Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031EC

Poczytaj mi, Mamo

03/12/2015, godz. 17:00    

Poczytaj mi,Mamo,3.12.15,My Mamy-Drugie Oblicze-banner kwadratowy

Niech czytanie stanie się zabawą! Z Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” zapraszamy na warsztat o literaturze dla dzieci, który poprowadzi Monika Trypuz.

Czytać można w czyichś myślach, w sercu albo między wierszami. Można czytać od deski do deski lub do poduszki. Można też sprawić, że lektura książki stanie się zabawą! Zachęcamy wszystkie Mamy i ich pociechy do udziału w warsztacie „Poczytaj mi, Mamo”, na którym poznamy i przeczytamy wartościowe książki dla dzieci oraz będziemy się bawić z ich pomocą. Dowiemy się jakie były początki książki obrazkowej i zobaczymy pierwszą zabawną, ale i „przerażającą” książeczkę dla dzieci „Staś Straszydło” dr Heinricha Hoffmanna. Powiemy dlaczego spotkanie z książką jest dla dziecka tak ważne i jak dużą rolę odgrywa rodzic jako pośrednik jej lektury. Następnie przeniesiemy się do nieznanych nam krain! Odwiedzimy świat cyrku, polecimy w kosmiczne przestworza, spotkamy się z bohaterami różnych bajek, by na koniec zobaczyć swoje dzieci w roli… jeżozwierzy w prawdziwym przedstawieniu teatralnym. Po tym spotkaniu kreatywne, rodzinne spędzanie czasu z książką obrazkową stanie się codziennością! Zapraszamy!

Warsztat poprowadzi Monika Trypuz – mama Marysi, na co dzień projektantka okładek książkowych dla wydawnictw naukowych, starająca się wprowadzić sztukę w świat nauki. Pasjonatka dziecięcej literatury i jej odbioru przez dzieci. Hobbistycznie zgłębia tajniki książki obrazkowej i wciąż kupuje coraz to nowe pozycje. Ostatnio nabrała odwagi by napisać i zilustrować własną bajkę „Jeżozwierze”.

Zapraszamy Mamy solo lub w towarzystwie Dzieci.

Koszt udziału – 10 zł

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy, kontakt – u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu:

W obliczu wyzwań macierzyńskich i natłoku obowiązków trudno znaleźć czas na hobby i rozwijanie zainteresowań. Matczyne talenty, pasje i umiejętności schodzą na dalszy, a nawet bardzo daleki plan. Porzucone i zapomniane czekają na odkurzenie. A może to jest właśnie TEN moment? Cykl „My Mamy – Drugie Oblicze” to propozycja dla Mam, które mają pasję i chcą się nią podzielić z innymi. Pokaż swoje Drugie Oblicze! To może być wszystko: warsztaty szydełkowania, tworzenia biżuterii, decoupagu, makijażu, zdrowego odżywiania. A może wernisaż, albo wieczór poetycki? Albo Twoja relacja z dawnych podróży? Albo coś zupełnie innego – co nawet nam się nie śniło! Wychodzimy naprzeciw Mamon, których talent był uśpiony zbyt długo! Mamo, jeśli chcesz wziąć udział w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” czekamy na Twoje zgłoszenie. Zajmiemy się stroną organizacyjną, a Ty będziesz naszą Mistrzynią! Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Kontakt: u.kokoszka@ddkweglin. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”  patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+