Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Kwiecień 2013
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930EC

JAROSŁAW ZOŃ NADAJE

21/04/2013, godz. 17:00    

Comiesięczne spotkania z Cyklu „Spis Treści” w DDK „Węglin” cieszą się ogromną popularnością wśród sympatyków literatury i żywego słowa, jak również wśród tych, którzy przychodzą na nasze spotkania z ciekawości i przekonują się, że literatura nie musi straszyć i nie tylko „Słowacki wielkim poetą był”.

Wszystko za sprawą gości – ludzi sceny, którzy z pasją opowiadają o swoich literackich fascynacjach, a ich monologom towarzyszą mówione na żywo fragmenty tekstów literackich i utworów poetyckich.

Po Irenie Jun, Stanisławie Celińskiej i Janie Peszku, gościem kolejnego spotkania będzie JAROSŁAW ZOŃ – dziennikarz radiowy (Polskie Radio Lublin) i wybitny recytator, od trzydziestu lat obecny na najważniejszych recytatorskich scenach w Polsce. Ostatnio odgraża się, że przechodzi na sceniczną emeryturę.

Spotkanie w DDK „Węglin” z pewnością udowodni jemu i Państwu, że to jeszcze nie jego pora. Jesteśmy przekonani, że recytatorskie wykonania naszego gościa zainspirują i wzruszą Państwa, tak jak to się zadziało w przypadku rzeszy młodych recytatorów, zainspirowanych jego scenicznymi dokonaniami oraz publiczności setek konkursów recytatorskich.

Jarosław Zoń przekonuje, że literaturę można mówić – szczerze i przekonywująco – bez jednoczesnej straty artystycznego polotu. Na spotkaniu w DDK „Węglin” usłyszymy w jego wykonaniu teksty Idy Fink, Bolesława Leśmiana, Wieniedikta Jerofiejewa, Isaaca Babla, Czesława Miłosza, Aleksandra Wata, Juliana Tuwima, Gabriela Garcia Marqueza i Aleksandra Mitiajewa.

O Cyklu „SPIS TREŚCI”:

„SPIS TREŚCI” to nowy cykl spotkań w DDK „Węglin” i zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.