Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TeChytrze

02/12/2017, godz. 19:00    

techytrze fot. Marcin ButrynW ramach kolejnej odsłony cyklu „Peryferia” zapraszamy na koncert zespołu TeChytrze.

W notce prasowej artyści piszą o sobie tak:

Na skutek wyjątkowo silnych zaburzeń czasoprzestrzeni, nasze prababki sadziły kapustę tuż przy amerykańskich plantacjach bawełny, ulegały wpływom punkowej rewolty, oraz przemierzały odległe prerie i pustynie. Pieśń pracy czarnoskórych niewolników mieszała się z pieśnią bladorumianych chłopek, a punkowy brud i muzyka westernu konfrontowały się z liryką miłosną. Nietypowe sąsiedztwo i okoliczności dały początek nowym gatunkom muzycznym. Egzotyczne melodie wyparły te tradycyjne, lecz język i treść pieśni pozostały niezmienne. TeChytrze podejmuje się rekonstrukcji tej właśnie muzyki.”

W DDK „Węglin” zespół wystąpi w składzie:

Renata Krawczyk śpiew

Weronika Nowacka śpiew

Lidia Szpulka śpiew

Ania Trawicka śpiew

Roman Chraniuk kontrabas

Jakub Miarczyński perkusja

Jacek Steinbrich gitara

26 lipca 2017 roku, pod szyldem Fundacji Kaisera Soze ukazała się pierwsza płyta „Chłopaki czekajta”. Odbiła się ona szerokim echem w prasie i na portalach muzycznych:

W ogóle te utwory mają znakomitą dynamikę i niesione są dużą dawką energii. Bywa i tak, że zakrada się tu blues czy śladowe ilości jazzu. Z zadowoleniem słucha się tak dobrze skomponowanej płyty. Działa odświeżająco, ale potrafi uzależnić. Prostota ma sens.”

 

Nowa muzyka

TeChytrze – Chłopaki czekajta

 

„Jednak radości z tej płyty jest znacznie więcej. Punkowo-bluesowe brzmienie pachnie produkcjami Kamila Rogińskiego, który muzycznie przewodził grupie R.U.T.A. (a uwielbiam też inny jego zespół Sango). Szybko jednak okazuje się, że więcej niż kombinowania nad tym, jak poskładać tę muzykę i jak ona ma zabrzmieć, jest w TeChytrze właśnie naturalności. Muzycy odruchowo biorą szerokim gestem, nikt nie zatrzymuje się w pół kroku. Jakby ta mieszanka istniała już wcześniej: tak radosna, mocna, prosta.”

 

Blog: „Ktoś ruszał moje płyty”

TeChytrze – Chłopaki czekajta

 

„Można się czepiać, że to wszystko w sumie zestaw, który udało się spiąć jedną myślą, ale dość ciągle różnorodny i bałaganiarski. W sumie tak – ale broni go spontaniczność i da się tego słuchać z ciekawością naprawdę wielokrotnie (sam z rosnącą przyjemnością do tego albumu wracam).”

Blog Bartka Chacińskiego „Polifonia”

http://polifonia.blog.polityka.pl/

Informacje o zespole:

https://www.facebook.com/techytrze/

https://techytrze.bandcamp.com

O cyklu „Peryferia”

Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach muzycznego Cyklu „Peryferia” prezentujemy działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.

Wstęp wolny!

fot. Marcin Butryn