Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Luty 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728EC

Kultura, sztuka, wyobraźnia / Klub Aktywni 50+

50+1(1)KULTURA, SZTUKA, WYOBRAŹNIA

Klub „Aktywni 50+” powstał z potrzeby Seniorów, chęci realizacji ich możliwości, talentów i bliskiego kontaktu z ludźmi. Poprzez działalność DDK „Węglin” stwarzamy Seniorom możliwość podtrzymywania różnych form aktywności, zdobywania nowych umiejętności i dzielenia się z innymi wiedzą oraz doświadczeniem życiowym. Aktywizacja Seniorów w DDK „Węglin” to aktywizacja poprzez sztukę, mająca realny, pozytywny wpływ na polepszenie życia Seniorów. Zapraszamy Seniorów do udziału we wtorkowych spotkaniach Klubu „Aktywni 50+”. Spotkania i warsztaty realizowane są w formie czterech bloków tematycznych: warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczno-ruchowe, warsztaty terapeutyczne i spotkania z gośćmi.

Celem warsztatów plastycznych „Piranie w wannie” jest rozwijanie talentów, wyobraźni i kreatywności seniorów. Proponujemy warsztaty z recyklingu, na których powstają prawdziwe dzieła sztuki. Warsztaty muzyczne i ruchowe ukierunkowane są na zdobycie wiedzy z zakresu muzyki i tańca. W trakcie warsztatów terapeutycznych realizujemy projekt edukacyjny „Interdrama”. Celem projektu jest integracja Seniorów i młodych ludzi, kształtowanie szacunku do siebie i innych osób, zdobywanie umiejętności pracy w zespole. Warsztaty to zabawa z wykorzystaniem metody dramy, spotkanie z ludźmi, bycie sobą tu i teraz. Seniorzy odgrywają role, które są w pełni improwizowane. Nie ma podziału na widzów i aktorów.

Celem warsztatów „Spotkanie z Gościem” jest zachęcenie Seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Tematyka spotkań dotyczy zjawisk współczesnej kultury. Seniorzy uczą się sztuki udzielania wywiadu w radiu i telewizji, zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, pracują z materią dźwięków dokonując samodzielnych nagrań. Zapraszamy na wtorkowe spotkania Klubu „Aktywni 50+”. Nigdy nie jest za późno na realizację własnych możliwości i poszukiwanie satysfakcji życiowej.