Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC

Aktywni 50+ w październiku

50+ banner kwadratowy

Październik dla aktywnych 50+ w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”:

Drodzy Seniorzy,

serdecznie zapraszamy do udziału we wtorkowych spotkaniach Klubu „Aktywni 50+”, w godz. 9.45-12.00:

04.10.2016 – „IMPROWIZACJE Z FLAMENCO – Buleria”. Zapraszamy seniorów na spotkanie z tańcem i kulturą flamenco. Uczestnicy poznają podstawowe elementy tańca. Przemienią warsztaty w słoneczną andaluzyjską fiestę.

11.10.2016 – „PIRANIE W WANNIE – Twórcze spotkania z recyklingiem”. Uczestnicy warsztatów nadadzą nowe znaczenie rzeczom zbytecznym. Przemienią ulubione drobiazgi tworząc sztukę z elementów przeszłości.

18.10.2016 – „INTERDRAMA – Rywalizacja czy współpraca?” Warsztaty odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Interdrama”. Celem projektu jest integracja seniorów i młodych ludzi, kształtowanie szacunku do siebie i innych osób, zdobywanie umiejętności pracy w zespole. Przy realizacji warsztatów zostanie wykorzystana metoda dramy. Drama nie jest teatrem, to spotkanie z ludźmi, bycie sobą tu i teraz. Wszystkie odgrywane role są improwizowane. Nie ma podziału na widzów i aktorów. Poprzez aktywne wchodzenie w role, wzmacniamy wiarę we własne możliwości, w nowych nie zawsze doświadczanych na co dzień sytuacjach. Warsztaty poprowadzi socjoterapeuta i terapeuta zajęciowy Dorota Mączka.

25.10.2016 – „SPOTKANIE Z GOŚCIEM – Misja mediów”. Zapraszamy seniorów na spotkanie o mediach. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jaką rolę i misję mają do spełnienia media we współczesnym świecie. Omówimy kilka zasad z kodeksu etyki dziennikarza. Stworzymy swój własny program telewizyjny dedykowany seniorom. Warsztaty poprowadzi Monika Sawka redaktor TVP Lublin.

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA WYDARZENIA ORGANIZOWANE W DDK „WĘGLIN”

21.10.2016, godz. 17.00 / „Torba na 5!” / warsztaty z szycia toreb połączone z konkursem w ramach obchodów 5-lecia istnienia DDK „Węglin”
22.10.2016, godz. 10.00 / „Torba na 5!” / warsztaty z projektowania grafik połączone z konkursem w ramach obchodów 5-lecia istnienia DDK „Węglin”

To już pięć lat! W tym roku Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” obchodzi mały jubileusz. Mamy przyjemność zaprosić na niezwykłe, twórcze warsztaty, połączone z konkursem. Warsztaty skierowane są do osób, które chcą stworzyć – dla siebie i dla Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” – coś niepowtarzalnego, jedynego i oryginalnego, a jednocześnie zapoznać się z podstawami szycia ręcznego i maszynowego oraz zasadami projektowania elementów graficznych.

Warsztaty są połączone z konkursem, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu torby wraz z elementem graficznym, który będzie stanowić gadżet promocyjny Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Nagrodą dla autora lub autorów zwycięskiego projektu jest 12-miesięczny karnet na wszystkie odpłatne wydarzenia, odbywające się w DDK „Węglin” oraz wydawnictwa Instytucji.

Zapisy  m.ciorgon@ddkweglin.pl

Ilość miejsc ograniczona.

wstęp bezpłatny!

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest podpisanie REGULAMINU.

 

W RAMACH CYKLU „AKADEMIA ZAPOMNIANYCH ARCYDZIEŁ FILMOWYCH – CARY GRANT”

13.10.2016, godz. 19.00 – „Powiew luksusu”, 1962, reż. Delbert Mann

27.10.2016, godz. 19.00 – „ Lady Lou”, 1933, reż. Lowell Sherman

W ramach Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych, proponujemy miłośnikom kina klasycznego, nowy cykl tematyczny – Cary Grant. Cary Grant, a właściwie Archibald Alec Leach to Angielski aktor z Bristolu pracujący w Hollywood, który swoim brytyjskim akcentem, manierami, niepowtarzalnym wdziękiem i słynną autoironią, uwiódł widzów z całego świata na kilka dekad. Współpracował z największymi reżyserami Hollywoodu i gwiazdami swoich czasów.

Wprowadzenie do filmów i prowadzenie dyskusji – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz.

wstęp wolny!
W RAMACH CYKLU „MONSIEUR SORBET PREZENTUJE”

06.10.2016, godz. 18:00

Spotkania z piosenką francuską

Zapraszamy do wspólnej, bardzo subiektywnej wędrówki przez świat piosenki francuskiej. Nie chodzi tu bynajmniej o prezentację systematycznej wiedzy, raczej o dzielenie się wrażliwością, zachwytem, ciekawymi osobistymi wspomnieniami, nierzadko poruszającymi, często również zabawnymi, dotyczącymi różnego rodzaju piosenki francuskiej oraz francuskojęzycznej. Spotkania prowadzi Pan Richard Sorbet. Prezentowane fragmenty utworów będą pochodziły między innymi z prywatnej płytoteki autora.

Pierwsze spotkanie będzie krótkim wprowadzeniem do historii piosenki francuskiej. Potem nasza uwaga będzie zwrócona na nowinkę techniczną: mikrofon! A główną część wypełnią prekursorzy piosenki francuskiej: Charles Trenet i Georges Brassens.

Richard Sorbet pracuje w Instytucie Filologii Romańskiej UMCS. Piosenką francuską pasjonuje się od zawsze. Wykorzystuje ją w nauczaniu języka francuskiego. Był autorem i prowadzącym audycje nt. piosenki francuskiej w Radiu Koszalin („Francuskie Rendez-vous”) oraz w Radiu Lublin („Taka piosenka”). Prowadził szkolenia COFRAN-CODN, „Nowatorskie wykorzystanie piosenki francuskiej na lekcji języka francuskiego”. Publikował na stronie internetowej Stowarzyszenia PROF-EUROPE fiszki pedagogiczne na temat piosenki francuskiej. Współorganizował i brał udział w Jury Festiwali Piosenki Francuskiej w Radziejowie oraz w Chełmie, Krakowie, Zamościu, Koszalinie i Lublinie.

Prowadzenie – Richard Sorbet

wstęp wolny!
W RAMACH CYKLU „MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE”
Vlasta Traczyk/ Tatiana Trojanowska
20.10.2016, godz. 19.00

Zapraszamy na koncert prezentujący twórczość najwybitniejszych kompozytorów późnoromantycznych. W trakcie spotkania usłyszymy również autorskie kompozycje pianistki i kompozytorki – Vlasty Traczyk. Jej styl charakteryzuje lekko jazzowy nastrój połączony ze słowiańskim liryzmem. Na październikowym koncercie z cyklu „Muzyczna podróż w czasie” wystąpi wraz z Tatianą Trojanowską, dla której stworzyła repertuar w oparciu o twórczość poetek słowiańskich.

Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Opiekunem cyklu jest Magdalena Żelazko.

 

GALERIA WĘGLIN

Ciąg dalszy nastąpi… Odsłonięcie muralu

01.10.2016, godz. 12.00

Pomieszczeniem wystawienniczym Galerii Węglin będzie tym razem ściana elewacji wejściowej DDK „Węglin”. Na tej powierzchni zostanie zaprezentowana praca artystyczna, której autorem jest Kamil Kuzko, twórca obrazów monumentalnych w Polsce i za granicą. W centrum zainteresowania artysty znajduje się człowiek i dlatego stał się on głównym tematem projektu. Mural stanowi zachętę do nawiązania dialogu pomiędzy mieszkańcami dzielnicy a DDK „Węglin”.

wstęp wolny!
KIOSK ZE SZTUKĄ

01.10.2016, godz. 12.00

Wystawa podsumowująca dotychczasową działalność Kiosku ze Sztuką, związana z obchodzonym w tym roku  5-leciem DDK „Węglin”. Od czasu swojego powstania, w 2012 roku, w Kiosku swoje prace pokazywało ponad 40 artystów z całego świata, wydano 4 publikacje książkowe, a budynek pełnił role: galerii, sklepu z wydawnictwami artystycznymi, siedziby architekta i mieszkania pięcioosobowej rodziny.

wstęp wolny!