Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

Bez Pudła!

09/03/2017, godz. 17:00    

bez_pudla1Rozpoczynamy trzecią odsłonę cyklu  „My Mamy”Chcemy trafić w Wasze potrzeby! Czy nam się uda?

Przechowywanie to prawdziwe wyzwanie dla Mam: milion zabawek, ciuchów i rzeczy dookoła. Pudła są w stanie pomieścić wiele, a piękne pudła jeszcze więcej! Trochę kreatywności zamienia pudło w domek, kuchenkę, teatrzyk. Małe pudełka mogą nauczyć dzieci dzielenia i porządkowania zabawek na kategorie, a „Pudło Edukacyjne” rozbudzi wyobraźnię i zmysł dotyku nie tylko dzieci! Krótko mówiąc „Bez Pudła” jest nudno! Na warsztacie okleimy pudła tkaninami pochodzącymi z recyklingu, pomalujemy je, umieścimy graficzne wzory, m.in. za pomocą szablonu, dodamy uchwyty. Stworzymy pudło edukacyjne, które będzie mogło ukrywać w sobie różne przedmioty, możliwe do odgadnięcia za pomocą dotyku. Zmienimy pudła w domki, w których będą mogły mieszkać misie, samochody ,a może nawet same dzieci? Porozmawiamy o ilości rzeczy w naszych domach i o naszych patentach na kreatywne zabawy z dziećmi.

Koszt udziału – 10 zł

Koordynacja – Paula Krać

Zapisy –  mymamy@ddkweglin.pl

Ilość miejsc ograniczona

Paula Krać z wykształcenia artysta-plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonuje się robieniem „czegoś z niczego”, lubi używać materiałów recyklingowych i czerpać ze stylu skandynawskiego. Mama Róży i Kosmy. Marzy o tym, aby jej dzieci były otoczone pięknymi i funkcjonalnymi przedmiotami.

O Cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy!