Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
Sierpień 2015
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC
Zajęcia
Małe Wielkie Bum-banner kwadratowy

Małe Wielkie Bum – warsztaty bębniarskie dla najmłodszych

„Małe Wielkie Bum” – ta nazwa mówi sama za siebie! Warsztaty bębniarskie dla najmłodszych adeptów bębniarstwa, którzy podczas zajęć poznawać będą instrumenty perkusyjne oraz uczyć się podstawowych rytmów na djembe. Podczas zajęć muzyka przeplata się z zabawą, a małe ręce tworzą niepowtarzalną energię.

Kapela Dynamit-banner kwadratowy

Kapela Dynamit – warsztaty bębniarskie

Nazwę „Kapela Dynamit” wymyślili młodzi uczestnicy warsztatów bębniarskich. Kapela ciągle jest otwarta dla osób, które chcą spróbować sił w graniu na bębnach. Tu poznajemy coraz trudniejsze rytmy, uczymy się rytmów wieloskładowych, a także tworzymy własne piosenki przy akompaniamencie ukulele. Nie ma nudy! Jest zabawa!

Młodzi Bębiarze,Batucada-banner kwadratowy

MŁODZI BĘBNIARZE / BATUCADA

„Młodzi bębniarze” to najbardziej zaawansowana grupa dzieci/młodzieży grająca na bębnach w DDK „Węglin”. Grupa pracuje razem już dwa lata, a jej członkowie prezentują coraz wyższy poziom sztuki bębniarskiej. W tym roku idziemy o krok dalej. Spróbujemy zmierzyć się z graniem batucady rodem z Brazylii.

Zabawy Teatralne-banner kwadratowy

Zabawy Teatralne

Jeśli rodzic odczuwa, że jego Pociecha ma zdolności teatralne. Jeśli tańczy, śpiewa i udaje, że jest kimś innym to znak, że nadaje się na warsztaty dla najmłodszych. Pod okiem aktorów Teatru im. H. Ch. Andersena młodzi adepci sztuki poznają zabawy i gry teatralne, które przybliżą je do bycia małym aktorem.

Otwarte Warsztaty Teatralne-banner kwadratowy

Otwarte Warsztaty Teatralne

Zapraszamy dzieciaki chcące nauczyć się sztuki teatralnej. Kto wie – może i wy zdobędziecie nagrody na festiwalach? Na zajęciach pod okiem aktorów powstanie spektakl teatralny, stworzymy własną dekorację i może wymyślimy także muzykę i piosenki.

Grupy Teatralne Dedeka

Grupy Teatralne Dedeka

Dzieci stawiają pierwsze kroki na scenie, uczą się jak tworzyć teatr lalkowy i animować przedmioty. W czasie prób uczestnicy trenują panowanie nad swoim ciałem i głosem oraz zasady poprawnej wymowy. Wszystko to przygotowuje młodych aktorów do tworzenia przedstawienia. W twórczym procesie nad spektaklem teatralnym są aktorami, kompozytorami czy reżyserami. Grupa współtworzy także oprawę wizualną spektaklu – przy pomocy instruktorów przygotuje dekoracje i rekwizyty.

Artystyczne zajęcia ruchowe dla najmłodszych-banner kwadratowy

Artystyczne zajęcia ruchowe dla najmłodszych

W trakcie warsztatów dzieci będą rozwijać wyobraźnię, pamięć ruchową, orientację przestrzenną, koordynację ruchową oraz wyrabiać dobre nawyki motoryczne.

Street dance-banner kwadratowy

STREET DANCE

Zajęcia street-dance prowadzić będą tancerze z lubelskiej, uznanej w całym kraju ekipy KontraBanda Crew, oraz studia tanecznego NBDS – Paweł Mazur PITZO i Karol Polak POLSSKY. Program zajęć obejmuje podstawy poszczególnych stylów – HIP-HOP oraz FUNKSTYLES (Popping i Locking).

Warsztaty pianistyczne-banner kwadratowy

Warsztaty Pianistyczne

Zajęcia dla początkujących, którzy chcą rozwijać w pełni talent pianistyczny. Zarówno pod kątem profesjonalno-artystycznym (szkoła muzyczna), jak i dla własnej przyjemności i ku uciesze bliskich.

Autorskie Warsztaty Gitarowe-banner kwadratowy

Autorskie Warsztaty Gitarowe

Autorskie Warsztaty Gitarowe opierają się na realizacji utworów muzycznych, takich jak piosenka czy akompaniament do melodii. Na początku uczestnicy poznają podstawowe chwyty na gitarę oraz ich zapis i odczyt. Następnie doświadczają możliwości, jakie daje im ta podstawowa wiedza w praktycznych sytuacjach.