Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC
Zajęcia
Warsztat Teatralny dla Rodziców-banner kwadratowy

Warsztat Teatralny dla Rodziców

Grupa teatralna dla Rodziców to fantastyczny pomysł dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę z teatrem. Z nami każdy może być królem, księżniczką albo nawet smokiem. Kim tylko zechce. W czasie zajęć postaramy się odnaleźć w Was dziecko, które wykona scenografię, kostium, muzykę i przede wszystkim rolę. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się dziećmi, i tych, którzy to dziecko w sobie zagubili.

Koło Kobiet Teatru-banner kwadratowy

Koło Kobiet Teatru

Projekt odwołuje się do dawnych tradycji spotykania się kobiet przy okazji wykonywania wspólnie różnych czynności np. darcie pierza, szydełkowanie. Naszą wspólną przestrzenią będzie język teatru. Poprzez różne techniki teatralne i ćwiczenia z użyciem głosu, ciała i słowa, spróbujemy dotrzeć do istoty kobiecości. Istotne będzie także szukanie inspiracji i kontekstu dla naszej pracy w literaturze, malarstwie, muzyce i innych dziedzinach sztuki. Wspólną pracę zakończymy pokazem – będzie o kobietach, przez kobiety i dla kobiet..

Zabawy Teatralne-banner kwadratowy

Zabawy Teatralne

Zajęcia artystyczne dla Dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu i uwielbiają bawić się w teatr! Na warsztatach najmłodsi będą poznawać świat sztuki aktorskiej przez zabawę, taniec i śpiew. Będą gimnastykować buzię, ćwiczyć wyobraźnię, odgrywać role oraz tańczyć, śpiewać i stawać się aktorami. Celem zajęć jest artystyczny rozwój Dzieci, inspirowanie do twórczego działania i świetna zabawa, w teatr.

Węglin Drummers-banner kwadratowy

WĘGLIN DRUMMERS – warsztat bębniarski

Podstawowym celem warsztatów jest nauczenie uczestników poprawnego wydobywania dźwięku z bębnów i innych instrumentów perkusyjnych, a także nauka rytmów rozwijających wyobraźnię rytmiczną. Warsztaty perkusyjne w DDK „Węglin” skierowane są do tych, którzy pragną zgłębić umiejętność gry na bębnach, poznać kulturę bębniarską, wkroczyć w świat rytmów i wziąć udział w przygodzie tworzenia nowej muzyki.

Spotkania Teatralne dla Seniorów-banner kwadratowy

Spotkania Teatralne dla Seniorów

Zapraszamy Seniorów do teatralnej przygody pod okiem Teresy Filarskiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

The Węgliners-banner kwadratowy

Zespół Muzyczny Dorosłych – THE WĘGLINERS

To propozycja dla osób posiadających predyspozycje wokalne i instrumentalne. W trakcie spotkań, pod opieką instruktorów, uczestnicy będą pracować nad doborem repertuaru, wspólną aranżacją wybranych utworów oraz ich wykonaniem.

Otwarte Warsztaty Teatralne-banner kwadratowy

Otwarte Warsztaty Teatralne

Zapraszamy dzieciaki chcące nauczyć się sztuki teatralnej. Podczas warsztatów będziemy współtworzyć etiudy sceniczne, improwizować na zadany temat, pogłębimy tajniki posługiwania się rekwizytem, od wykorzystania go jako element scenografii do aktora lalki. Wszystko w atmosferze teatralnej zabawy.

Warsztaty Słowa,Mateusz Nowak-banner kwadratowy

Warsztaty Słowa

Zapraszam do wspólnej pracy osoby, które lubią czytać i mają potrzebę spotykania się z publicznością, by opowiadać o sobie z pomocą tekstów literackich. Będziemy pracować nad tym jak: radzić sobie z tremą, dobierać repertuar, interpretować teksty, sprawić by występ był przekonywujący i ciekawy oraz przygotowywać się do konkursów recytatorskich. Na zajęciach równie ważny będzie sam warsztat mówienia, czyli ćwiczenia artykulacyjne, emisyjne i oddechowe.

Zespół Chóralny Bello Canto, A. Milaniuk -banner kwadratowy

Zespół Chóralny BELLO CANTO

Zespół chóralny „BELLO CANTO” działalność rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu opracował dość pokaźny repertuar składający się z pieśni patriotycznych, ludowych, kolęd i pastorałek. Chórzyści, ucząc się repertuaru, nabywają podstawową wiedzę z zakresu emisji głosu, zasad muzyki oraz nauki wspólnego śpiewu wielogłosowego.

Lady Fit-banner kwadratowy

Lady Fit – dynamiczne zajęcia dla kobiet

Lady Fit to dynamiczne zajęcia wykorzystujące elementy tańca, kickboxingu, zumby, treningu funkcjonalnego, ćwiczeń siłowych i aerobowych. Doskonałe połączenie różnych odmian zajęć ruchowych spełni oczekiwania kobiet kochających aktywność fizyczną, które chcą wymodelować figurę, poprawić kondycję i podnieść poziom endorfin.