Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728EC

Wszystko gra

24/02/2018, godz. 10:00    

Czy po to, żeby wykorzystywać muzykę podczas zabaw ze swoim dzieckiem, musisz być uzdolniona muzycznie? – Ależ skąd!

Czy wspólne muzykowanie może wpływać pozytywnie na rozwój Twojego dziecka, będąc jednocześnie frajdą dla całej rodziny? – Jak najbardziej! Jeśli chcesz poznać proste i ciekawe aktywności muzyczne, które będziesz mogła potem wykorzystywać w czasie zabaw z dzieckiem – zapraszamy  na zajęcia.

Będziemy grać, śpiewać i tańczyć. Każdy będzie miał możliwość wypróbowania wielu instrumentów, tych popularnych i tych mniej znanych – stukających, grzechoczących oraz takich, które do złudzenia przypominają odgłosy natury. Sprawdzimy, w jaki sposób proste zabawy muzyczne mogą wspierać różne sfery rozwoju dziecka, takie jak koncentracja uwagi, pamięć, koordynacja wzrokowo-słuchowo-ruchowa czy sprawność manualna.

ProwadzenieAnita Łucjan-Kowalska – muzykoterapeutka, psycholog i anglistka. Przez kilka ostatnich lat prowadziła zajęcia artystyczne z elementami arteterapii dla dzieci ze szkół podstawowych. Obecnie w pracy zawodowej koncentruje się głównie na muzykoterapii, a jej podopieczni, to osoby niepełnosprawne w różnym wieku. Uwielbia pracować z ludźmi, śpiewać, tańczyć, bawić się muzyką… i do tego samego zachęca uczestników swoich zajęć.

Koordynacja – Paula Krać

Czas trwania – 2 godz.

Zapisy –  mymamy@ddkweglin.pl

Koszt udziału – 5 zł

Liczba miejsc ograniczona!

O cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy!

Paula Krać