Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Żbiki na festiwalu w Pile

W dniach 5-7 kwietnia 2019 taneczna reprezentacja DDK „Węglin” – Żbiki – brała udział w największym polskim festiwalu Rytm Ulicy w Pile.

Była to osiemnasta edycja, a więc symboliczne 18te urodziny. W związku z tym na uczestników imprezy czekały liczne niespodzianki i wyjątkowa oprawa. Rytm Ulicy to z pewnością jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce i za granicą, co za tym idzie również jedno z najtrudniejszych wyzwań w całym roku. Bez przesady można powiedzieć, że w tej imprezie uczestniczą wszyscy – cały przekrój polskiej sceny street-dance z dużym akcentem na jej najmocniejszą część – czyli taneczna pierwsza liga. Osiągające coraz lepsze wyniki Żbiki maja powód do zadowolenia. Po fenomenalnym finale ubiegłego sezonu tanecznego w czerwcu i znakomitym początku aktualnego we wrześniu – zakończonych czołowymi miejscami na podium ogólnopolskich turniejów – młodzi tancerze przygotowywali się do Rytmu Ulicy z motywacją, pasją, większa pewnością siebie, nie zabrakło jednak koniecznej pokory. Rytm Ulicy to walka w wadze ciężkiej. Z tej walki Żbiki wyszły może bez trofeum, jednak z dużą poprawą statystyki. Formacja Żbików wreszcie przebiła gruby mur eliminacji i z grona 50 formacji z odległych stron kraju znalazła się w gronie półfinalistów. Podobnie w kategorii solowej, w której brało udział około 350 uczestników, część naszej reprezentacji w składzie Natalia Trancygier, Amelia Stanioszczyk, Małgorzata Borowiec i Natalia Wójcik pokonała połowę uczestników w rundzie eliminacyjnej, a dwójka pierwszych spośród wymienionych członków grupy zawędrowała o jeszcze jedną rundę dalej. Do niedzielnej Gali Finałowej zabrakło jeszcze sporo metrów, ale zarówno członkowie grupy jak i jej trener – Paweł Pitzo Mazur wrócili uzbrojeni w nowe doświadczenia, wiedzę i konkretne wnioski. Podobnie jak w roku ubiegłym przekuje się to na dalszy progres i rezultaty. Z tego miejsca koniecznie wspomnieć należy, że w najstarszej kategorii solowej wygrał nasz dobry znajomy – prekursor street-dance na Węglinie razem z Pawłem Mazurem – Karol Polssky Polak. Gratulujemy!

Fot. Paweł PITZO Mazur