Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC

Makramy Mamy

25/11/2017, godz. 10:00    

makramy1Zapraszamy na warsztaty wyplatania makramy, na których będzie można wykonać kwietnik lub pasek, wyciszyć się i poznać ciekawych ludzi.

Makrama to sztuka artystycznego wiązania sznurków. Historia tej techniki rękodzieła sięga czasów starożytnych, ale współcześnie też chętnie jest wykorzystywana. Dzięki znajomości kilku węzłów można „wypleść” niezwykłe przedmioty: kwietniki, paski, naszyjniki, bransolety, makatki ścienne, torebki i… co tylko wyobraźnia nam podsunie.

Na warsztatach poznamy węzeł mocujący (rypsowy), którego używa się do rozpoczęcia pracy oraz węzeł płaski, za pomocą którego wyplata się słupki, siatkę lub kwiatki. Wykorzystamy różnej grubości sznurki, o różnych kolorach, elementy dekoracyjne, takie jak koraliki.

Pora na działania manualne!

Prowadzenie – Monika Michalska

Koordynacja – Paula Krać

Czas trwania – 2 godz.

Zapisy –  mymamy@ddkweglin.pl

Koszt udziału – 10 zł

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy podać informację o ilości i wieku dzieci obecnych na spotkaniu.

Monika Michalska – pierwsze sznurki zaczęła plątać ponad 20 lat temu pod okiem Pani Marii Świstek-Duda. Zajmowanie się rękodziełem sprawia jej dużo frajdy. Uwielbia jeść i podróżować w dobrym towarzystwie. Od prawie dwóch lat większość czasu poświęca swojej córce – Marice.

O cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy! Wydarzeniom odbywającym się w ramach cyklu „My Mamy – Trzecie Oblicze” patronuje portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl.