Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
Młodzież
Grupa Dedeka

Grupa DeDeKa

Warsztatowicze, oprócz nauki gry aktorskiej, zmierzą się z pracą przed i za kamerą. Poznają działanie sprzętu do tworzenia obrazu i dźwięku. Nasze warsztaty skierowane są do każdego, kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów, teledysków i animacji. Wspólnymi siłami zespół filmowy będzie tworzyć swój materiał, z którego później powstanie film, klip wideo czy prosta animacja.

Młodzi Bębniarze

Młodzi Bębniarze

„Młodzi bębniarze” to najbardziej zaawansowana grupa grająca na bębnach w DDK „Węglin”, która pracuje razem od czterech lat, a jej członkowie prezentują coraz wyższy poziom sztuki bębniarskiej. Potrafią zagrać wiele rytmów afrykańskich. Od dwóch lat zajmują się także graniem rytmów batucadowych rodem z Brazylii.

Street Dance,Grupa Basic

Street Dance – GRUPA BASIC

Podstawy stylów street-dance, tj. Hip-Hop, Popping, Locking, Break-Dance. Na zajęciach uczestnicy wykonują ćwiczenia: rytmiczne, fizyczno-rozciągające, koordynacyjne; poznają podstawowe figury z zakresu tańca Hip-Hop i Funk Styles; tworzą proste choreografie z możliwością wykorzystania ich w pokazach i konkursach.

Grupa Freeze Be

Street Dance – GRUPA ŻBIKI

Zaawansowana technika street-dance – w grupie pracują uczestnicy i laureaci ogólnopolskich turniejów tanecznych. Rozwijają umiejętności na wyższym poziomie. Zajęcia obejmują zarówno pracę nad techniką indywidualną uczestników z naciskiem na umiejętność improwizacji – Freestyle oraz opracowywanie bardziej zaawansowanych choreografii grupowych na turnieje i pokazy.

Teatr Animacji

Teatr Animacji

Warsztaty teatralno-plastyczne o charakterze cyklicznym i rozwojowym. W tej edycji dowiemy się m.in. czym różni się teatr aktora od teatru animacji, czy ręka lub noga może zostać aktorem, czy maska to coś więcej niż część stroju karnawałowego, co ma muzyka do teatru, czym się różni oświetlenie sceniczne od lampki nocnej.

Teatr Tańca

Teatr Tańca

Zajęcia teatru tańca są skierowane do uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy są zainteresowani nauką techniki tańca współczesnego i wykorzystywaniem jej podczas tworzenia i wykonywania etiud oraz spektakli teatralnych, w których nie używa się języka werbalnego.

Warsztaty pianistyczne

Warsztaty Pianistyczne

Zajęcia zarówno dla osób początkujących, jak również dla tych, którzy już wcześniej mieli okazję uczyć się gry na pianinie. Będą one odpowiednie dla wszystkich chcących rozwijać swój talent artystyczny i warsztat muzyczny zarówno pod kątem profesjonalno-muzycznym (szkoła muzyczna), jak i dla własnej przyjemności i ku uciesze bliskich.

Warsztaty Słowa MN

Warsztaty Słowa

Zapraszam do wspólnej pracy osoby, które lubią czytać i mają potrzebę spotykania się z publicznością, by opowiadać o sobie z pomocą tekstów literackich. Będziemy pracować nad tym jak: radzić sobie z tremą, dobierać repertuar, interpretować teksty, sprawić by występ był przekonywujący i ciekawy oraz przygotowywać się do konkursów recytatorskich. Na zajęciach równie ważny będzie sam warsztat mówienia, czyli ćwiczenia artykulacyjne, emisyjne i oddechowe.

Warsztaty Wokalne MP

Warsztaty wokalne

Warsztaty Wokalne są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy uwielbiają śpiewać. Wszystkich miłośników sztuki wokalnej zapraszamy na warsztat emisji głosu, prawidłowej techniki oddechu, analizy i muzycznej interpretacji.