DZIELNICOWY DOM KULTURY WĘGLIN   |   ul. JUDYMA 2a, 20-716 LUBLIN   |   INFO@DDKWEGLIN.PL

DDK Węglin

KALENDARIUM

Lipiec 2014
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC
Zajęcia
rodzinny_tworczy

Rodzinny Warsztat Twórczy

Przeznaczone dla dzieci w każdym wieku i ich rodziców, opiekunów. Program skonstruowany jest tak, aby poprzez wspólne działania twórcze rodziny mogły rozwijać swój talent manualny, ale i zacieśniać więzi, poczuć moc wspólnego działania. Poprzez prace plastyczne uczestnicy będą opowiadać sobie nawzajem historie, dzielić się doświadczeniami z różnych dziedzin życia.

ruchowe_najmlodsze

Artystyczne Zajęcia Ruchowe dla Najmłodszych

W trakcie warsztatów dzieci będą rozwijać wyobraźnię, pamięć ruchową, orientację przestrzenną, koordynację ruchową oraz wyrabiać dobre nawyki motoryczne.

bebny

Warsztaty Bębniarskie dla Dzieci

Sylwia Wójcik, wokalistka grająca na instrumentach perkusyjnych w zespole Sambasim, przyznaje, że muzyka od zawsze stanowiła nieodłączny element jej życia. Dwa lata temu postanowiła podzielić się swoją pasją z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadząc warsztaty bębniarskie w wielu przedszkolach w Lublinie, opracowała własną metodę wprowadzania dzieci w pasjonujący świat rytmów.

zabawy_teatralne1-140x140

Zabawy Teatralne

Jeśli rodzic odczuwa, że jego Pociecha ma zdolności teatralne. Jeśli tańczy, śpiewa i udaje, że jest kimś innym to znak, że nadaje się na warsztaty dla najmłodszych. Pod okiem aktorów Teatru im. H. Ch. Andersena młodzi adepci sztuki poznają zabawy i gry teatralne, które przybliżą je do bycia małym aktorem.

teatralne_mlodsze1-140x140

Otwarte warsztaty teatralne

Zapraszamy dzieciaki chcące nauczyć się sztuki teatralnej. Kto wie – może i wy zdobędziecie nagrody na festiwalach? Na zajęciach pod okiem aktorów powstanie spektakl teatralny, stworzymy własną dekorację i może wymyślimy także muzykę i piosenki.

pianino

Warsztaty Pianistyczne

Zajęcia dla początkujących, którzy chcą rozwijać w pełnie talent pianistyczny. Zarówno pod kątem profesjonalno-artystycznym (szkoła muzyczna), jak i dla własnej przyjemności i ku uciesze bliskich.

grupa_teatru_tanca-140x140

Grupa Teatru Tańca

W trakcie spotkań-prób będziemy dążyć do powstania spektaklu pracując jednocześnie nad przygotowaniem technicznym, kondycyjnym oraz świadomością i symboliką ciała. Główną formą wypowiedzi scenicznej będzie szeroko rozumiany taniec współczesny i wszelki ruch performatywny.

teatralne_starsze-140x140

Grupy Teatralne Dedeka

Dzieci stawiają pierwsze kroki na scenie, uczą się jak tworzyć teatr lalkowy i animować przedmioty. W czasie prób uczestnicy trenują panowanie nad swoim ciałem i głosem oraz zasady poprawnej wymowy. Wszystko to przygotowuje młodych aktorów do tworzenia przedstawienia. W twórczym procesie nad spektaklem teatralnym są aktorami, kompozytorami czy reżyserami. Grupa współtworzy także oprawę wizualną spektaklu – przy pomocy instruktorów przygotuje dekoracje i rekwizyty.

gitara

Autorskie warsztaty gitarowe dla uczniów

Autorskie Warsztaty Gitarowe opierają się na realizacji utworów muzycznych, takich jak piosenka czy akompaniament do melodii. Na początku uczestnicy poznają podstawowe chwyty na gitarę oraz ich zapis i odczyt. Następnie doświadczają możliwości, jakie daje im ta podstawowa wiedza w praktycznych sytuacjach.

gitara

Warsztaty Gitarowe

Celem warsztatów jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat muzyki, który może stać się dla nich odskocznią od codziennych obowiązków jak i miejscem odkrywania pasji muzykowania.