Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Babska Rebelia (2018)

„Babska Rebelia” jest przestrzenią stworzoną przez kobiety dla kobiet, aby czerpały z niej pozytywną energię i motywację do codziennych działań. 

Spotykamy się bez mężów, partnerów i dzieci, we własnym kobiecym towarzystwie, poruszamy ważne dla nas tematy, dzielimy się przeżyciami i emocjami. Wspieramy, motywujemy i czerpiemy inspirację, a przy tym świetnie się bawimy! Zapraszamy wszystkie wspaniałe Kobiety, kochające babską energię, świetną zabawę i rozmowy które poprawiają nastrój.

W ramach „Babskiej Rebelii” odbywają się:

„Gościówy Babskiej Rebelii” – czyli jak być Rebeliantką przez sztukę? Jak odkryć i poczuć w pełni moc kobiecości? Jak otworzyć się na nowe? Czy Rebeliantka=Feministka? Jak znaleźć harmonię między siłą i delikatnością? Na te i inne ekscytujące pytania będziemy szukały odpowiedzi w sztuce, literaturze, muzyce, tańcu, teatrze i mediach. Naszymi „Gościówami” będą inspirujące Kobiety z pasją do sztuki życia. Nie musimy nazywać naszych wewnętrznych stanów – wystarczy, że je poczujemy. Przed nami szansa, aby doświadczyć siebie i momentu, w jakim się znajdujemy, by kreatywnie podejść do własnych potrzeb i pragnień, otworzyć się na nowe. W codziennym pośpiechu brniemy często w schematy, nie dostrzegając szans i możliwości, jakie się przed nami otwierają. Podczas spotkań warsztatowych z „Gościówami” spróbujemy przekroczyć swoje granice, zobaczyć i poczuć bardziej… siebie. Zapraszamy!

„Ścianka Babskiej Rebelii” – celem naszych spotkań jest stworzenie muralu o kobiecej tematyce, na ścianie wewnątrz Dedeku. Pisząc naszą historię, chcemy pokazać różne kobiece oblicza, bo opowieści to nie tylko książki. Każda z nas jest inna, wyjątkowa i temu pragniemy dać artystyczny wyraz. Na ten cykl składać się będzie kilka spotkań. Zapiszemy na ścianie słowa, które są ważne dla każdej z nas, a jednocześnie chcemy podzielić się nimi z innymi kobietami. Finalnie stworzymy mural, przenosząc zaprojektowaną specjalnie dla Rebelii grafikę.

KoordynatorkaEwa Kamieniak

Kontaktbabskarebelia@ddkweglin.pl

Dotychczas w ramach „Ścianki Babskiej Rebelii” odbyły się:

 

 

Ścianka

 

 

Warsztaty myślenia wizualnego „Kreatywny marker”

 

 

 

 

Dotychczas w ramach „Gościów Babskiej Rebelii” odbyły się:

 

Jak słowo ciałem się staje?

 

 

 

 

 

Joga Natalii Przybysz

 

 

 

 

Ruch kreatywny, taniec spontaniczny

 

 

 

 

Jaka ja?

 

 

 

 

Warsztaty śpiewu intuicyjnego

 

 

 

 

 

Ruch kreatywny, taniec spontaniczny #2