Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Sierpień 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC
Zajęcia
Lubelskie Czaderki

Zespół „LUBELSKIE CZADERKI”

„Lubelskie Czaderki” to zespół taneczno-gimnastyczny, który powstał w 2012 roku. Każdy występ cheerleaderek 50+ nieustannie cieszy się wielką sympatią i aplauzem publiczności. Z każdym rokiem Zespół podnosi swoje umiejętności i atrakcyjność pokazów, czego wyrazem są propozycje częstych występów.

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Zapraszamy seniorów do teatralnej przygody pod okiem Teresy Filarskiej, aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Jesteśmy otwarci na poznanie nowych poszukiwaczy teatru. Dojrzałość niesie nieograniczoną możliwość podzielenia się swoimi przeżyciami, doświadczeniem i wartościami, które chcielibyśmy przekazać tym trochę młodszym.

Małe Wielkie Bum 1

Małe Wielkie Bum 1

Warsztaty bębniarskie dla Dzieci, które chcą rozpocząć podróż do świata rytmów. Uczestnicy warsztatów poznawać będą instrumenty perkusyjne oraz uczyć się podstawowych rytmów na djembe. Nauka gry przeplata się z zabawą, tańcem i piosenkami, a małe ręce tworzą niepowtarzalną energię.

Młodzi Bębniarze

Młodzi Bębniarze

„Młodzi bębniarze” to najbardziej zaawansowana grupa grająca na bębnach w DDK „Węglin”, która pracuje razem od czterech lat, a jej członkowie prezentują coraz wyższy poziom sztuki bębniarskiej. Potrafią zagrać wiele rytmów afrykańskich. Od dwóch lat zajmują się także graniem rytmów batucadowych rodem z Brazylii.

Zabawy Teatralne

Zabawy Teatralne

Zajęcia artystyczne dla Dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu i uwielbiają bawić się w teatr! Na warsztatach najmłodsi będą poznawać świat sztuki aktorskiej przez zabawę, taniec i śpiew. Będą gimnastykować buzię, ćwiczyć wyobraźnię, odgrywać role oraz tańczyć, śpiewać i stawać się aktorami. Celem zajęć jest artystyczny rozwój Dzieci, inspirowanie do twórczego działania i świetna zabawa, w teatr.

Małe Wielkie Bum 2

Małe Wielkie Bum 2

Warsztaty bębniarskie dla grupy dzieci, która kontynuuje naukę gry na bębnach. Poszerzamy wiedzę, uczymy się coraz bardziej skomplikowanych rytmów i układów rytmicznych. Tworzymy autorskie piosenki z akompaniamentem ukulele i przygotowujemy się do występów przed szerszą publicznością.

Warsztat Teatralny dla Rodziców

Warsztat Teatralny dla Rodziców

Grupa teatralna dla Rodziców to fantastyczny pomysł dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę z teatrem. Z nami każdy może być królem, księżniczką albo nawet smokiem. Kim tylko zechce. W czasie zajęć postaramy się odnaleźć w Was dziecko, które wykona scenografię, kostium, muzykę i przede wszystkim rolę. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się dziećmi, i tych, którzy to dziecko w sobie zagubili.

Warsztaty Słowa MN

Warsztaty Słowa

Zapraszam do wspólnej pracy osoby, które lubią czytać i mają potrzebę spotykania się z publicznością, by opowiadać o sobie z pomocą tekstów literackich. Będziemy pracować nad tym jak: radzić sobie z tremą, dobierać repertuar, interpretować teksty, sprawić by występ był przekonywujący i ciekawy oraz przygotowywać się do konkursów recytatorskich. Na zajęciach równie ważny będzie sam warsztat mówienia, czyli ćwiczenia artykulacyjne, emisyjne i oddechowe.

Grupa Dedeka

Grupa DeDeKa

Warsztatowicze, oprócz nauki gry aktorskiej, zmierzą się z pracą przed i za kamerą. Poznają działanie sprzętu do tworzenia obrazu i dźwięku. Nasze warsztaty skierowane są do każdego, kto ma ochotę zagłębić się w tajniki tworzenia filmów, teledysków i animacji. Wspólnymi siłami zespół filmowy będzie tworzyć swój materiał, z którego później powstanie film, klip wideo czy prosta animacja.

Zajęcia ruchowe dla dzieci

Zajęcia ruchowe dla dzieci

Zabawy ruchowe z muzyką z elementami gimnastyki korekcyjnej, kinezjologii edukacyjnej, integracji sensorycznej, pedagogiki cyrku, tańca, fitnessu i różnych dyscyplin sportu. W trakcie zabaw dzieci poprawiają swoją sprawność, kondycję, motorykę i koordynację.