Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Lipiec 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Zajęcia
Spotkania Teatralne dla Seniorów

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Zapraszamy seniorów do teatralnej przygody pod okiem Teresy Filarskiej, aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Jesteśmy otwarci na poznanie nowych poszukiwaczy teatru. Dojrzałość niesie nieograniczoną możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami, doświadczeniem i wartościami, które chcielibyśmy przekazać tym trochę młodszym.

Zabawy teatralne

Zabawy Teatralne

Zajęcia artystyczne dla Dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu i uwielbiają bawić się w teatr! Na warsztatach najmłodsi będą poznawać świat sztuki aktorskiej przez zabawę, taniec i śpiew. Będą gimnastykować buzię, ćwiczyć wyobraźnię, odgrywać role oraz tańczyć, śpiewać i stawać się aktorami. Celem zajęć jest artystyczny rozwój Dzieci, inspirowanie do twórczego działania i świetna zabawa, w teatr.

Warsztat Teatralny dla Rodziców

Warsztat Teatralny dla Rodziców

Grupa teatralna dla Rodziców to fantastyczny pomysł dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę z teatrem. Z nami każdy może być królem, księżniczką albo nawet smokiem. Kim tylko zechce. W czasie zajęć postaramy się odnaleźć w Was dziecko, które wykona scenografię, kostium, muzykę i przede wszystkim rolę. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się dziećmi, i tych, którzy to dziecko w sobie zagubili.

Warsztaty Słowa MN

Warsztaty Słowa

Zapraszam do wspólnej pracy osoby, które lubią czytać i mają potrzebę spotykania się z publicznością, by opowiadać o sobie z pomocą tekstów literackich. Będziemy pracować nad tym jak: radzić sobie z tremą, dobierać repertuar, interpretować teksty, sprawić by występ był przekonywujący i ciekawy oraz przygotowywać się do konkursów recytatorskich. Na zajęciach równie ważny będzie sam warsztat mówienia, czyli ćwiczenia artykulacyjne, emisyjne i oddechowe.

Grupa Dedeka

Grupa DeDeKa

Warsztatowicze, oprócz nauki gry aktorskiej, zmierzą się z pracą przed i za kamerą. Poznają działanie sprzętu do tworzenia obrazu i dźwięku. Nasze warsztaty skierowane są do każdego, kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów, teledysków i animacji. Wspólnymi siłami zespół filmowy będzie tworzyć swój materiał, z którego później powstanie film, klip wideo czy prosta animacja.

Zajęcia ruchowe dla dzieci

Zajęcia ruchowe dla dzieci

Zabawy ruchowe z muzyką z elementami gimnastyki korekcyjnej, kinezjologii edukacyjnej, integracji sensorycznej, pedagogiki cyrku, tańca, fitnessu i różnych dyscyplin sportu. W trakcie zabaw dzieci poprawiają swoją sprawność, kondycję, motorykę i koordynację.

Teatr Animacji

Teatr Animacji

Warsztaty teatralno-plastyczne o charakterze cyklicznym i rozwojowym. W tej edycji dowiemy się m.in. czym różni się teatr aktora od teatru animacji, czy ręka lub noga może zostać aktorem, czy maska to coś więcej niż część stroju karnawałowego, co ma muzyka do teatru, czym się różni oświetlenie sceniczne od lampki nocnej.

Małe Wielkie Bum 1

Małe Wielkie Bum 1

Warsztaty bębniarskie dla Dzieci, które chcą rozpocząć podróż do świata rytmów. Uczestnicy warsztatów poznawać będą instrumenty perkusyjne oraz uczyć się podstawowych rytmów na djembe. Nauka gry przeplata się z zabawą, tańcem i piosenkami, a małe ręce tworzą niepowtarzalną energię.

baner14

WĘGLIN DRUMMERS

Podstawowym celem warsztatów jest nauczenie uczestników poprawnego wydobywania dźwięku z bębnów i innych instrumentów perkusyjnych, a także nauka rytmów rozwijających wyobraźnię rytmiczną. Warsztaty perkusyjne w DDK „Węglin” skierowane są do tych, którzy pragną zgłębić umiejętność gry na bębnach, poznać kulturę bębniarską, wkroczyć w świat rytmów i wziąć udział w przygodzie tworzenia nowej muzyki.

The Węgliners

Zespół Muzyczny Dorosłych – THE WĘGLINERS

To propozycja dla osób posiadających predyspozycje wokalne i instrumentalne. W trakcie spotkań, pod opieką instruktorów, uczestnicy będą pracować nad doborem repertuaru, wspólną aranżacją wybranych utworów oraz ich wykonaniem.