Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930EC

Potworne referendum / Florentyna Nastaj / Kiosk lubelski

Potworne referendum,Flora Nastaj,Kiosk lubelski,10.2015-banner kwadratowy

Zapraszamy mieszkańców Węglina do głosowania na potworka, który może stać się maskotką dzielnicy. Mamy czterech kandydatów: PIORUN, RUR, WĘGLINEK, JAŚMINA

PIORUN – dawny mieszkaniec dworku na Węglinie, imię nadała mu rodzina Sobieszczańskich. Piorun nawiązuje do herbu rodziny. Ma 149 lat. Jest mistrzem opowiadania bajek. Doskonale zna się na rachunkach i lubi grać w karty. Lubi spacery. Przygarnia małe myszki i zajmuje się nimi. Bardzo lubi opowiadać kawały.

RUR – jest bardzo miłym szaroniebieskim, przezroczystym stworkiem zamieszkującym kałuże i zbiorniki wodne Węglina. Jego największą pasją jest przepychanie rynien. Bardzo lubi pływać i bawić się do rana w kałużach. Łatwo rozpoznaje jakość wody. Lubi kiedy pada deszcz.

WĘGLINEK – nocami wspina się na dachy budynków i drzewa, czuwa aby w dzielnicy nic złego się nie działo. Jego wadą jest to, że wszędzie zostawia czarne ślady. Pomaga zwierzętom rozwiązywać problemy. Uwielbia koszykówkę i filmy przyrodnicze. Uwielbia muzykę i śpiew. Jest miłym puszystym stworkiem.

JAŚMINA – jest specjalistką od roślin i ziół. Potrafi pomóc zwierzętom i uleczyć zatrucia. Mieszka w szklarni, gdzie opracowuje przepisy na ziołowe mikstury. Wygląda jak mały krzaczek i czasem trudno ją znaleźć. Uwielbia układać kompozycje z kwiatów i kamieni.

Sylwetki kandydatów można obejrzeć w Kiosku ze sztuką. Do obejrzenia również tutaj

Specjalne karty do głosowania znajdują się w DDK „Węglin” oraz w Kiosku ze sztuką. Prosimy wrzucać głosy do Kulturboxa stojącego przed wejściem do DDK „Węglin” lub do urny ustawionej w DDK „Węglin”.

Stworek, który zdobędzie najwięcej głosów zostanie wykonany z gliny przez Florentynę Nastaj, aktualną rezydentkę Kiosku ze sztuką. Na koniec rezydencji artystka wykona ceramiczne, kolorowe popiersie ulubieńca mieszkańców, które zostanie na stałe w DDK „Węglin”, jako symbol dzielnicy.

Czekamy na Wasze głosy do 22 października 2015!!

W październiku w „Kiosku lubelskim” zagościła Florentyna Nastaj, która przygotowuje wystawę stworków, nad którymi pracuje już od wielu lat. Artystka zaproponuje mieszkańcom Węglina stworzenie potworka „Węglinka”, który być może stanie się maskotką dzielnicy.

Głównym celem rezydencji w Kiosku lubelskim jest przeprowadzenie wśród mieszkańców dzielnicy lokalnego referendum, w którym wyrażą oni opinię na temat sympatii względem kandydatów na  stworka – symbolicznego reprezentanta dzielnicy Węglin. Postaci kandydatów (wygląd, imiona i krótka ich historia) będą prezentowane w Kiosku ze sztuką od początku października.

Florentyna Nastaj – absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki. Maluje obrazy, wykonuje rysunki, ceramiczne rzeźby, a także projektuje plakaty, książki i wydawnictwa dla najmłodszych. Laureatka konkursu na Najpiękniejszą Książkę Roku. Pasjonują ja wesołe kolory i wesołe potwory. Na co dzień współpracuje z instytucjami kultury w Lublinie oraz pracuje jako projektant graficzny w Galerii Labirynt.

Kiosk lubelski

Od września do grudnia Kiosk ze sztuką stanie się miejscem współuczestnictwa i współdziałania lubelskich artystów i mieszkańców Węglina, którzy wspólnie będą odkrywać dzielnicę, dzięki technikom i metodom pracy, jakie zaoferują im nowi goście Kiosku. Kiosk stanie się warsztatem pracy artystów lubelskich i swoistym laboratorium społeczno-kulturalnym, gdzie artysta staje się słuchaczem, badaczem dzielnicy i jej mieszkańców, a mieszkańcy Węglina stają się inspiratorami do nowych działań artystycznych i kreatorami otaczającej ich rzeczywistości. Kuratorka – Agata Will.

Fot. Anna Jurak