Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Lipiec 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31EC
Cykle
film

Cykl „Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych – Cary Grant”

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych przy DDK „Węglin” w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na swój siódmy, tematyczny cykl kina klasycznego, którego bohaterem będzie Cary Grant.

50+_maly1-300x300

Cykl Klub „Aktywni 50+”

Klub „Aktywni 50+” powstał z potrzeby Seniorów. Chęci realizacji ich możliwości, talentów i bliskiego kontaktu z ludźmi. Poprzez działalność DDK „Węglin” stwarzamy Seniorom możliwość podtrzymywania różnych form aktywności, zdobywania nowych umiejętności i dzielenia się z innymi wiedzą oraz doświadczeniem życiowym.

IKONKA CYKLU

Cykl „Monsieur Sorbet prezentuje: spotkania z piosenką francuską”

Zapraszamy do wspólnej, bardzo subiektywnej wędrówki przez świat piosenki francuskiej. Spotkania prowadzi Pan Richard Sorbet. Prezentowane fragmenty utworów będą pochodziły między innymi z prywatnej płytoteki autora.

mymamy_trzecie(1)

Cykl „My Mamy – Trzecie Oblicze”

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby – wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy.

Cykl Muzyczna podróż w czasie-banner kwadratowy

Cykl „Muzyczna podróż w czasie”

„Muzyczna podróż w czasie” to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu.

peryferia-logo

Cykl „Peryferia”

W ramach cyklu „Peryferia” chcemy prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury, jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań prezentować będziemy spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne.

Rodzinne Poranki Muzyczne-banner kwadratowy

Cykl „Rodzinne Poranki Muzyczne”

Rodzinne Poranki Muzyczne to cykliczne zajęcia muzyczne dla Dzieci w wieku 3-4 lata i Rodziców. Co miesiąc będziemy bawić się w poranne muzykowanie, które każdego nastroi pozytywnie na cały dzień. Zajmiemy sie rytmem i melodią. Oddamy sie twórczym eksperymentom muzycznym i nie zawahamy sie stworzyć autorskich piosenek.

spis_tresci_logo2

Cykl „Spis Treści”

Cykl „SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, muzycy, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Cykl nominowany do Tytułu „Wydarzenie Kultury – Strzały 2013” w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wyborczą Lublin.

spotkanie

Cykl Spotkanie z Gościem

„Spotkanie z Gościem” to cykl w ramach działań Klubu „Aktywni 50+” podejmujący tematykę zjawisk współczesnej kultury. Poprzez interesujące wykłady i warsztaty pragniemy zachęcić Seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Koordynatorką działań Klubu „Aktywni 50+” jest Anna Grzybek.

Cykl Teatr Jednego Aktora-banner kwadratowy

Cykl „T1A”

Cykl „Teatr Jednego Aktora” to powołanie teatralnej sceny jednego aktora i zetknięcie ze sztuką teatralną w postaci monodramu. W ramach cyklu prezentujemy szereg spektakli opierających się na grze jednego aktora, zarówno profesjonalnego, jak i amatora. Bazując na doświadczeniach, gwarantujemy wysoki poziom wykonawczy i interpretatorski naszych gości.