Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Język angielski dla Seniorów

poniedziałki,

9.00-10.30 – grupa średnio-zaawansowana (intermediate)

Zajęcia te są przeznaczone dla osób kontynuujących naukę na poziomie średnio-zaawansowanym. Ich celem jest dalsze doskonalenie języka, z naciskiem na  umiejętność prezentowania opinii i dyskutowania na różnorodne tematy. W dużej mierze są to zajęcia o charakterze konwersacyjnym, z czym wiąże się nie tylko poszerzanie słownictwa i poznawanie struktur gramatycznych na bardziej zaawansowanym poziomie, ale także rozumienie tekstu czytanego i mówionego bardziej zbliżonego do języka, którym posługują się mieszkańcy krajów anglojęzycznych.

10.30-12.00 – grupa średnio-zaawansowana (pre-intermediate)

Zajęcia te są przeznaczone dla osób kontynuujących naukę na poziomie średnio-zaawansowanym. Ich  celem jest doskonalenie języka i wykształcenie umiejętności prezentowania opinii oraz dyskutowania na różnorodne tematy związane z otaczającym nas światem. Wiąże się z tym nie tylko poszerzanie słownictwa i poznawanie bardziej zaawansowanych struktur gramatycznych, ale także doskonalenie umiejętności rozumienie tekstu czytanego i mówionego.

12.00-13.30 – grupa średnio-zaawansowana niższa (pre-intermediate)

Są to zajęcia przeznaczone dla osób kontynuujących naukę języka angielskiego z poprzedniego roku szkolnego/lat poprzednich, ale też i osób, które posiadają już podstawowe umiejętności i wiedzę, a pragną odświeżyć swoją znajomość języka i dalej się rozwijać. Celem zajęć jest opanowanie umiejętności porozumiewania się w szerszym zakresie niż tylko w sytuacjach codziennych, np. relacjonowanie wydarzeń, wyrażanie opinii, czy negocjowanie, a także poszerzanie słownictwa oraz poznawanie struktur gramatycznych na poziomie średnio-zaawansowanym niższym.

Zajęcia prowadzone są od 2012 roku. Są one przeznaczone dla osób w wieku 50+, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Dzięki zajęciom uczestnicy będą mogli, na przykład, zamówić jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową obcokrajowcami, a czasem także wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym. W przypadku grupy średnio-zaawansowanej zajęcia pozwalają na poszerzenie nabytej już wiedzy i dalsze doskonalenie umiejętności językowych. Wszystkie zajęcia w grupach są prowadzone w oparciu o materiały dobrane w taki sposób, aby uczniowie mogli identyfikować się z poruszanymi zagadnieniami, a nawet decydować o ich przydatności. Tempo realizacji materiału zależy od możliwości grupy, a atrakcyjność zajęć podnosi wykorzystanie pomocy naukowych (zaadaptowane teksty, nagrania audio, etc.). Ogromne znaczenia ma też życzliwa atmosfera panująca na zajęciach; chęć uczenia się dla własnej przyjemności i płynące z nauki korzyści, będące najlepszą motywacją, a brak presji egzaminacyjnej sprzyja współpracy i umożliwia  bezstresowe podejście do uczenia się. Nie można też zapominać, że język nie tylko służy komunikowaniu się, ale jest równocześnie narzędziem poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Elementy wiedzy o współczesnym świecie, krajach anglojęzycznych i realiach socjo-kulturowych kształtują postawę tolerancji wobec innych kultur oraz otwarte spojrzenie na świat.

Instruktor – Andrzej Kępski

Zapisy bezpośrednio na zajęciach u Instruktora, który decyduje o możliwości udziału w zajęciach oraz podziale na grupy pod względem poziomu uczestników.

Grupa warsztatowa musi liczyć minimum pięciu uczestników. W przypadku kiedy przez okres miesiąca grupa nie osiągnie minimalnej ilości uczestników, będzie musiała zostać zamknięta lub zawieszona.

Zajęcia rozpoczynają się 3 września 2018.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z tabelą opłat za zajęcia w sezonie 2018/2019 i Regulaminem udziału w zajęciach i cyklicznych działaniach warsztatowych.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres zajecia@ddkweglin.pl lub pod nr tel. 81 466 59 16, 882 433 036