Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
Wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC
Zajęcia
Warsztat Teatralny dla Rodziców-banner kwadratowy

Warsztat Teatralny dla Rodziców

Grupa teatralna dla Rodziców to fantastyczny pomysł dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę z teatrem. Z nami każdy może być królem, księżniczką albo nawet smokiem. Kim tylko zechce. W czasie zajęć postaramy się odnaleźć w Was dziecko, które wykona scenografię, kostium, muzykę i przede wszystkim rolę. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się dziećmi, i tych, którzy to dziecko w sobie zagubili.

Zabawy Teatralne-banner kwadratowy

Zabawy Teatralne

Zajęcia artystyczne dla Dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu i uwielbiają bawić się w teatr! Na warsztatach najmłodsi będą poznawać świat sztuki aktorskiej przez zabawę, taniec i śpiew. Będą gimnastykować buzię, ćwiczyć wyobraźnię, odgrywać role oraz tańczyć, śpiewać i stawać się aktorami. Celem zajęć jest artystyczny rozwój Dzieci, inspirowanie do twórczego działania i świetna zabawa, w teatr.

Koło Kobiet Teatru-banner kwadratowy

Koło Kobiet Teatru

Projekt odwołuje się do dawnych tradycji spotykania się kobiet przy okazji wykonywania wspólnie różnych czynności np. darcie pierza, szydełkowanie. Naszą wspólną przestrzenią będzie język teatru. Poprzez różne techniki teatralne i ćwiczenia z użyciem głosu, ciała i słowa, spróbujemy dotrzeć do istoty kobiecości. Istotne będzie także szukanie inspiracji i kontekstu dla naszej pracy w literaturze, malarstwie, muzyce i innych dziedzinach sztuki. Wspólną pracę zakończymy pokazem – będzie o kobietach, przez kobiety i dla kobiet..

Spotkania Teatralne dla Seniorów-banner kwadratowy

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Zapraszamy Seniorów do teatralnej przygody pod okiem Teresy Filarskiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Otwarte Warsztaty Teatralne-banner kwadratowy

Otwarte Warsztaty Teatralne

Zapraszamy dzieciaki chcące nauczyć się sztuki teatralnej. Podczas warsztatów będziemy współtworzyć etiudy sceniczne, improwizować na zadany temat, pogłębimy tajniki posługiwania się rekwizytem, od wykorzystania go jako element scenografii do aktora lalki. Wszystko w atmosferze teatralnej zabawy.

Zespół Chóralny Bello Canto-banner kwadratowy

Zespół Chóralny BELLO CANTO

Zespół Chóralny „Bello Canto” powstał we wrześniu 2012 roku. Jest trzygłosowym zespołem mieszanym, śpiewającym amatorsko, który zrzesza byłych chórzystów i solistów, śpiewających w latach 70, 80, 90-tych, na różnych scenach Lubelszczyzny.

Grupa Teatralna Dedeka,Burski,Tomica-banner kwadratowy

Grupa Teatralna Dedeka

Grupa Teatralna Dedeka to działająca od czterech lat formacja, która w przeciągu tego czasu wypracowała swój własny styl i język teatralny. Złożona jest z dzieci ,które wcześniej uczestniczyły w warsztatach i zabawach teatralnych. Dziś to zgrany zespół kolegów i partnerów scenicznych. Każdego roku, wraz z instruktorami, pracuje nad stworzeniem spektaklu, który zgłaszany jest na przeglądy i konkursy w Polsce i za granicą.

Węglin Drummers-banner kwadratowy

WĘGLIN DRUMMERS – warsztat bębniarski

Podstawowym celem warsztatów jest nauczenie uczestników poprawnego wydobywania dźwięku z bębnów i innych instrumentów perkusyjnych, a także nauka rytmów rozwijających wyobraźnię rytmiczną. Warsztaty perkusyjne w DDK „Węglin” skierowane są do tych, którzy pragną zgłębić umiejętność gry na bębnach, poznać kulturę bębniarską, wkroczyć w świat rytmów i wziąć udział w przygodzie tworzenia nowej muzyki.

The Węgliners-banner kwadratowy

Zespół Muzyczny Dorosłych – THE WĘGLINERS

To propozycja dla osób posiadających predyspozycje wokalne i instrumentalne. W trakcie spotkań, pod opieką instruktorów, uczestnicy będą pracować nad doborem repertuaru, wspólną aranżacją wybranych utworów oraz ich wykonaniem.

Język Angielski dla Seniorów-banner kwadratowy

Język angielski dla Seniorów

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku 50+, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Dzięki niej będą mogli, na przykład, zamówić za granicą jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową obcokrajowcami, a czasem także wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym.