Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 

Masz Mamo chleb

19/02/2015, godz. 17:30    

Masz mamo chleb,19.02.15,Mamy My-Drugie Oblicze-banner kwadratowy

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”! Warsztaty z przygotowania naturalnego chleba na zakwasie poprowadzi MAMAtorka domowych wypieków, Agnieszka Jackowska-Mazur. Pani Agnieszka zapewnia, że nie będzie to spotkanie dla piekarzy ani technologów żywienia, tylko pogaduchy dla zwykłych zjadaczek chleba.

Uczestniczki spotkania otrzymają zbiór informacji, dzięki którym będą mogły upiec zdrowy i smaczny produkt na własne potrzeby (bez dużej wiedzy teoretycznej ani długoletniej praktyki!). Przygotowanie pieczywa na zakwasie nie jest trudne. Do upieczenia dobrego chleba potrzebna jest tylko mąka, woda, sól i najważniejsze – cierpliwość. Powrócimy do starych receptur naszych babć, dowiemy się jak zrobić zakwas i jak się nim opiekować, jak przygotować zaczyn na chleb, a przede wszystkim jak upiec w domu chleb na zakwasie.

Pieczywo na zakwasie z mąki razowej jest zdrowe, ma mniej węglowodanów i niski indeks glikemiczny, dłużej utrzymuje uczucie sytości, reguluje również poziom cukru we krwi, dłużej zachowuje świeżość, a pieczenie go w domu jest wielką przyjemnością. Codzienne poranki ze świeżutkim, o chrupiącej skórce, przepięknie pachnącym chlebem są wspaniałym początkiem dnia!

Gospodyni spotkania – Agnieszka Jackowska-Mazur jest mamą 5-letniego Tymona i 3-letniego Ignasia, z wykształcenia pedagog, socjoterapeuta, kieruje Dziennym Ośrodkiem Wsparcia dla osób starszych CAiRS (obecnie na urlopie wychowawczym). W kuchni lubi eksperymentować, często powraca też do tradycyjnych przepisów swojej babci, stąd pomysł na pieczenie domowego chleba na zakwasie.

Zapraszamy Mamy solo lub w towarzystwie Dzieci. Prosimy o zabranie z domów brytfanki, dużej miski oraz łyżki drewnianej.

Koszt udziału – 10 zł

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy, kontakt – u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu:

W obliczu wyzwań macierzyńskich i natłoku obowiązków trudno znaleźć czas na hobby i rozwijanie zainteresowań. Matczyne talenty, pasje i umiejętności schodzą na dalszy, a nawet bardzo daleki plan. Porzucone i zapomniane czekają na odkurzenie. A może to jest właśnie TEN moment? Cykl „My Mamy – Drugie Oblicze” to propozycja dla Mam, które mają pasję i chcą się nią podzielić z innymi. Pokaż swoje Drugie Oblicze! To może być wszystko: warsztaty szydełkowania, tworzenia biżuterii, decoupagu, makijażu, zdrowego odżywiania. A może wernisaż, albo wieczór poetycki? Albo Twoja relacja z dawnych podróży? Albo coś zupełnie innego – co nawet nam się nie śniło! Wychodzimy naprzeciw Mamon, których talent był uśpiony zbyt długo! Mamo, jeśli chcesz wziąć udział w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” czekamy na Twoje zgłoszenie. Zajmiemy się stroną organizacyjną, a Ty będziesz naszą Mistrzynią! Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Kontakt: u.kokoszka@ddkweglin. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”  patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl