Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Instruktorzy

Agnieszka Adamczewska

Fitness i Taniec to jej pasja. Otrzymała I miejsce na Miejskiej Scenie Amatora. Licencjonowany instruktor Nordic Walking, Pilates, Zumby i Zumbatonic (dla dzieci). Autorka Programu z serii Ruchu na Świeżym Powietrzu. Autorka Programu z serii Ruchu na Świeżym Powietrzu. Trener Urody. Promuje ruch i zdrowie w Lublinie.

Katarzyna Borek

Aktorka Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Ukończyła Wydział Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Z wykształcenia jest również plastykiem (Liceum Plastyczne i Małe Formy Rzeźbiarskie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach).

Marcin Borkowski

Artysta cyrkowy, animator czasu wolnego, pasjonat sztuki Nowego Cyrku. Od 2010 roku instruktor żonglerki na poziomie podstawowym i zaawansowanym. W latach 2011-2013 artysta i instruktor podczas Festiwalu „Śladami Singera” Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. Zdobywca trzeciego miejsca podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje”.

Bogusław Byrski

Aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena, od 17 lat w Lublinie. Tutaj tworzy nie tylko teatr, ale także inne formy sztuki. Twórca Człowieka z maszyną projektu – muzycznego poszukującego alternatywnych brzmień. Chętnie współpracuje z ludźmi, nie boi się wyzwań.

Roma Drozdówna

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku; aktorka Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie; zawodowo i życiowo od zawsze związana z Lublinem, grała na scenie Teatru Muzycznego, Teatru im. Juliusza Osterwy, Teatru Nowego oraz Teatru Kameralnego w Lublinie.

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz

Tancerka, instruktor tańca współczesnego, choreograf. Z wykształcenia jest lekarzem. Od 2006 roku związana z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Współpracuje m. in. z Lubelskim Teatrem Tańca i Teatrem im. H. Ch. Andersena. Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych projektów oraz warsztatów z dziedziny tańca współczesnego.

dr Lidia Dzhmachyan

Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia i Liceum Muzycznego im. Stanisława Ludkiewicza we Lwowie, Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, studiów podyplomowych w zakresie Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas w Warszawie i Podyplomowych Studiów Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Teresa Filarska

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w Warszawie w studenckim Teatrze PSPS. Aktorka lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy od 1985 roku. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, tytułem Zasłużonego Działacza Kultury oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Lublina.

Julia Jeżewska-Mazur

Absolwentka Wydziału Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Instruktorka fitness i fizjoterapeutka, na co dzień zajmuje się fizjoterapią kobiecą. Swoją wiedzę kliniczną wykorzystuje na zajęciach Lady Fit, co sprawia, że są one dostosowane do różnych możliwości uczestniczek, całkowicie bezpieczne i prozdrowotne.

Andrzej Kępski

Anglista, edukator, dziennikarz muzyczny, DJ i wokalista. Laureat stypendium Prezydenta Miasta Lublin dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w 2016 r. Od kilku lat naucza seniorów języka angielskiego w DDK „Węglin”. Bez stresu i kompetentnie.

Katarzyna Kurowska

Animator kultury, swoją przygodę z żonglowaniem zaczęła podczas projektu teatralnego organizowanego przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka w 2006 roku. Kolejne umiejętności zdobywała podczas wielu projektów i szkoleń organizowanych przez PSPiA KLANZA.

Michał Lewartowicz

Gitarzysta, kompozytor, pedagog ur. w 1986 r., absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS w Lublinie.

Rafał Maj

Miłośnik muzyki, a w szczególności rytmów afrykańskich i latynoskich. Debiutował w zespole poezji śpiewanej BBK, współtworzył formacje: Wadada, Jahiar Group, Skubańce, Color Squad. Kilkakrotnie występował z zespołami Słoma i Bębnoluby oraz Ritmodelia i Bloco Central. Od kilku lat gra w grupie Sambasim.

Paweł Pitzo Mazur

Tancerz, choreograf, nauczyciel tańca, producent i mc, menedżer i organizator – członek KontraBanda Crew, Keep It Funky Crew, New Boogie Down School, DDN, DCH. Z tańcem związany jest od dzieciństwa, z hip-hopem aktywnie od 1997 r.

Anna Michałowska-Kotynia

Anna Michałowska (ur. 1983) – absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). W 2008 roku wspólnie z mężem Jakubem Kotynią (gitara) i bliskimi jej lubelskimi muzykami nagrała płytę „Inspiracje”.

Agnieszka Milaniuk

Z wykształcenia muzyk (Wydział Artystyczny UMCS Lublin). Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Chórzystka i aktorka Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie grała między innymi główne role w spektaklach „Pinokio” i „Jacek i Placek”. Współpracowała z Chórem Filharmonii „Lutnia Lubelska”.

Mateusz Nowak

Recytator, instruktor kultury żywego słowa. Prowadzi autorskie warsztaty w wielu miejscowościach oraz miastach Lubelszczyzny i kraju. Juror konkursów recytatorskich. Laureat kilkudziesięciu indywidualnych nagród na ogólnopolskich konkursach recytatorskich i festiwalach sztuki słowa.

Magdalena Piórkowska

Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego. Trener II klasy w lekkiej atletyce. Organizatorka wielu form aktywności ruchowej w terenie, wyjazdów sportowo-rekreacyjnych i wczasów odchudzających. Zajmuje się promocją zdrowia przez ruch i właściwe odżywianie. Propagatorka zdrowego stylu życia.

Bartosz Siwek

Aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena, absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu. Zrealizował wiele ról na scenie. Człowiek, który prócz sceny kocha jej przedmioty. Uwielbia tworzyć lalki i scenografie. Na scenie myśli abstrakcyjnie, tworząc ciekawe postaci. Artysta wszechstronnie uzdolniony.

Wioletta Tomica

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Lalkarski w Białymstoku. Od początku swojej drogi zawodowej na stałe związana z teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Sylwia Wójcik

Muzyk, wokalistka, kulturoznawczyni. Już niebawem dyplomowana muzykoterapeutka. Obecnie współtworzy grupę MISS PAPIMA. Od wielu gra w zespole perkusyjnym SAMBASIM, który wykonuje tzw. „batucadę” – czyli perkusyjną muzykę rodem z Brazylii.