Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
Styczeń 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Zajęcia
Małe Wielkie Bum-banner kwadratowy

Małe Wielkie Bum – warsztaty bębniarskie dla najmłodszych

„Małe Wielkie Bum” – ta nazwa mówi sama za siebie! Warsztaty bębniarskie dla najmłodszych adeptów bębniarstwa, którzy podczas zajęć poznawać będą instrumenty perkusyjne oraz uczyć się podstawowych rytmów na djembe. Podczas zajęć muzyka przeplata się z zabawą, a małe ręce tworzą niepowtarzalną energię.

Kapela Dynamit-banner kwadratowy

Kapela Dynamit – warsztaty bębniarskie

Nazwę „Kapela Dynamit” wymyślili młodzi uczestnicy warsztatów bębniarskich. Kapela ciągle jest otwarta dla osób, które chcą spróbować sił w graniu na bębnach. Tu poznajemy coraz trudniejsze rytmy, uczymy się rytmów wieloskładowych, a także tworzymy własne piosenki przy akompaniamencie ukulele. Nie ma nudy! Jest zabawa!

Młodzi Bębiarze,Batucada-banner kwadratowy

MŁODZI BĘBNIARZE / BATUCADA

„Młodzi bębniarze” to najbardziej zaawansowana grupa dzieci/młodzieży grająca na bębnach w DDK „Węglin”. Grupa pracuje razem już dwa lata, a jej członkowie prezentują coraz wyższy poziom sztuki bębniarskiej. W tym roku idziemy o krok dalej. Spróbujemy zmierzyć się z graniem batucady rodem z Brazylii.

Zabawy Teatralne-banner kwadratowy

Zabawy Teatralne

Jeśli rodzic odczuwa, że jego Pociecha ma zdolności teatralne. Jeśli tańczy, śpiewa i udaje, że jest kimś innym to znak, że nadaje się na warsztaty dla najmłodszych. Pod okiem aktorów Teatru im. H. Ch. Andersena młodzi adepci sztuki poznają zabawy i gry teatralne, które przybliżą je do bycia małym aktorem.

Otwarte Warsztaty Teatralne-banner kwadratowy

Otwarte Warsztaty Teatralne

Zapraszamy dzieciaki chcące nauczyć się sztuki teatralnej. Kto wie – może i wy zdobędziecie nagrody na festiwalach? Na zajęciach pod okiem aktorów powstanie spektakl teatralny, stworzymy własną dekorację i może wymyślimy także muzykę i piosenki.

Grupy Teatralne Dedeka

Grupy Teatralne Dedeka

Dzieci stawiają pierwsze kroki na scenie, uczą się jak tworzyć teatr lalkowy i animować przedmioty. W czasie prób uczestnicy trenują panowanie nad swoim ciałem i głosem oraz zasady poprawnej wymowy. Wszystko to przygotowuje młodych aktorów do tworzenia przedstawienia. W twórczym procesie nad spektaklem teatralnym są aktorami, kompozytorami czy reżyserami. Grupa współtworzy także oprawę wizualną spektaklu – przy pomocy instruktorów przygotuje dekoracje i rekwizyty.

Artystyczne zajęcia ruchowe dla najmłodszych-banner kwadratowy

Artystyczne zajęcia ruchowe dla najmłodszych

W trakcie warsztatów dzieci będą rozwijać wyobraźnię, pamięć ruchową, orientację przestrzenną, koordynację ruchową oraz wyrabiać dobre nawyki motoryczne.

Grupa Teatru Tańca-banner kwadratowy

Grupa Teatru Tańca

W trakcie spotkań-prób będziemy dążyć do powstania spektaklu pracując jednocześnie nad przygotowaniem technicznym, kondycyjnym oraz świadomością i symboliką ciała. Główną formą wypowiedzi scenicznej będzie szeroko rozumiany taniec współczesny i wszelki ruch performatywny.

Street dance-banner kwadratowy

STREET DANCE

Zajęcia street-dance prowadzić będą tancerze z lubelskiej, uznanej w całym kraju ekipy KontraBanda Crew, oraz studia tanecznego NBDS – Paweł Mazur PITZO i Karol Polak POLSSKY. Program zajęć obejmuje podstawy poszczególnych stylów – HIP-HOP oraz FUNKSTYLES (Popping i Locking).

Warsztaty pianistyczne-banner kwadratowy

Warsztaty Pianistyczne

Zajęcia dla początkujących, którzy chcą rozwijać w pełni talent pianistyczny. Zarówno pod kątem profesjonalno-artystycznym (szkoła muzyczna), jak i dla własnej przyjemności i ku uciesze bliskich.