Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930EC
Cykle
akademia-zapomnianych-dzieł-filmowych_baner-ddk

Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych (sezon 2012/2013)

„Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych” to edukacyjny cykl pokazów filmowych z okresu Złotych Lat Hollywood, który obfitował w najlepsze z możliwych przykłady amerykańskiego kina gatunków. Był to czas niezrównanych narracji, wirtuozerii realizacyjnej i wyrafinowanej gry aktorskiej w co najmniej setce innych filmów. W ramach cyklu pokazujemy subiektywną reprezentację tych niezwykle płodnych czasów. By pokazać jak najszerszą gamę gatunków i różnorodność ówczesnej stylistyki filmowej, każdy zaproponowany tytuł przypomina innego wybitnego reżysera tamtej epoki.

film

Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych – Cary Grant (sezon 2016/2017)

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych przy DDK „Węglin” w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na swój siódmy, tematyczny cykl kina klasycznego, którego bohaterem będzie Cary Grant.

Akademia Filmowa-KINO MUZYKI-banner kwadratowy

Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych – KINO MUZYKI (sezon 2015/2016)

Muzyka w filmie nie ustępuje fundamentalnej obrazowości kina. Gdyby został nam tylko obraz i nic by nam w uszach nie grało kino byłoby wyjątkowo kaleką i smutną sztuką. Będziemy oglądać atrakcyjne, różnorodne, wielobarwne dosłownie i emocjonalnie wyjątkowe obrazy. Muzyka jako temat i środek filmowy przeniesie nas w światy dźwięków i barw tak różnorodnych, że zmuszeni będziemy wręcz ograniczać nasze ekranowe żądze zmysłowych doznań.

noir

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych – Kolory „Noir” (sezon 2017/2018)

Termin Film Noir narodził się wtórnie na gruncie refleksji francuskiego filmoznawstwa. Po raz pierwszy w 1946 użył go krytyk Nino Frank, a spopularyzowali go w swej książce francuscy krytycy Raymond Borde i Étienne Chaumeton. Kino Noir do dnia dzisiejszego fascynuje i inspiruje nowoczesną i ponowoczesną kulturę popularną i wysoką.

Akademia Filmowa William Wyler-banner kwadratowy

Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych – Największy z Wielkich – William Wyler – Autorskie kino wielu gatunków (sezon 2013/2014)

Jest w historii kina twórca arcydzielny, genialny, wizjonerski. Twórca, który po dziś dzień pozostaje autorem najliczniej uhonorowanym przez Akademię Filmową. Twórca, który jest rzadkim w USA przykładem totalnie autorskiego kina, a paradoksalnie przynależał jeszcze do epoki kina gatunków, realizując w swej długiej karierze niemal każdą gatunkową odmianę filmu.

We dwoje - baner kwadratowy

Akademia zapomnianych arcydzieł filmowych – WE DWOJE (sezon 2014/2015)

Proponujemy cykl, który nie ogranicza się w swej koncepcji względami artystycznymi czy badawczymi. Nowa edycja jest szerokim otwarciem na przyjemność kina. Oglądanie filmów jest zawsze ekranową realizacją fantazji, które są ściśle związane ze światem ludzkich pragnień.

Cykl-Dlaczego Mona Lisa,17.10.13-banner kwadratowy

Dlaczego Mona Lisa się uśmiecha? (2016)

Istnieją dzieła natychmiast rozpoznawalne przez ludzi na całym świecie, nawet przez tych nieinteresujących się sztuką. Stulecia po swoim powstaniu nie przestają fascynować i żyć kolejnymi życiami w reinterpretacjach późniejszych artystów, a także w pop-kulturze i reklamach. Jednocześnie zdarza się, że te najbardziej znane dzieła są zarazem najbardziej nieznane. Na czym polega ich tajemnica?

Dziecię w świecie-banner kwadratowy

Dziecię w Świecie (sezon 2014/2015)

Dzieci biorą świat takim, jaki jest. Są otwarte i wolne od uprzedzeń. Od najmłodszych lat zachęcajmy Dzieci do pasjonującej podróży w głąb innych kultur i tradycji. Rozbudzajmy ciekawość. Pokażmy jak odważnie kroczyć przez Świat, poznawać i szanować odmienność ludzi. Każde spotkanie z cyklu poświęcone będzie innej części świata.

dziecinada - baner kwadratowy

Dziecinada (sezon 2012/2013)

DZIECINADA to cykl wydarzeń edukacyjno – artystycznych dla najmłodszych. W ramach cyklu Dzieci zdobywają nowe umiejętności, biorą udział w warsztatach i spotkaniach, które pokazują im, jak twórczo i wesoło spędzać czas. W ramach cyklu odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, zabawy taneczne. Bo DDK „Węglin” traktuje Dzieci bardzo poważnie!

dziecinada_malycyrk

Dziecinada – mały cyrk (sezon 2017/2018)

Dziecinada – mały cyrk to kolejna odsłona cyklu edukacyjnego Dziecinada. Tym razem treści są skierowane do dzieci w wieku 4-5 lat i ich rodziców. Spotkania rozpoczną ciekawe i dynamiczne gry, które rozgrzeją uczestników oraz na przykład wzmocnią ich orientację w przestrzeni. Kolejnym punktem każdego spotkania będzie interaktywny mini pokaz sprzętu, na którym będziemy później trenować. […]