Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930EC

#ddkweglin Franciszek Lessel i Stanisław Moniuszko

16/09/2020, godz. 18:00     19:00    
Epidemia koronawirusa zagroziła bezpośredniej relacji między tymi, którzy kulturę tworzą, a tymi, dla której powstają jej dzieła. Artystki i artyści oraz odbiorczynie i odbiorcy potrzebują się wzajemnie. Zapraszamy do udziału w projekcie #ddkczubypoludniowe #ddkweglin.
Wydarzenia w ramach projektu będą transmitowane on-line na żywo. Ich zapisy będą również w Internecie w formie nagrań audio-video, plików mp3 lub podcastów. We wszystkich wydarzeniach będzie można również wziąć udział w siedzibie DDK „Węglin”. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią Covid-2 liczba miejsc na spotkania jest ograniczona (10 miejsc). Obowiązują wcześniejsze zapisy. Kontakt i szczegóły – Magdalena Żelazko, m.zelazko@ddkweglin.pl, 814665916, 882433036
W ramach cyklu Zawsze klasyka zapraszamy na koncerty:
Dominiki Łasko – twórczość Franciszka Lessela – sonaty i wariacje oraz Marcina Tadeusza Łukaszewskiego – twórczość fortepianowa Stanisława Moniuszki.
Dominika Łasko – pianistka. Kształciła się w klasie fortepianu Marty Zwolak i Bożeny Ostachowskej-Kozery, a następnie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie Tamary Bogdanowskiej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu ad. Kordiana Góry i kameralistyki w klasie prof. Krystyny Sucheckiej. Współpracuje z Fundacją im. Wincentego i Franciszka Lesslów, wykonując ich kompozycje i propagując ich twórczość. Jej pasją jest kameralistyka. Bierze czynny udział w życiu muzycznym Lublina jako pianistka i kameralistka w trakcie wydarzeń realizowanych w Filharmonii Lubelskiej, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i innych instytucjach. Obecnie swoje pedagogiczne pasje realizuje prowadząc klasę fortepianu w OSM im. K. Lipińskiego w Lublinie, ucząc kameralistyki i akompaniując.
Marcin Tadeusz Łukaszewski – pianista, teoretyk muzyki i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1996) w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli, prof. Jana Ekiera i prof. UMFC Edwarda Wolanina oraz studiów podyplomowych w tej uczelni: Wykonawstwa Muzyki Współczesnej (1998) w klasie fortepianu prof. Szabolcsa Esztényiego, Teorii Muzyki (2000) oraz Kompozycji (2016) w klasie prof. Mariana Borkowskiego. W 2005 uzyskał w AMFC stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o sztuce (promotor: prof. dr hab. Marek Podhajski), a w 2014 w UMFC stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie kompozycja i teoria muzyki. Prowadzi działalność dydaktyczną w UMFC na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. Laureat konkursów kompozytorskich. Autor książek, poradników i przewodników po muzyce fortepianowej. Jako pianista specjalizuje się w wykonawstwie muzyki fortepianowej twórców polskich XX i XXI wieku. Nagrał płyty z muzyką m.in. Mariana Sawy, Piotra Perkowskiego, oraz Franciszka Lessla. Utwory M. T. Łukaszewskiego były wykonywane w kraju i za granicą. Zostały także zarejestrowane przez Polskie Radio i na płytach CD. Członek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Stowarzyszenia STOART, Stowarzyszenia Musica Sacra, Towarzystwa Naukowego Franciszka Salezego, Towarzystwa im. Mariana Sawy.
Wstęp wolny
Więcej o cyklu Zawsze klasyka
Uprzejmie informujemy, że podczas organizowanych działań Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” wykonuje dokumentację audiowizualną i fotograficzną. Uczestniczki i uczestnicy niewyrażający zgody na publikację wizerunku w celach promocyjnych proszeni są o kontakt z Instytucją.