Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2016
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031EC

Enchanted Hunters

28/05/2016, godz. 20:00    

Enchanted Hunters, fot. Jim Bennett-banner kwadratowy

Enchanted Hunters to jeden z najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia. Na koncercie w DDK „Węglin” przedstawi swoje nowe, nieopublikowane jeszcze utwory z zapowiadanej na jesień płyty.

Wydana w 2012 roku płyta „Peoria”, zainspirowana alt-folkiem, przyniosła Enchanted Hunters uznanie krytyki i zapewniła występy na festiwalach w Polsce i na świecie.

W 2014 roku Magdalena Gajdzica i Małgorzata Penkalla, główne autorki muzyki i tekstów Enchanted Hunters, przygotowały ścieżkę dźwiękową do filmu „Małe Stłuczki”, za którą odebrały Grand Prix na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy. Część utworów wykorzystanych w filmie ukazała się na EP „Little Crushes”.
W międzyczasie Enchanted Hunters zdążyły zagrać koncerty z Laetitią Sadier ze Stereolab, Etamskim (aka 1988) i wspomóc w studiu Michała Bielę podczas pracy nad jego solową płytą. W tej chwili zespół pracuje nad nowymi nagraniami, utrzymanymi w klimacie „senno-post-apokaliptycznego R’n’B”.

W DDK „Węglin” zespół wystąpi w składzie:

Małgorzata Penkalla – wokal, syntezatory, skrzypce, gitara
Magdalena Gajdzica – wokal, syntezatory, flet
Michał Biela – gitara basowa
Tomek Popowski – perkusja elektroniczna

Autor zdjęcia – Jim Bennet

Relacje z koncertu Enchanted Hunters na OFF Festivalu 2015:

onet.pl:
„Był to koncert, który totalnie przebił dotychczasowe dokonania studyjne grupy. Drugi album dziewczyn, o którym mówi się już od pewnego czasu, ma szansę stać się ważnym wydarzeniem na naszej scenie alternatywnej. Sam modlę się o hype na Enchanted Hunters jak festiwalowicze o deszcz”.

wyborcza.pl:
„Koncert pokazał jednak, że trójmiejski zespół nie tylko ma się dobrze, ale ma dziś do powiedzenia znacznie więcej i ciekawiej niż wtedy. Sporo zmieniło się na poziomie muzycznym: delikatne akustyczne brzmienia, owszem, zostały, ale zyskały potężne wzmocnienie w postaci grającej na żywo sekcji rytmicznej i obfitej elektroniki. Liderujące zespołowi Magdalena Gajdzica i Małgorzata Penkalla doskonale kontrolowały wszystko, co się działo na scenie […]. Enchanted Hunters pokazały nowe oblicze: bardziej oryginalne i dojrzalsze”.

O Cyklu „Peryferia”

Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach muzycznego Cyklu „Peryferia” prezentujemy działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i kuratorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.

Bilety w cenie 10 zł do kupienia na godzinę przed koncertem