Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

„Nareszcie lato w mieście na Węglinie”

Podczas drugiego turnusu było bardzo twórczo i pracowicie. Końcowym efektem był wernisaż prac. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Jacka Świerczyńskiego z ostatnich przygotowań do wystawy. 

„Nareszcie lato w mieście na Węglinie”

Gośćmi drugiego turnusu lata w mieście była rodzinna „Kapela Butrynów”. Było wesoło i gwarnie!  Poza graniem i śpiewaniem Uczestnicy mieli wiele atrakcji, między innymi malowanie koszulek w folkowe wzory, lepienie z masy solnej. Fotorelację przygotował Jacek Świerczyński.

„Nareszcie lato w mieście na Węglinie”

Jak połączyć kostiumy, film poklatkowy i dobrą zabawę dowiedziały się dzieci, gdy pewnego dnia w DDK pojawiła się niesamowita szafa… Fotografie wykonał Jacek Świerczyński.

„Nareszcie lato w mieście na Węglinie”

Wsi spokojna, wsi wesoła… Oj, raczej spokojnie nie jest podczas drugiego turnusu Lata w Mieście. Energii nie brakuje! Aby jeszcze lepiej poczuć folkowy klimat, zaprosiliśmy do nas Krainę Rumianku z Hołowna. Dzieci miały okazję posłuchać, z czego dawniej wykonywano mydła, po czym własnoręcznie je wykonały. Poznały także podstawy zaplatania papierowej wikliny. Każdy z uczestników akcji letniej motał słowiańską lalkę mocy naszych przodków – motankę. Fotorelację przygotował Jacek Świerczyński.

„Nareszcie lato w mieście na Węglinie”

W trakcie turnusu cyrkowego uczymy się sztuczek na ulubionych rekwizytach, bo w piątek robimy specjalny pokaz. Jest też czas na tańce i zabawy oraz zadania specjalne w grze terenowej. Zobaczcie sami! Fotografie wykonał Jacek Świerczyński.

Nareszcie lato w mieście na Węglinie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego turnusu Akcji „Nareszcie lato w mieście na Węglinie!” oraz z jedynej, pełnej próby i pokazu kończącego pierwszy tydzień naszej wakacyjnej akcji. Dzieciaki przygotowały i zaprezentowały inscenizację „Kopciuszek idzie na wojnę”.

Fot. Bartek Żurawski