Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC

(Naj)lepsze Zabawki

23/03/2017, godz. 17:00    

zabawki1Często zastanawiamy się, jak dbać o właściwy rozwój naszych dzieci? Czy sterty plastikowych zabawek, którymi są otoczone, a do których tak bardzo się przyzwyczailiśmy, na pewno odpowiadają na ich potrzeby? Co tak naprawdę pomaga im się dobrze rozwijać?

„(Naj)lepsze Zabawki” to warsztat dla Mam, które chcą poznać szeroki wachlarz inspirujących propozycji zajęć dla dzieci w wieku 0-4 lata, adekwatnych do ich możliwości rozwojowych. Zapoznamy się z przykładami działań, które pomogą rozwijać w dziecku twórczość, kreatywność, wrażliwość artystyczną i estetyczną, w kluczowych dla rozwoju dziecka pierwszych trzech, czterech  latach życia. Uczestnicy warsztatu poznają zasady wspierania dziecka w rozwoju metodą nauki poprzez zabawę w codziennym byciu razem. Zwrócimy uwagę nie tylko na najnowsze metody stymulowania rozwoju poznawczego dzieci, ale i na kluczowe dla kształtującej się osobowości, znaczenie budowania więzi emocjonalnej. Odkryjemy twórczość własną i stworzymy propozycje wartościowych aktywności dopasowanych do wieku swoich dzieci. Ideą warsztatu jest założenie, że to kreatywne, świadome praw rozwojowych, bliskie osoby zapewniają dziecku najlepsze warunki wszechstronnego rozwoju, a nie wciąż kuszące swoimi psychoedukacyjnymi właściwościami, zabawki. Warto w to uwierzyć i wyposażyć się w wiedzę oraz narzędzia współdziałania z dzieckiem na jego drodze wzrastania”.

 Anna Łagód

Koszt udziału – 10 zł

Koordynacja – Paula Krać

Zapisy –  mymamy@ddkweglin.pl

Ilość miejsc ograniczona

Prowadzenie: Anna Łagód i Paula Krać

Anna Łagód – psycholog, terapeuta rodzinny, trener Familylab. Prowadzi konsultacje dla rodziców przeżywających trudności w relacji ze sobą i z dzieckiem, warsztaty rozwojowe i seminaria inspirujące. Jest związana z nurtem Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Jej pasją jest bajkoterapia, w której wykorzystuje terapeutyczną siłę metafor. Współzałożycielka Klubokawiarni FIKA i Wioski Więzi. Mama trójki dzieci.

Paula Krać z wykształcenia artysta-plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonuje się robieniem „czegoś z niczego”, lubi używać materiałów recyklingowych i czerpać ze stylu skandynawskiego. Mama Róży i Kosmy. Marzy o tym, aby jej dzieci były otoczone pięknymi i funkcjonalnymi przedmiotami.

O Cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy! Wydarzeniom odbywającym się w ramach cyklu „My Mamy – Trzecie Oblicze” patronuje portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl.