Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
Zajęcia
Gimnastyka dla seniorów

Gimnastyka dla Seniorów

Zacznij dzień na węglińskich włościach i niech Cię już nie łamie w kościach! Zajęcia dla Pań i Panów przy spokojnej muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitnessu, z elementami masażu leczniczego, z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego.

Grupa Dedeka

Grupa DeDeKa

Warsztatowicze, oprócz nauki gry aktorskiej, zmierzą się z pracą przed i za kamerą. Poznają działanie sprzętu do tworzenia obrazu i dźwięku. Nasze warsztaty skierowane są do każdego, kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów, teledysków i animacji. Wspólnymi siłami zespół filmowy będzie tworzyć swój materiał, z którego później powstanie film, klip wideo czy prosta animacja.

Język angielski dla seniorów

Język angielski dla Seniorów

Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku 50+, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Dzięki niej będą mogli, na przykład, zamówić za granicą jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową obcokrajowcami, a czasem także wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym.

Lady fit

Lady Fit

Lady fit– zajęcia ruchowe dla aktywnych kobiet to wyjątkowe, półtoragodzinne zajęcia stworzone z myślą o nowoczesnych kobietach, w pełni odpowiadające na ich potrzeby i styl życia. Do godzinnego warsztatu dbającego o kondycję fizyczną i piękną sylwetkę dodajemy pół godziny skierowane na wsłuchanie się w siebie, skupienie, rozluźnienie napiętych mięśni, odprężenie ciała, duszy i umysłu, wyciszenie i relaks

Małe Wielkie Bum 1

Małe Wielkie Bum 1

Warsztaty bębniarskie dla Dzieci, które chcą rozpocząć podróż do świata rytmów. Uczestnicy warsztatów poznawać będą instrumenty perkusyjne oraz uczyć się podstawowych rytmów na djembe. Nauka gry przeplata się z zabawą, tańcem i piosenkami, a małe ręce tworzą niepowtarzalną energię.

Małe Wielkie Bum 2

Małe Wielkie Bum 2

Warsztaty bębniarskie dla grupy dzieci, która kontynuuje naukę gry na bębnach. Poszerzamy wiedzę, uczymy się coraz bardziej skomplikowanych rytmów i układów rytmicznych. Tworzymy autorskie piosenki z akompaniamentem ukulele i przygotowujemy się do występów przed szerszą publicznością.

Młodzi Bębniarze

Młodzi Bębniarze

„Młodzi bębniarze” to najbardziej zaawansowana grupa grająca na bębnach w DDK „Węglin”, która pracuje razem od czterech lat, a jej członkowie prezentują coraz wyższy poziom sztuki bębniarskiej. Potrafią zagrać wiele rytmów afrykańskich. Od dwóch lat zajmują się także graniem rytmów batucadowych rodem z Brazylii.

Street Dance,Grupa Basic

Street Dance – GRUPA BASIC

Podstawy stylów street-dance, tj. Hip-Hop, Popping, Locking, Break-Dance. Na zajęciach uczestnicy wykonują ćwiczenia: rytmiczne, fizyczno-rozciągające, koordynacyjne; poznają podstawowe figury z zakresu tańca Hip-Hop i Funk Styles; tworzą proste choreografie z możliwością wykorzystania ich w pokazach i konkursach.

Grupa Freeze Be

Street Dance – GRUPA ŻBIKI

Zaawansowana technika street-dance – w grupie pracują uczestnicy i laureaci ogólnopolskich turniejów tanecznych. Rozwijają umiejętności na wyższym poziomie. Zajęcia obejmują zarówno pracę nad techniką indywidualną uczestników z naciskiem na umiejętność improwizacji – Freestyle oraz opracowywanie bardziej zaawansowanych choreografii grupowych na turnieje i pokazy.

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Zapraszamy seniorów do teatralnej przygody pod okiem Teresy Filarskiej, aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Jesteśmy otwarci na poznanie nowych poszukiwaczy teatru. Dojrzałość niesie nieograniczoną możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami, doświadczeniem i wartościami, które chcielibyśmy przekazać tym trochę młodszym.