Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”,  ul. Judyma 2a,  20-716 Lublin    /    telefon: (81) 466 59 10    /    fax: (81) 466 59 11   /   e-mail: info@ddkweglin.pl

DDK Węglin
DDK Czuby Południowe
Maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Piękne zeszyty

18/05/2017, godz. 17:00    

zeszyty1Widząc w księgarniach piękne książki lub notatniki w twardych oprawach często nie zdajemy sobie sprawy, że w łatwy sposób możemy zrobić je sami. Posiadanie notatnika kojarzy się z tym, że mamy czas na zanotowanie czegoś, zapisanie ważnych myśli, nowej wiedzy, momentu, w którym nasze dziecko zaczęło chodzić lub zwyczajnie z możliwością zorganizowania czegoś. Chciałabym, żeby Mamy miały na to czas. Może notatnik będzie pretekstem, żeby na chwilę się zatrzymać? Czy nie jest tak, że przechowujemy w naszych komputerach miliony zdjęć, które nigdy nie ujrzały światła dziennego? Może czas stworzyć im album po to, aby widzieć, jak szybko upływa czas i jak wyglądały nasze maluchy rok temu?

Na warsztacie introligatorskim dla Mam stworzymy notatniki i albumy w twardej, materiałowej oprawie. Tak, aby wszystkie nasze ważne wspomnienia znalazły przytulny kąt. Można wziąć stare ubrania, tkaniny o pięknym deseniu i zdjęcia, które od razu będzie można wkomponować w albumy.

Koordynacja i prowadzenie – Paula Krać

Czas trwania – 2 godz.

Zapisy –  mymamy@ddkweglin.pl

Koszt udziału – 10 zł

Liczba miejsc ograniczona. Przy zapisach prosimy podać informację o ilości Dzieci, biorących udział w warsztacie oraz o ich wieku.

Paula Krać z wykształcenia artysta-plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonuje się robieniem „czegoś z niczego”, lubi używać materiałów recyklingowych i czerpać ze stylu skandynawskiego. Mama Róży i Kosmy. Marzy o tym, aby jej dzieci były otoczone pięknymi i funkcjonalnymi przedmiotami.

O Cyklu:

Czy są takie tematy, które chciałybyście zgłębić? Rzeczy, które chciałybyście własnoręcznie zrobić, ale nie macie na to czasu? Ja mam cała listę!

„My Mamy – Trzecie Oblicze” to kolejna odsłona cyklu spotkań dla Mam. Tym razem opiekę nad warsztatami powierzono mi – czyli Mamie! Traktuję to jako symboliczne zaproszenie Nas wszystkich do współtworzenia tych spotkań. Chcę, by były one odpowiedzią na Nasze potrzeby –  wyjścia z domu, spotkania z innymi Mamami, zrobienia czegoś twórczego i przede wszystkim zgłębienia wiedzy na nurtujące nas tematy. Na spotkaniach możemy zrobić wszystko to, na co w domu nie mamy czasu ani warunków. Warsztaty manualne będą przeplatać się z warsztatami wiedzy o rodzicielstwie i rozwoju osobistego. Mamo, jeśli potrzebujesz złapać oddech i zaczerpnąć inspiracji – zapraszamy! Wydarzeniom odbywającym się w ramach cyklu „My Mamy – Trzecie Oblicze” patronuje portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+