węglin pomieści tylko 60 osób.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia na miejscu, od godziny 17:00.
Bilety można zarezerwować, wysyłając do nas maila na adres:
biuro@inarisnowboards.pl
Trzeba je jednak odebrać najpóźniej na godzinę przed imprezą. Nieodebrane rezerwacje wracają do puli biletów.

DATA:
Pamiętajcie: SOBOTA 10 grudnia godz. 18:00
Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN
ul. Judyma 2A 20-716 Lublin

FILMY:

JEROME TANON – FREE RIDER / 35 min
2022 Francja. Freeride
Ten film Ci się przyśni! Najbardziej oczekiwany snowboardowy film tej jesieni. Trzeci film autora kultowych produkcji: „Eternal Beauty of Snowboarding” i „Zabardast” (5 milionów odsłon na YouTube). Oglądając go przeżyjesz niesamowitą przygodę i dowiesz się wszystkiego na temat tego, czym jest free ride i kim jest prawdziwy Free Rider.
Film wyświetlamy z polskimi napisami.
Zdobywca wielu nagród na tegorocznych festiwalach.

RUSTY TOOTHBRUSH – FAKE TEETH REAL FRIENDS / 15 min
2022 Europa. Freestyle
Jedna z najbardziej szalonych i oryginalnych ekip filmowych na scenie. Wyróżnia ich wszystko. Koniecznie zobacz ten film na dużym ekranie! Idziemy o zakład, że przypomnisz sobie o nim tej zimy wiele razy.

MARIA THOMSEN – HOT COCO / 17 min
2022 Kanada, Świat. Freestyle, jibbing, street
Maria Thomsen to dziś jedna z najlepiej jeżdżących dziewczyn na świecie. Znamy ją z filmów Jess Kimury „Uninvited”, prezentujących miejski snowboarding w wykonaniu najlepszych riderek.
Jest pierwszą (i jedyną) kobietą zaproszoną do prestiżowych zawodów X-Games Real Snow, które polegają na rywalizacji na najlepszy video part, powstający specjalnie na tę okazję i nagrywany w teamach: rider + montażysta.
„Hot Coco” to jej najnowszy projekt filmowy. Opowiada o czterech wyjątkowych dziewczynach. Każda z nich dysponuje niesamowitym stylem, który wpłynie na współczesny kobiecy freestyle.

ELIAS ELHARDT – INVISIBLE GROUND / 34 min
2022 Europa. Freeride, ekspedycja
Film o ludzkiej delikatności. Po tragicznych wypadkach lawinowych zawodowi snowboardziści Xavier De Le Rue i Elias Elhardt kwestionują swoją motywację do zagrażającej życiu pogoni za freeridem, której się poświęcili.
Przez kilka dni, będąc razem w górach, dzielą się osobistymi doświadczeniami związanymi z narażeniem się na ekstremalne ryzyko.
Akceptując swoją kruchość, kwestionują nierealistyczne idee, starając się znaleźć równowagę między miłością do przygody a obłędnym dążeniem do adrenaliny i uznania.

DANNY DAVIS – ARK / 32 min
2022 wiat. Freestyle, backcountry
Największe gwiazdy współczesnego snowboardu w towarzystwie najlepszych filmowców z branży, w otoczeniu najlepszego sprzętu, w lokacjach, o których każdy rider marzy.
ARK to opowieść o przyjaźni, która powstaje w górach, z miłości do snowboardu. O budowaniu ogromnych skoczni w backcountry (od Kanady, po Japonię) i o lądowaniu w najbardziej miękkim puchu, jakiego tylko można dotknąć.
Zobaczysz tu perfekcyjnie wykonane tricki: potężne skoki, szalone rotacje, totalnie wygiągnięte i trzymane do ostatniej chwili, stylowe graby.
Film wyświetlamy w porażającej rozdzielczości – tak wysokiej, że za nią jest już tylko rzeczywistość.

JEŚLI BĘDZIECIE CHCIELI – Pokażemy Wam jeszcze film, którego nie było w tym roku na naszym festiwalu w żadnym mieście. Film, który zapełniłby w pojedynkę niejedną salę kinową. Film totalny. Jeden z najgłośniejszych w tym roku. Czemu taka tajemnica? Z przekory, bo to nasze 15. urodziny.

ZAPRASZAMY!

Ariel, Marta, Bartek, Jędrek Sanki Junkie i MY WSZYSCY tworzący w Lublinie i okolicach lokalną scenę snowboardową, spotykając się na miejskich jibbach i w lokalnych wiejskich śnieżnych kurortach, na mini górkach, jeżdżący na wysłużonym sprzęcie, w ubraniach z lumpka, gadający zimą o snowboardzie przy każdej okazji i mający w sobie TĘ WIELKĄ MIŁOŚĆ DO ZIMY I SNOWBOARDU
Spotkajmy się, zimalki i ziomale. Mamy tę imprezę właśnie po to, żeby się spotkać, żeby ze sobą pobyć, żeby się pobawić.
Spotkajmy się, żeby oglądać najlepsze filmy snowboardowe jakie w tym roku powstały. To jest tak bardzo prawdziwe i to jest tak bardzo piękne!

Zapraszamy tych, którzy znają ten festiwal i tych, którzy są go ciekawi. Obiecujemy Wam, że poczujecie się wyjątkowo, poczujecie się częścią ekipy i będziecie ten wieczór z rozrzewnieniem wspominać. A filmy, które zobaczycie dadzą Wam ogień do uprawiania radosnego snowboardingu tej zimy.

Winter Is My Love na Instagramie: https://www.instagram.com/winterismylove/
Zamknięta grupa na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/599796481335900

www.winterismylove.pl