Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Miej mniej

21/09/2017, godz. 17:00    

mniej1(1)Na dobry początek robimy porządek! Czy jest jakiś sposób, aby zorganizować rzeczy w domu tak, aby ułatwiały nam życie? Czy to naprawdę możliwe, aby w kobiecej szafie nie było nieużywanych ubrań? Jak zamienić „To może się jeszcze przydać” w „temu już uprzejmie dziękuję”? O swoich metodach dotyczących tych kwestii opowie nam jedna z naszych Mam, Anna Andrzejczak-Huszaluk, która odkryła dla siebie metodę porządkowania domu Marie Kondo.

„Droga Mamo! Chciałbym podzielić się z Tobą praktyczną umiejętnością organizacji przestrzeni oraz przemyśleniami z nurtu minimalizmu. Może to pomóc Ci w podejmowaniu decyzji względem przedmiotów oraz czasu. Uczyć dziecko na własnym przykładzie, że warto bardziej być niż mieć. Zyskać wiedzę, jak w praktyce oczyścić dom z niepotrzebnych rzeczy, a te, które pozostaną umiejętnie składać i układać, by zajmowały mniej miejsca i ich wygląd sprawiał satysfakcję. Gdy spróbujesz wprowadzić w życie „magię sprzątania” jest szansa, że nie wypowiesz już nigdy „nie mam co na siebie włożyć”. Zyskasz czas, który często tracisz na zbędne zakupy. Zgadzam się, że wystarczy przeprowadzić porządek tylko raz. Potem odkładanie rzeczy na miejsce staje się nawykiem! Twoim celem może być nie tylko harmonia we własnym domu, ale również wnętrzu. Zapraszam do podróży do zakamarków naszych szaf i szuflad oraz spotkanie innych Mam i ich sposobów zachowania ładu nie tylko, gdy ma przyjść Teściowa”.

Anna Andrzejczak-Huszaluk

Koordynatorka – Paula Krać

Zapisy –  mymamy@ddkweglin.pl

Koszt udziału – 5 zł

Ilość miejsc ograniczona. Przy zapisach prosimy podać informację o ilości Dzieci, biorących udział w warsztacie oraz o ich wieku.

Anna Andrzejczak-Huszaluk – miłośniczka przyrody i ekologii w codziennym życiu. Entuzjastka przedszkola leśnego. Interesuje się uważnością. Aby uporać się z bałaganem stosuje się do zasad Kon Marii minimalizmu. Z zawodu i wykształcenia psycholog. Mama czterolatka.

O Cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy! Wydarzeniom odbywającym się w ramach cyklu „My Mamy – Trzecie Oblicze” patronuje portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl.