Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728EC

Spis Treści / Gabriela Muskała

18/02/2018, godz. 16:00    

Gościem 26. spotkania w ramach cyklu „Spis Treści” będzie Gabriela Muskała.

Gabriela Muskała – aktorka teatralna i filmowa, autorka sztuk teatralnych. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi (1994). Związana z łódzkim Teatrem im. S. Jaracza.

Jest laureatką wielu festiwali teatralnych a także prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków i publiczność.

Zagrała główne role w filmach „Królowa aniołów”, „Aria diva”, „Podróż”, „Krzysztof”, a także w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji  francuskojęzycznym filmie „Cała zima bez ognia” w reżyserii Grega Zglińskiego. Za rolę w ich kolejnym wspólnym filmie pt. „Wymyk” otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2011). Rok później została nagrodzona za najlepszą główną rolę kobiecą na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film za film Anny Wieczur-Bluszcz „Być jak Kazimierz Deyna”.

Ostatnio zagrała m.in. w „Wołyniu” Wojciecha Smarzowskiego (2016), była też nominowana do nagrody Orła za jedną z głównych ról w filmie Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” (2016). Na premierę czeka nowy film Marka Koterskiego z jej udziałem.

Popularność przyniosły jej role w serialach „Londyńczycy”, „Głęboka woda” i „Paradoks”.

Jej sztuki („Podróż do Buenos Aires” i „Daily Soup”) pisane razem z siostrą Moniką pod pseudonimem Amanita Muskaria zostały przetłumaczone na wiele języków i od lat grane są z powodzeniem w Polsce i za granicą. Ich ostatnia sztuka – „Cicha noc” , będzie miała swoją prapremierę w projekcie Teatroteka (teatr tv).

W grudniu 2017 zadebiutowała jako współautorka i reżyserka sztuką o Nowej Hucie („Tożsamość Wila”) w Teatrze Ludowym w Krakowie.

 Jest również autorką scenariusza filmu p.t. „Fuga” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej, do którego zdjęcia właśnie zostały ukończone.

Bilety – 5 zł.

Bilety do kupienia na godzinę przed wydarzeniem oraz w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.

Rezerwacje biletów – 81 466 59 14

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Marcin Bosak, Stanisław Brudny, Ewa Konstancja Bułhak, Bogusław Byrski, Stanisława Celińska, Katarzyna Figura, Beata Fudalej, Agnieszka Glińska, Katarzyna Groniec, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Irena Jun, Maja Komorowska, Sandra Korzeniak, Dorota Landowska, Jan Peszek, Maria Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Dorota Segda, Anna Seniuk, Natalia Sikora, Ewa Skibińska, Grażyna Szapołowska, Joanna Szczepkowska, Wioletta Tomica i Jarosław Zoń. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.