Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Październik 2013
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC

Zdania Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik

20/10/2013, godz. 17:00    

Gościem kolejnego spotkania w ramach Cyklu „Spis Treści” będzie Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Aktorka totalna. Znana przede wszystkim widzom spektakli Starego Teatru w Krakowie, a ostatnimi laty również najważniejszych realizacji Krzysztofa Warlikowskiego i Krystiana Lupy. Publiczność kinowa zna ją z doskonałej roli matki umierającej na raka w filmie Małgośki Szumowskiej „33 sceny z życia”. Wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Na scenie tworzy kreacje i postaci, które wydawałoby się, że są nie do zagrania. Najtrudniejsze wyzwania aktorskie to jej specjalność. Uwiarygadnia i przybliża publiczności najgłębiej skrywane ciemności ludzkiej natury, jej psychozy, tajemnice i namiętności. Nie boi się aktorskich wyzwań, wychodząc z nich zawsze zwycięsko. Jej postaci przerażają, odstręczają, budzą niechęć, ale dzięki aktorskiej sile i talentowi, wzruszają i skłaniają do refleksji.

W Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” Małgorzata Hajewska-Krzysztofik podzieli się swoim literackim „spisem treści”. Zdaniami, wersami, akapitami i rozdziałami ważnymi dla niej i jej myślenia o literaturze. Będą to fragmenty „Kamienia na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego, „Zdziczenia obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana, „Iwony księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza, „Burzy” Wiliama Szekspira, „Mewy” Antoniego Czechowa, baśni „Mały Klaus i duży Klaus” Hansa Christiana Andersena oraz wiersz „Orfeusz i Eurydyka” Czesława Miłosza.

ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY!

 

O Cyklu:

„SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie wypełnia  pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, muzycy, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.