Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Aktywni 50+ w maju

50+ banner kwadratowy

Maj dla Aktywnych 50+ w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”:

Drodzy Seniorzy,

zapraszamy do DDK „Węglin” na naukę języka angielskiego gimnastykę, na spotkania teatralne oraz do udziału w próbach Zespołu Chóralnego „Bello Canto”.

Serdecznie zapraszamy także do udziału:

we wtorkowych spotkaniach Klubu „Aktywni 50+”, w godz. 9.45-12.00:

10.05.2016 – „SPOTKANIE Z GOŚCIEM – W przestrzeni dźwięków”.  Uczestnicy warsztatów dowiedzą się w jaki sposób powstają dźwięki, czym się różnią, jak się nazywają i do czego są nam potrzebne. Seniorzy, w sposób praktyczny, zetkną się z materią dźwięku, dokonają samodzielnych nagrań, spróbują zwizualizować dźwięk i udźwiękowić obraz. Nauczą się dostrzegać różnicę między świadomością dźwięku słyszanego a nagranego. Warsztaty poprowadzi Alina Bąk. Animatorka kultury, koordynatorka Domu Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.

17.05.2016 – „WYSPA SENIORITA – Święto wyspy”. Zapraszamy na spotkanie z mieszkańcami wyspy, prezentację ich kultury i sztuki. Warsztaty integracyjne podsumowują projekt edukacyjny „Wyspa Seniorita”, skierowany do seniorów i uczniów Medycznego Studium Zawodowego im. prof. St. Liebharta w Lublinie. Warsztaty poprowadzi socjoterapeuta i terapeuta zajęciowy, Dorota Mączka.

24.05.2016 – „TRZY RAZY DANCE – Tango argentyńskie”. Zapraszamy na spotkanie prezentujące kulturę tanga, piękno jego formy i głębię emocji. Uczestnicy nauczą się podstawowych kroków i układów. Dodatkowo, seniorzy wykonają ozdoby do włosów i butonierki. Warsztaty poprowadzi Ewa Sweklej, tancerka, absolwentka Społecznego Ogniska Baletowego.

31.05.2016 –„MOTKI KOŁOWROTKI – Igielniki”. Uczestnicy warsztatów wykonają poduszki na igły, zdobiąc je materiałami w wiosenne formy i kolory. Warsztaty poprowadzi Anna Bartko.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA WYDARZENIA ORGANIZOWANE W DDK „WĘGLIN”:

W RAMACH CYKLU „AKADEMIA ZAPOMNIANYCH ARCYDZIEŁ FILMOWYCH – KINO MUZYKI”

05.05.2016, godz. 18.30 – „West Side Story”, 1961, reż. Robert Wise

12.05.2016, godz. 18.30 – „Ryzykowna gra”, 1960, reż. Lewis Milestone

Wprowadzenie do filmów i prowadzenie dyskusji – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz

Wstęp wolny!

W RAMACH CYKLU „DLACZEGO MONA LISA SIĘ UŚMIECHA?”

19.05.2016, godz. 18.00 – „Dlaczego święci Caravaggia mają brudne nogi?”

„Ty, który wiesz, gdzie go szukać, zaproś kogoś, kto nie wie, do Rzymu, do Galerii Borghese, pałacu Barberinich czy kościoła Santa Maria del Popolo. Powiedz, żeby sam się rozejrzał po dziełach, i nie spuszczaj go z oczu. Na scenie, którą wybrałeś, kilku aktorów będzie miało bardziej popularne imiona: Tycjan, Rubens, Rafael. Ale to przed Caravaggiem twój gość się zatrzyma na dłużej, to jego widokówkę kupi przy wyjściu” – pisał w jednym ze swoich rzymskich esejów Jarosław Mikołajewski. Dlaczego plebejskie twarze i brudne nogi świętych mają taką moc?

Kuratorka cyklu – dr Anna Głowa

Wstęp wolny!

MATKA POLKA TEATRALNA. KONKURS – SPEKTAKL

14.05.2016, godz. 16.00
15.05.2016, godz. 19.00

Macierzyństwo to wspaniałe i piękne doświadczenie. Ale czy na pewno tylko to? „Matka Polka Teatralna. Konkurs” to spektakl o macierzyństwie, nad którym pracowały matki i niematki z Lublina w ramach dziewięciomiesięcznego Projektu „Matka Polka Teatralna”. Wymyśliły wynalazki niezbędne do tego, by przetrwać jako matka. Szukały rozwiązań sytuacji, z których tylko matka doskonała potrafi wyjść cało i z twarzą.  Czy mają szansę zwyciężyć w Konkursie na Najwspanialszą Matkę?

opieka artystyczna: Joanna Lewicka, Katarzyna Tadeusz
scenariusz, scenografia, kostiumy – zespół
występują: Urszula Antończuk-Grab, Aleksandra Igras, Agnieszka Jackowska-Mazur, Mateusz Nowak, Magdalena Szubielska, Marta Wysocka
premiera – 23 maja 2015

W Lubelskiej Gazecie Teatralnej „Proscenium”, „Matka Polka Teatralna. Konkurs” został wymieniony jako trzeci najlepszy spektakl lubelskiego sezonu teatralnego 2014/2015!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia na godzinę przed wydarzeniem oraz w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.

W RAMACH CYKLU „MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE”

19.05.2016, godz. 19.00 – TRIO KABULSKA/HARELAU/TYRAWSKA-KOPEĆ

W ramach cyklu koncertów „Muzyczna podróż w czasie” w maju wystąpią: Anna Kabulska (sopran/fortepian), Dymitr Harelau (fortepian) oraz Agnieszka Tyrawska-Kopeć (sopran). Zaprezentują kompozycje najbardziej charakterystyczne dla epoki romantyzmu. Przede wszystkim usłyszymy piękno pieśni solowej, formy, która w tym okresie przeżyła największy rozkwit. „Muzyczna podróż w czasie” to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok, od renesansu do współczesności. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.

Wstęp wolny!

W RAMACH CYKLU WIECZNE CZYTANIE

22.05.2016, godz. 17.00 – NORWID

Czyta – Teresa Budzisz-Krzyżanowska

Wprowadzenie – Rafał Szczerbakiewicz

Szósta odsłona Cyklu „Wieczne Czytanie” poświęcona będzie twórczości Cypriana Kamila Norwida, którego utwory przeczyta Teresa Budzisz-Krzyżanowska – aktorka teatralna i filmowa. W 1964 roku ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po uzyskaniu dyplomu pracowała w  krakowskich teatrach: Rozmaitości, Teatrze Słowackiego i Narodowym Teatrze Starym, następnie występowała w warszawskim Teatrze Studio, a później w Teatrze Narodowym. Od 2006 roku jest aktorką Teatru Ateneum. Podczas swojej wieloletniej działalności artystyczno-kulturalnej otrzymała wiele odznaczeń, nagród i wyróżnień.

„Wieczne Czytanie” to propozycji dla tych, którzy poezję czytają, ale i dla tych, którzy są do niej nieprzekonani. Dla jej koneserów i wrogów. Jej miłośników i tych, którzy pozostają na nią obojętni. Z przekonaniem, że wiersze czytane głośno mogą pobudzać wyobraźnię, prowokować do refleksji i wywoływać uczucie, zapraszamy na ich wieczne czytanie. Wierzymy, że poezja  może uruchamiać wyobraźnię, prowokować do refleksji i wzbudzać emocje. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Bilety:

ulgowy – 5 zł,

normalny – 10 zł.

Bilety do kupienia na godzinę przed spotkaniem lub w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.