Nazwa projektu – Blisko natury, blisko kultury
Projektodawca – Agata Komorowska
Opis projektu: Projekt miał na celu połączenie elementów kultury i natury. W trakcie warsztatów i twórczej zabawy uczestnicy poznali rodzime zioła i rośliny oraz znaczenie, które miały one dla naszych przodków 100 lat temu, do czego ich używali, jakie choroby leczyły oraz ich symbole. Dzięki tej wiedzy stworzono artystyczne „Zielniki”.
Nazwa projektu – Mapa Sentymentalna dzielnicy Zemborzyce
Projektodawca – Lubelska Grupa Badawcza
Opis projektu: Celem projektu było stworzenie Mapy Sentymentalnej dzielnicy Zemborzyce i poprzez to działanie, integracja mieszkańców wokół refleksji nad przestrzenią i ważnymi miejscami dzielnicy. W efekcie miejsca, które miały dla uczestników projektu indywidualne znaczenie, stają się miejscami wspólnymi – sąsiedzkimi. Uświadomienie tożsamości miejsca i jego znaczenia dla samego siebie powoduje większą dbałość o pamięć jego historii i przestrzeni – estetykę, funkcjonalność. Stworzenie Mapy sprawia także, że mieszkańcy inaczej patrzą na swoją okolicę, widząc ją jako bardziej interesującą, posiadającą swoją własną historię i tożsamość.
Nazwa projektu – Seniorki szyją
Projektodawca – Aneta Pastusiak
Opis projektu: Warsztaty krawieckie połączone z wykorzystaniem innych technik rękodzielniczych. Na warsztatach powstały torebki damskie z ręcznie wykonanymi aplikacjami, maszynowo szyte kwiaty, ręcznie szyty notes, ozdabiany dodatkowo techniką decoupage.