Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Aktywni 50+ w kwietniu

50+ banner kwadratowyDRODZY SENIORZY!

Serdecznie zapraszamy na:

 

WTORKOWE SPOTKANIA KLUBU „AKTYWNI 50+”, W GODZ. 9.45-12.00

04.04.2017 – „INTERDRAMA – Wypalenie zawodowe”. W trakcie spotkania podejmiemy temat „Ja idealnego” i poczucia własnej wartości. Zapraszamy na warsztaty odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Interdrama”. Celem projektu jest integracja seniorów i młodych ludzi, kształtowanie szacunku do siebie i innych osób, zdobywanie umiejętności pracy w zespole. Przy realizacji warsztatów zostanie wykorzystana metoda dramy. Drama nie jest teatrem, to spotkanie z ludźmi, bycie sobą tu i teraz. Wszystkie odgrywane role są improwizowane. Nie ma podziału na widzów i aktorów. Poprzez aktywne wchodzenie w role, wzmacniamy wiarę we własne możliwości, w nowych nie zawsze doświadczanych na co dzień sytuacjach. Warsztaty poprowadzi socjoterapeuta i terapeuta zajęciowy Dorota Mączka oraz uczniowie Medycznego Studium Zawodowego im. St. Liebharta w Lublinie.

11.04.2017 – „SERWETKOWE KRASZANKI”.  Zapraszamy na warsztaty tworzenia serwetek techniką aplikacji. Seniorzy stworzą wiosenne prace z kolorowych tkanin i tasiemek, którymi ozdobią świąteczne stoły.

18.04.2017 – „IMPROWIZACJE Z FLAMENCO”. Zapraszamy seniorów na spotkanie z tańcem i kulturą flamenco. Uczestnicy poznają podstawowe elementy tańca.

25.04.2017 – „SPOTKANIE Z GOŚCIEM – Przebiśniegi”. Zapraszamy seniorów na spotkanie z poezją współczesną. Czy współczesna poezja może towarzyszyć seniorom w ich życiu, pomóc wyrazić to co ukryte pod powierzchnią? Wspólnie zastanowimy się nad powyższym pytaniem zgłębiając tekst, poznając konstrukcję utworów i twórczość współczesnych poetów. Gościem spotkania będzie dr hab. Rafał Szczerbakiewicz, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UMCS.

WSTĘP WOLNY!

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA WYDARZENIA ORGANIZOWANE W DDK „WĘGLIN”

W RAMACH CYKLU „AKADEMIA ZAPOMNIANYCH ARCYDZIEŁ FILMOWYCH – CARY GRANT”

06.04.2017, godz. 19.00 –  „Małpia kuracja ”, 1952, reż. Howard Hawks

27.04.2017, godz. 19.00 –  „Niedyskrecja”, 1958, reż. Stanley Donen

W ramach Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych, proponujemy miłośnikom kina klasycznego, nowy cykl tematyczny – Cary Grant. Cary Grant, a właściwie Archibald Alec Leach to Angielski aktor z Bristolu pracujący w Hollywood, który swoim brytyjskim akcentem, manierami, niepowtarzalnym wdziękiem i słynną autoironią, uwiódł widzów z całego świata na kilka dekad. Współpracował z największymi reżyserami Hollywoodu i gwiazdami swoich czasów.

Wprowadzenie do filmów i prowadzenie dyskusji – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz.

WSTĘP WOLNY

 

„WIOSENNE WARSZTATY NA ŻARTY”

01.04.2017, godz. 10.00-13.00

Zapraszamy całe Rodziny na spędzenie wiosennego dnia w DDK „Węglin” w radosnej, kreatywnej atmosferze. W programie: wykład otwierający „O zwyczajach Prima Aprilis w różnych krajach”, warsztaty improwizacji teatralnej, warsztaty manualne, gry stolikowe, cyrk na zielonej trawce, warsztat iluzji oraz pokaz iluzjonistyczny na zakończenie. Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

WSTĘP WOLNY

 

W RAMACH CYKLU „T1A”

„Od przodu i od tyłu”

wykonanie – Mateusz Nowak

reżyseria – Stanisław Miedziewski

08.04.2017, godz. 18.00 – Zapraszamy na monodram inspirowany rozprawą doktorską „Niemcewicz od przodu i tyłu” Karola Zbyszewskiego. Spektakl zagrany dotychczas 82 razy w Polsce i zagranicą. Prezentowany na międzynarodowych festiwalach teatralnych oraz gościnnie w Albanii, Armenii, Czechach, Kuwejcie, Mongolii, Niemczech, Słowacji (czterokrotnie), Turcji oraz na Ukrainie (pięciokrotnie).

Bilety: 15 zł – normalny, 10 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, Seniorzy)

Bilety do kupienia na godzinę przed spotkaniem lub w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.

 

W RAMACH CYKLU „MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE”

„Suka biłgorajska – kapela Butrynów”

20.04.2017, godz. 19.00 – Koncert w wykonaniu Kapeli Butrynów. Bohaterem wydarzenia będzie suka biłgorajska – staropolski instrument smyczkowy, wyglądem przypominającym skrzypce. Kapela Butrynów, jako jedyna w Polsce, od lat podejmuje próby wprowadzenia suki do praktyki muzycznej. Przy akompaniamencie tego instrumentu wysłuchamy ludowych ballad, kołysanek i tańców.

WSTĘP WOLNY

 

W RAMACH CYKLU „PERYFERIA”

Mitch&Mitch&Kassin

28.04.2017, godz. 19.00 – Zapraszamy na koncert zespołu Mitch & Mitch. Zespół nie przebije swojej legendy. Po 15 latach grania ma na koncie ponad 5 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, a nawet jako orkiestra i chór. Współpracowali z artystami scen krajowych i zagranicznych, grali wszędzie, zrobili wszystko. Występowali w miejscach mieszczących 10, 100, 1000 i 10000 osób, wszędzie pozostawiając publiczność w stanie skupienia i/lub radości. Po szalonym roku spędzonym w trasie z polskim piosenkarzem scenicznym Zbigniewem Wodeckim, kolejnym wyzwaniem była podróż do jednej z podświadomych ojczyzn zespołu – Brazylii. Tam Mitche spotkali się z równie legendarnym producentem i muzykiem Kassinem, znanym z projektu +2, współtworzącym Orquestra Imperial, a oprócz tego współpracującym z gwiazdami brazylijskimi (Gal Costa, Marcos Valle) i zagranicznymi (Giles Peterson, Mitch & Mitch). Efektem ich spotkania jest płyta „Visitantes Nordestinos”, wspólne koncerty i nowa muzyczna miłość Kassina – Skaldowie.

Bilety: 35 zł – normalny, 30 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, Seniorzy)

Bilety do kupienia na godzinę przed spotkaniem lub w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.

Liczba miejsc ograniczona.

 

ZAPRASZAMY NA WYDARZENIA ORGANIZOWANE W DDK „CZUBY POŁUDNIOWE”

Gdzie jest Nobel?

07.04.2017, godz. 18.00

08.04.2017, godz. 16.00

Zapraszamy na niezwykły spektakl na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Seniorek!

Autorski wybór wierszy Wisławy Szymborskiej dokonany przez siedem Seniorek z Lublina, to pełna ciepła i uroku podróż przez kobiece „ja”. „Ja” opowiadanego w różnych kontekstach i okolicznościach. W świecie rzeczy materialnych i niematerialnych prawd. Spostrzeżeń, ułamków, zachwytów, słabostek i lekceważenia. „Ja”, które było, jest i będzie opowiadać o sobie, by oswajać i ocieplać puste wokół powietrze.

Występują: Anna Gołębiowska, Bogumiła Janczak, Krystyna Koczan, Halina Sachajko, Krystyna Sobczyńska, Teresa Strobel-Kamińska, Stanisława Wesołowska
Scenariusz i opracowanie inscenizacje – Mateusz Nowak
Konsultacja – Barbara Michałowska-Rozhin
Współpraca: Monika Bielak, Lidia Dzhmachyan, Dorota Lesiak

WSTĘP WOLNY
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: 81 466 59 18 lub info@ddkczubypoludniowe.pl
(Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16,  20-560 Lublin)

 

 

 

 

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+