Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Same plusy

Serdecznie zapraszamy Uczniów klas 1-3 wraz z Wychowawcami na przedpołudniowy trening z użyciem profesjonalnych sprzętów cyrkowych.

W trakcie spotkania nauczymy się żonglerki lekkimi chustami i wspólnie rozkręcimy kolorowe talerze. Zajęcia są świetną okazją do nabycia nowych umiejętności koordynacyjno-motorycznych oraz nauki pozornie trudnych trików w atmosferze zabawy metodą małych kroków. Dodatkowo na uczestników czeka interaktywny mini pokaz, który będzie niezapomnianym widowiskiem w kameralnej przestrzeni sali treningowej.

Podczas warsztatów cyrkowych Uczestnicy świetnie się bawią nabywając nowe umiejętności, ale przede wszystkim ćwiczą ciało i umysł. Co przekłada się bezpośrednio na skuteczność uczenia się.

Żonglowanie i inne czynności wykonywane z użyciem rekwizytów cyrkowych korzystnie wpływają na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji uwagi i integracji międzypółkulowej oraz kształtują cierpliwość i samomotywację. Podczas żonglowania i ćwiczenia innych dziedzin cyrkowych porusza się całe ciało, a co szczególnie ważne uaktywniamy mięśnie, z których na co dzień rzadko korzystamy.

Nauka trików cyrkowych jest fascynująca, dlatego nie staje się nudnym treningiem, kiedy trzeba powtarzać jakąś czynność wiele razy. Tak ćwiczymy wytrwałość!

Za każdym razem, kiedy jakiś trik nie wychodzi, analizujemy i „rozkładamy na czynniki pierwsze”, żeby się dowiedzieć, co robimy nie tak, co trzeba zmienić. Tak uczymy się na błędach!

Kiedy czujemy, że już sobie świetnie radzimy z ćwiczonym trikiem, chcemy nauczyć się nowego, albo bierzemy kolejną piłkę, czy inny rekwizyt, bo skoro daliśmy radę to wiemy, że możemy się nauczyć wszystkiego jeśli tylko chcemy. Tak budujemy wiarę w siebie!

Prowadzenie: Marcin Borkowski, Katarzyna Kurowska, Ireneusz Łopucki

Kontakt – Monika Kalinowska / m.kalinowska@ddkwegli.pl / 81 466 59 16

Koszt udziału – 5 zł od Dziecka

Zapisy – zajecia@ddkweglin.pl

Czas trwania – 45 min.

Zgłoszenie uczestnictwa lub rezerwacja biletu (mejlowa lub telefoniczna) jest równoznaczna z oświadczeniem o zapoznaniu się z Klauzulą informacyjną RODO obowiązującą w DDK „Węglin”. Więcej informacji – TUTAJ

Patronat – Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Uprzejmie informujemy, że podczas organizowanych działań Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” wykonuje dokumentację audiowizualną i fotograficzną. Uczestniczki i uczestnicy niewyrażający zgody na publikację wizerunku w celach promocyjnych proszeni są o kontakt z Instytucją.