Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930EC
Instruktorzy
Agnieszka Adamczewska, DDK Węglin

Agnieszka Adamczewska

Fitness i Taniec to jej pasja. Licencjonowany instruktor Nordic Walking oraz Pilates. Licencjonowany instruktor Zumby i Zumbatonic (dla dzieci). Autorka Programu z serii Ruchu na Świeżym Powietrzu. Trener Urody. Od lat pracuje dla marki Chanel. Promuje ruch i zdrowie w Lublinie.

Marcin Borkowski

Marcin Borkowski

Artysta cyrkowy, animator czasu wolnego, pasjonat sztuki Nowego Cyrku. Od 2010 roku instruktor żonglerki na poziomie podstawowym i zaawansowanym. W latach 2011-2013 artysta i instruktor podczas Festiwalu „Śladami Singera” Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. Zdobywca trzeciego miejsca podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje”, laureat głównej nagrody konkursu dla lubelskich studentów Open Stage 2013. Artysta, m.in. na Międzynarodowych Targach EXPO 2015 w Mediolanie, XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy, V Festiwalu Sztuk Ulicznych “Na Bruku” w Zamościu.

Bogusław Byrski, DDK Węglin

Bogusław Byrski

Aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena, od 15 lat w Lublinie. Tutaj tworzy nie tylko teatr, ale także inne formy sztuki. Współpracuje z wieloma instytucjami i firmami. Właściciel firmy Projekt Kultura. Członek kolektywu Cząstki Elementarne i twórca Człowieka z maszyną. Chętnie współpracuje z ludźmi, nie boi się wyzwań.

LIDIA Dzhmachyan

dr Lidia Dzhmachyan

Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia i Liceum Muzycznego im. Stanisława Ludkiewicza we Lwowie, Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, studiów podyplomowych w zakresie Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas w Warszawie i Podyplomowych Studiów Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyła kurs pedagogiczno-metodologiczny w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Cyklicznosc,19.06.16,fot.Jacek Swierczynski (20)

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

Tancerka, instruktor tańca współczesnego, choreograf. W wykształcenia jest lekarzem. Od 2006 roku związana z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Współpracuje m. in. z Lubelskim Teatrem Tańca i Teatrem im. H. Ch. Andersena. Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych projektów oraz warsztatów z dziedziny tańca współczesnego. W tańcu szuka energii, fizyczności i ciągłego rozwoju.

Teresa Filarska

Teresa Filarska

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w Warszawie w studenckim Teatrze PSPS. Później pracowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Aktorka lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy od 1985 roku.

Julia Jeżewska-Mazur-fot.do bio

Julia Jeżewska-Mazur

Fizjoterapeutka, instruktor fitness, Pilates, aqua fitness, nordic walking, trener personalny, certyfikowany instruktor Trilo Chi. Absolwentka AWF we Wrocławiu, posiada liczne certyfikaty i wciąż poszerza swoją wiedzę biorąc udział w kursach, szkoleniach i warsztatach zarówno z tematyki fitness jak i fizjoterapii. Prekursorka zajęć „zdrowy kręgosłup” w Lublinie. Prowadzi ćwiczenia z seniorami, kobietami w ciąży oraz z dziećmi.

Andrzej Kępski, DDK Węglin

Andrzej Kępski

Anglista, edukator, dziennikarz muzyczny, DJ i wokalista. Od kilku lat naucza seniorów języka angielskiego w DDK „Węglin”. Bez stresu i kompetentnie.

Katarzyna Kurowska

Katarzyna Kurowska

Animator kultury, swoją przygodę z żonglowaniem zaczęła podczas projektu teatralnego organizowanego przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka w 2006 roku, kiedy w ciągu 30 minut opanowała żonglowanie 3 piłeczkami. Kolejne umiejętności zdobywała podczas wielu projektów i szkoleń organizowanych przez PSPiA KLANZA.

Michał Lewartowicz

Michał Lewartowicz

Gitarzysta, kompozytor, pedagog ur. w 1986 r., absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS w Lublinie.

Rafał Maj, DDK Węglin

Rafał Maj

Miłośnik muzyki, a w szczególności rytmów afrykańskich i latynoskich. Debiutował w zespole poezji śpiewanej BBK, współtworzył formacje: Wadada, Jahiar Group, Skubańce, Color Squad. Kilkakrotnie występował z zespołami Słoma i Bębnoluby oraz Ritmodelia i Bloco Central. Od kilku lat gra w grupie Sambasim.

14.06.2017 KOCIE RUCHY, FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI (24)

Paweł Pitzo Mazur

Tancerz, choreograf, nauczyciel tańca, producent i mc, menedżer i organizator – członek KontraBanda Crew, Keep It Funky Crew, New Boogie Down School, DDN, DCH. Ceni sobie wszechstronność i kreatywność opartą na oryginalnym ulicznym smaku, poznawanie i szanowanie historii i korzeni kultury hip-hop oraz street-dance. Inspiracji szuka u pionierów poszczególnych stylów. Jego program streszcza się w określeniu Brand New Old School, czyli stara szkoła w nowym wydaniu.

ania front(1)

Anna Michałowska-Kotynia

Anna Michałowska (ur. 1983) – absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). W 2008 roku wspólnie z mężem Jakubem Kotynią (gitara) i bliskimi jej lubelskimi muzykami nagrała płytę „Inspiracje”. Jest niezmiernie aktywną artystką. Koncertuje, nagrywa, bierze udział w świetnych projektach. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę nagrody Grammy) do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie „Wieczorem”, spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika. W 2014 roku przyjęła propozycję wzięcia udziału w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego dr Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Wyżej wymieniona płyta o tytule „Przy Tobie”.

juwenalia (23)

Agnieszka Milaniuk

Z wykształcenia muzyk (Wydział Artystyczny UMCS Lublin). Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Chórzystka i aktorka Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie grała między innymi główne role w spektaklach „Pinokio” i „Jacek i Placek”. Stale współpracuję z Chórem Filharmonii „Lutnia Lubelska”.

40

Bartosz Pietrzyk

Absolwent Akademii Teatralno- Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie i Warsztatów Aktorskich Doroty Zięciowskiej w Warszawie, doktorant UMCS na kierunku Nauki o mediach. Współpracuje z Filharmonią Lubelską i Teatrem Kameralnym w Lublinie, Teatrem Buffo w Warszawie, a także z Centrum Inicjatyw Artystycznych w Lublinie czy Teatrem PROSCENIAN.

Magdalena Piórkowska

Magdalena Piórkowska

Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego. Trener II klasy w lekkiej atletyce. Organizatorka wielu form aktywności ruchowej w terenie, wyjazdów sportowo-rekreacyjnych i wczasów odchudzających. Zajmuje się promocją zdrowia przez ruch i właściwe odżywianie. Propagatorka zdrowego stylu życia.

Bartosz Siwek, DDK Węglin

Bartosz Siwek

Aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena, absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Zrealizował wiele ról na scenie. Człowiek, który prócz sceny kocha jej przedmioty. Uwielbia tworzyć lalki i scenografie. Na scenie myśli abstrakcyjnie, tworząc ciekawe postaci.

Sylwia Wójcik

Sylwia Wójcik

Muzyk, wokalistka, kulturoznawczyni. Już niebawem dyplomowana muzykoterapeutka. Obecnie współtworzy grupę MISS PAPIMA. Od wielu gra w zespole perkusyjnym SAMBASIM, który wykonuje tzw. „batucadę” – czyli perkusyjną muzykę rodem z Brazylii. Samochodem po brzegi wypełnionym bębnami odwiedza lubelskie przedszkola, w których prowadzi warsztaty bębniarskie dla najmłodszych.